Investice do startupu za desítky milionů se začíná vyplácet


startup
19.02.2019 22:31 | redakce

Slovenská společnost Luigi's Box, do které vloni vstoupil český fond Leverage Technology, skokově zvyšuje svůj obrat. Meziročně jej zvýšila trojnásobně

Slovenský startup, poskytující e-shopům nástroje pro optimalizaci vyhledávání, hlásí za rok 2018 trojnásobné zvýšení tržeb. Mezi jeho největší klienty patří O2, Astratex, Košík.cz, Tatrabanka, Lékárna.cz, Aukro nebo Martinus.

„Tým, který stojí za Luigi`s Boxem, dokázal udělat kus práce. Dokončil produkt, jeho hlavní služby a zaměřil se na prodej nejen na slovenském ale i českém trhu, kde získal významné hráče v podobě nových zákazníků. Společnost má silné expanzivní ambice. Věříme, že orientace na prodej služby umožní společnosti v roce 2019 růst ještě rychleji,“ říká Matěj Boruta, výkonný ředitel Leverage Technology. A cíle nejsou malé, celkové tržby by měly v letošním roce narůst až na 12,5 milionu korun.

 

Expanze do zahraničí

Již od druhé poloviny roku 2018 spustil Luigi's Box pilotní projekty v Polsku, Rumunsku, Rakousku a Německu. Vedle toho společnost vyhrála prestižní účast v inkubátoru v Bostonu, kde získává důležité zkušenosti i know-how z amerického trhu. Chystá se tedy postupně na otevření dalšího zahraničního trhu, se kterým bude souviset další kolo finanční investice.

Fond sice podle Boruty primárně cílí na česko-slovenskou online scénu, zároveň ale chce vytipovaným společnostem pomoci rozvíjet se hlavně směrem na východ. „Pomáháme týmu s expanzivní strategií a expanzí samotnou. Propojujeme tým Luigi`s Boxu se zahraničními partnery a zákazníky a tím urychlujeme vstup na zahraniční trh. K atraktivním zemím patří vedle Slovenska a Polska také Rumunsko. Tamní trh s e-commerce je opravdu mladý s nízkou úrovní konkurence a lze tam získat zajímavý tržní podíl,“ vysvětluje Boruta.

 

E-commerce trh je pro investory stále více atraktivní

Fond Leverage Technology, za nímž stojí čtyři čeští podnikatelé a investoři, hledá zajímavé projekty především na trhu e-commerce a online technologií. Důležitým kritériem pro potenciální investici je podle Boruty kompetentní tým, online produkt a fáze společnosti - zda má ověřený obchodní model, zákazníky, rostoucí trakci tržeb a ví, jak se k zákazníkům dostat.

Společnost by měla mít know-how v technologii, tedy v produktu či online službě, ucelený tým s hlavními kompetencemi. Koncepčně se zabýváme online službami, které usnadňují e-shopu chod nebo jej podporují v růstu. I proto jsme investovali například do Luigi`s Boxu,“ dodává Boruta.

Leverage Technology řídí Matěj Boruta, Lumír Kunz, Václav Liška a Jan Boruta. Technologickým poradcem je David Pavlík, který více než 10 let působil v USA ve firmách jako Microsoft, Amazon nebo Netflix.

Zakladatelé fondu již dříve úspěšně investovali do několika úspěšných projektů, jako je mobilní aplikace Liftago, brokerská společnost Axiory, finančně technologická skupina Purple Holding nebo srovnávač makléřů FERmakleri.cz. Nejaktuálnější investiční příležitosti se týkají online tržiště Aukro a Luigi's Box.

 

 

Leverage Technology je fond růstového kapitálu orientující se na technologické společnosti působící na trhu e-commerce ve střední a středovýchodní Evropě. Fond byl založen v roce 2017 investory Matějem Borutou, Lumírem Kunzem a Janem Borutou. Aktuálně je fond řízen čtyřčlennou správní radou, kde vedle Matěje Boruty a Lumíra Kunze zasedá Václav Liška a Jan Boruta. Více informací naleznete na stránkách společnosti: http://leverage-t.com/

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nahlédnutí za oponu divadla Hyberia, kde se léto mění v pracovní galeje
Nahlédnutí za oponu divadla Hyberia, kde se léto mění v pracovní galeje

03.07.2019 | Pro někoho je léto obdobím dovolených, zvolnění a relaxace. Pro herce z Divadla Hybernia se však ...


Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách

02.07.2019 | Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě ...


Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu
Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu

28.06.2019 | Letošní pivovarské léto potrvá od 4. července až do konce srpna a nabídne všechno, co patří ...


Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů
Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů

28.06.2019 | Zhruba 330 terabytů denně představuje denní dávku dat, které odbaví největší datacentrum v České ...


5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...