Jaké jsou aktuální trendy ve světě šperků?


Eppi
11.04.2016 09:14 | redakce

Většina z nás vyznává spíš nadčasovost, protože pokud si pořizujeme nějaký dražší šperk, chceme ho nosit co nejdéle. Třeba takový snubní prsten byste měli vybírat ne podle aktuálních trendů, ale spíše s myšlenkou, že ho budete nosit i za dvacet či více let. Jsou ale šperky, u kterých můžeme trochu povolit uzdu fantazii a při výběru si opravdu vyhrát. Trendy v módě se odráží i do světa šperků, takže pokud chcete jít s dobou, nějaký ten módní kousek si pořiďte a určitě zazáříte. 

Co tedy ve světě šperků momentálně frčí?

Vrstvení

Vrstvení je příjemný trend, protože můžete vycházet z toho, co už doma máte, popřípadě si svoji sbírku jen malinko rozšířit. Kombinují se prsteny z různých materiálů, výraznější s jemnějšími. Můžete nosit více prstenů na jednom prstu, nebo si na každý prst usadit jiný prstýnek. Při vrstvení náramků kombinujte jemné náramky s masivnějšími, vyhrajte si s barvami a texturami. Vrstvit se dají i náhrdelníky, stačí jeden kratší, který budete mít blíže ke krku, a druhý delší, který vás opticky prodlouží. Zkuste několik variant, s vrstvením si můžete opravdu vyhrát. Buďte kreativní a nápadití.

Při vrstvení a kombinování můžete využít barevného kontrastu odstínů zlata, nebo pokud nevlastníte přímo zlaté šperky, kombinujte stříbrné pozlacené.

Nejnovějším trendem ve vrstvení jsou pak prstýnky, kterým se říká „midi ring“ a které se nosí po celé délce prstu.

Eppi

foto: Eppi

Eppi

foto: Eppi

 

Svatební sety

Svatební sety jsou vlastně takovým sofistikovanějším způsobem vrstvení, kdy nosíte dva prstýnky, které k sobě padnou jako ulité. Jak už napovídá název, set souvisí se svatbou, protože jde o set zásnubního a snubního prstenu. Tento set může být decentní, nebo rozvlněný, romantický ve vintage stylu, nebo klasický. Set dvou prstýnků je skvělý pro tu nevěstu, která chce nosit po svatbě zásnubní i snubní prsten dohromady. Na toto je potřeba pamatovat již před pořizováním zásnubního prstenu.

Eppi

foto: Eppi

 

Vintage šperky

Vintage šperk může být šperk, který jste zdělili po své babičce, ale může to být také úplně nový šperk jen vytvořený ve stylu vintage. Hodí se pro něžné a romantické typy žen, ale pokud je zkombinujete s trochu drsnější vizáží, budou mít zase trochu jiný výraz. Vintage styl je charakteristický přírodními motivy, motivy srdíček a drobnými detaily. Trochu připomíná období secese, které právě hodně čerpalo z přírody. V secesi bylo oblíbené také „halo“ osazení prstenů, což je prsten s centrálním drahokamem obklopeným drobnými diamanty nebo jinými kameny. Toto osazení prstenů, ale i náušnic či přívěsků, se znovu dostalo do módy a je oblíbeným osazením i u zásnubních prstenů.

 

Eppi

foto: Eppi

Eppi

foto: Eppi

Malá rada na závěr: Nezapomeňte být sami sebou a pomocí šperků jen doplnit svoji osobnost. Pokud vám nějaký trend nevyhovuje, zapomeňte na něj a noste, co je vám příjemné.

Více ZDE

Eppi
Eppi
Eppi
Eppi
Eppi

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...


Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!
Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!

04.11.2020 | Představte si, že vám osud dovolí prožít za jediný rok všechna nesplněná přání. Stát se ...


Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0
Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0

30.10.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s podporou ...


Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny
Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny

30.10.2020 | I přes velmi těžké podmínky, které doléhají také na celý kulturní svět, se Lenka Nová rozhodla ...