IAN prezentují první klip z nové desky s Lynchovským nádechem


IAN
31.03.2014 18:25 | Michaela Lejsková

Již brzy představí brněnští IAN své debutové album, kterým stvrdí svůj úspěšný rok 2013. Už nyní představují první singl s názvem Know Your Name, který už má také svůj videoklip. Název alba i přesné datum jeho vydání zveřejní IAN co nevidět. Exkluzivní premiéra videoklipu probíhá do středy na Mixer.cz: http://mixer.cz/6/71496  
IAN 

Námět na klip i jeho režii vzal do rukou přímo člen kapely Ian Yvese. K písni samotné dodává: “Tahle píseň ti nedá hlavní refrén, líbí se nám, když si v ní každý najde to své nejbližší Know Your Name. Každý člověk občas cítí nutnost změny a potřebu posunout se dál a nemusí jít o peníze, kariéru nebo slávu. Každý má chtíč posunu v jiné oblasti. O tom je i jedno z hlavních témat na desce.”  

Ze samotného pojetí klipu je i lehce patrná Yvesova obliba ve filmech Davida Lynche, které nutí diváka k většímu zamyšlení a neservírují mu vše na zlatém podnose. “Máme rádi symbolické věci. Otázky, které nemají jen jednu odpověď. Nechceme nad tím příliš filozofovat, náš záměr/příběh je jasný, ten kdo hledat chce ten najde. Pro ostatní to bude možná jen pěkný vizuál s tanečnicí a jablkem. Kdo ví,”  dodává Yvese.

IAN

 

Název debutového alba i termín vydání bude zveřejněn již za pár dní. Deska vyjde u labelu Championship Music, čímž naváží na spolupráci těsně po vítězství v Českém YouTube Festu. 

Exkluzivní premiéra probíhá od dnešního dne až do středy na Mixer.cz http://mixer.cz/6/71496, od čtvrtka jej pak naleznete na YouTube. 

Hlavní role klipu obsadili (krom kapely samotné) výrazová tanečnice Dagmar DASH Jiříčková a instruktor sebeobranyVlastimil Pitrocha. Jako příklad dvou naprosto odlišně vnímaných věcí, jež spojuje “práce sama na sobě”. 

Dvoučlenný projekt IAN na sebe strhl pozornost díky vítězství v loňském ročníku Českého YouTube Festu, který jim přinesl možnost zahrát si na Rock For People či maďarském Szigetu.

IAN

K dnešnímu dni se rok starý projekt IAN blíží ke stovce odehraných koncertů a těší se z titulu nejposlouchanějšího nováčka na Bandzone.cz za rok 2013. Přeskakování interpretům jako Milow či Tyler Ward berou jako další cennou zkušenost. To vše je pro kapelu, která společně hraje necelý rok, velký úspěch. 

Především si cení toho, že dělají to, co chtějí a zároveň dodávají: “Velké plus je to, že co baví nás, baví taky ostatní, protože to stejně děláme pro ně, jen si sami nesvazujeme ruce stylem, módou, či něčím podobným”.

IAN
IAN

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nejpodceňovanější profese
Nejpodceňovanější profese

02.11.2023 | Některá povolání vnímají lidé jako přínosná a prestižní, u jiných oceňují jejich nezbytnost, ...


Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM
Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM

02.11.2023 | Své nové funkce ředitele Uměleckoprůmyslového musea se od 1. listopadu ujal PhDr. Radim Vondráček, ...


Listopadový festival Olomouc Design Days
Listopadový festival Olomouc Design Days

02.11.2023 | Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které ...


Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...