Inteligentní myš dostala šanci v projektu Agentury pro regionální rozvoj


startup
24.09.2014 22:06 | Michaela Lejsková

Vítězem  unikátního projektu Agentury pro regionální rozvoj -  StartUp Harvestu  - se stal Petr Uličný s projektem inteligentních kompenzačních pomůcek pro lidi s těžkými handicapy (ústní myš). Dvoudenní akci pro mladé firmy, které chtějí získat kapitál, pořádala pro kraj Agentura pro regionální rozvoj v Dolní oblasti Vítkovice. Vítěz získal sto tisíc korun ihned a šanci na zahraniční investiční injekci do podnikání.  „Umožnili jsme dvanácti životaschopným projektům veřejné prezentace před šesti investory od nás i ze zahraničí. Akce získala mezinárodní charakter. Mezi investory byli třeba Alfredo Coppola ze Silicon Valley nebo česká podnikatelka Marta Nováková“, netají spokojenost ředitelka ARR Petra Chovanioková. 

startup

Petr Uličný spolu s kolegy vyvíjí a vyrábí speciální pomůcky pro lidi s těžkým pohybovým omezením. Uživatel může ústy, rty, jazykem nebo pohledem ovládat počítač a díky tomu i domácnost a získává tak větší samostatnost a nezávislost. Někteří handicapovaní díky ústní myši dokážou znovu pracovat. (kontakt na Petra Uličného –gsm 603 248759)

Jedna z porotkyň a investorek, Marta Nováková, označila projekt za velmi nadějný: „Projekt má sociální podtext na jedné straně, má i obrovský byznys potenciál, pokud ho majitelé budou ochotni a schopni posouvat dále,“ řekla.

Alfredo Coppola ze Silicon Valley zveřejnil plány na otevření pobočky podnikatelského inkubátoru US MAC, jehož je výkonným ředitelem, ve střední a východní Evropě během příštího roku. „Vidíme velký potenciál místních firem. Byl jsem potěšen profesionalitou ostravské akce a kvalitou projektů i s ohledem na to, že se jedná o první ročník,“ řekl Coppola.

startup

 

„Cílem akce bylo podpořit začínající firmy v jejich dalším rozvoji a ukázat investorům z České republiky i zahraničí, že v našem kraji je řada firem s originálními nápady. Přihlásilo se 21 firem, ze kterých jsme vybrali dvanáct finalistů, a tito pak svůj projekt odprezentovali před porotci. Úroveň prezentací byla velká a spokojenost byla i na straně porotců,“ říká ředitelka ARR Petra Chovanioková s tím, že tenhle ročník považuje za startovací a rozhodně chce agentura v akcích tohoto typu pokračovat i v budoucnu.

Mezi investory a porotci zasedli: Alfredo Coppola z amerického podnikatelského inkubátoru US MAC, Christa Bleyleben z poradenské společnosti MassGlobal partners z Bostonu, Marta Nováková, spoluzakladatelka společnosti U & SLUNO a majitelka dalších IT firem, která je také prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu, Daniel Lefenda z Moravian Seed, který má dvacetiletou zkušenost v oblasti IT, Čestmír Gříbek, předseda představenstva společnosti Gansa a.s a zároveň předseda dozorčí rady společnosti ELVAC a.s., a Robert Tůma, společník HUB Ventures, který bude v Ostravě brzy otevírat pobočku Impact HUB.

Kompletní seznam finalistů na www.startupharvest.com. Jsou mezi nimi elektricky poháněný skateboard, hrací sestavy pro děti nebo internetové aplikace.

startup

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...