Investice do startupu za desítky milionů se začíná vyplácet


startup
19.02.2019 22:31 | redakce

Slovenská společnost Luigi's Box, do které vloni vstoupil český fond Leverage Technology, skokově zvyšuje svůj obrat. Meziročně jej zvýšila trojnásobně

Slovenský startup, poskytující e-shopům nástroje pro optimalizaci vyhledávání, hlásí za rok 2018 trojnásobné zvýšení tržeb. Mezi jeho největší klienty patří O2, Astratex, Košík.cz, Tatrabanka, Lékárna.cz, Aukro nebo Martinus.

„Tým, který stojí za Luigi`s Boxem, dokázal udělat kus práce. Dokončil produkt, jeho hlavní služby a zaměřil se na prodej nejen na slovenském ale i českém trhu, kde získal významné hráče v podobě nových zákazníků. Společnost má silné expanzivní ambice. Věříme, že orientace na prodej služby umožní společnosti v roce 2019 růst ještě rychleji,“ říká Matěj Boruta, výkonný ředitel Leverage Technology. A cíle nejsou malé, celkové tržby by měly v letošním roce narůst až na 12,5 milionu korun.

 

Expanze do zahraničí

Již od druhé poloviny roku 2018 spustil Luigi's Box pilotní projekty v Polsku, Rumunsku, Rakousku a Německu. Vedle toho společnost vyhrála prestižní účast v inkubátoru v Bostonu, kde získává důležité zkušenosti i know-how z amerického trhu. Chystá se tedy postupně na otevření dalšího zahraničního trhu, se kterým bude souviset další kolo finanční investice.

Fond sice podle Boruty primárně cílí na česko-slovenskou online scénu, zároveň ale chce vytipovaným společnostem pomoci rozvíjet se hlavně směrem na východ. „Pomáháme týmu s expanzivní strategií a expanzí samotnou. Propojujeme tým Luigi`s Boxu se zahraničními partnery a zákazníky a tím urychlujeme vstup na zahraniční trh. K atraktivním zemím patří vedle Slovenska a Polska také Rumunsko. Tamní trh s e-commerce je opravdu mladý s nízkou úrovní konkurence a lze tam získat zajímavý tržní podíl,“ vysvětluje Boruta.

 

E-commerce trh je pro investory stále více atraktivní

Fond Leverage Technology, za nímž stojí čtyři čeští podnikatelé a investoři, hledá zajímavé projekty především na trhu e-commerce a online technologií. Důležitým kritériem pro potenciální investici je podle Boruty kompetentní tým, online produkt a fáze společnosti - zda má ověřený obchodní model, zákazníky, rostoucí trakci tržeb a ví, jak se k zákazníkům dostat.

Společnost by měla mít know-how v technologii, tedy v produktu či online službě, ucelený tým s hlavními kompetencemi. Koncepčně se zabýváme online službami, které usnadňují e-shopu chod nebo jej podporují v růstu. I proto jsme investovali například do Luigi`s Boxu,“ dodává Boruta.

Leverage Technology řídí Matěj Boruta, Lumír Kunz, Václav Liška a Jan Boruta. Technologickým poradcem je David Pavlík, který více než 10 let působil v USA ve firmách jako Microsoft, Amazon nebo Netflix.

Zakladatelé fondu již dříve úspěšně investovali do několika úspěšných projektů, jako je mobilní aplikace Liftago, brokerská společnost Axiory, finančně technologická skupina Purple Holding nebo srovnávač makléřů FERmakleri.cz. Nejaktuálnější investiční příležitosti se týkají online tržiště Aukro a Luigi's Box.

 

 

Leverage Technology je fond růstového kapitálu orientující se na technologické společnosti působící na trhu e-commerce ve střední a středovýchodní Evropě. Fond byl založen v roce 2017 investory Matějem Borutou, Lumírem Kunzem a Janem Borutou. Aktuálně je fond řízen čtyřčlennou správní radou, kde vedle Matěje Boruty a Lumíra Kunze zasedá Václav Liška a Jan Boruta. Více informací naleznete na stránkách společnosti: http://leverage-t.com/

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...


Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?
Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?

10.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...