Inteligentní myš dostala šanci v projektu Agentury pro regionální rozvoj


startup
24.09.2014 22:06 | Michaela Lejsková

Vítězem  unikátního projektu Agentury pro regionální rozvoj -  StartUp Harvestu  - se stal Petr Uličný s projektem inteligentních kompenzačních pomůcek pro lidi s těžkými handicapy (ústní myš). Dvoudenní akci pro mladé firmy, které chtějí získat kapitál, pořádala pro kraj Agentura pro regionální rozvoj v Dolní oblasti Vítkovice. Vítěz získal sto tisíc korun ihned a šanci na zahraniční investiční injekci do podnikání.  „Umožnili jsme dvanácti životaschopným projektům veřejné prezentace před šesti investory od nás i ze zahraničí. Akce získala mezinárodní charakter. Mezi investory byli třeba Alfredo Coppola ze Silicon Valley nebo česká podnikatelka Marta Nováková“, netají spokojenost ředitelka ARR Petra Chovanioková. 

startup

Petr Uličný spolu s kolegy vyvíjí a vyrábí speciální pomůcky pro lidi s těžkým pohybovým omezením. Uživatel může ústy, rty, jazykem nebo pohledem ovládat počítač a díky tomu i domácnost a získává tak větší samostatnost a nezávislost. Někteří handicapovaní díky ústní myši dokážou znovu pracovat. (kontakt na Petra Uličného –gsm 603 248759)

Jedna z porotkyň a investorek, Marta Nováková, označila projekt za velmi nadějný: „Projekt má sociální podtext na jedné straně, má i obrovský byznys potenciál, pokud ho majitelé budou ochotni a schopni posouvat dále,“ řekla.

Alfredo Coppola ze Silicon Valley zveřejnil plány na otevření pobočky podnikatelského inkubátoru US MAC, jehož je výkonným ředitelem, ve střední a východní Evropě během příštího roku. „Vidíme velký potenciál místních firem. Byl jsem potěšen profesionalitou ostravské akce a kvalitou projektů i s ohledem na to, že se jedná o první ročník,“ řekl Coppola.

startup

 

„Cílem akce bylo podpořit začínající firmy v jejich dalším rozvoji a ukázat investorům z České republiky i zahraničí, že v našem kraji je řada firem s originálními nápady. Přihlásilo se 21 firem, ze kterých jsme vybrali dvanáct finalistů, a tito pak svůj projekt odprezentovali před porotci. Úroveň prezentací byla velká a spokojenost byla i na straně porotců,“ říká ředitelka ARR Petra Chovanioková s tím, že tenhle ročník považuje za startovací a rozhodně chce agentura v akcích tohoto typu pokračovat i v budoucnu.

Mezi investory a porotci zasedli: Alfredo Coppola z amerického podnikatelského inkubátoru US MAC, Christa Bleyleben z poradenské společnosti MassGlobal partners z Bostonu, Marta Nováková, spoluzakladatelka společnosti U & SLUNO a majitelka dalších IT firem, která je také prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu, Daniel Lefenda z Moravian Seed, který má dvacetiletou zkušenost v oblasti IT, Čestmír Gříbek, předseda představenstva společnosti Gansa a.s a zároveň předseda dozorčí rady společnosti ELVAC a.s., a Robert Tůma, společník HUB Ventures, který bude v Ostravě brzy otevírat pobočku Impact HUB.

Kompletní seznam finalistů na www.startupharvest.com. Jsou mezi nimi elektricky poháněný skateboard, hrací sestavy pro děti nebo internetové aplikace.

startup

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...