Jan Pirich zastoupil BS Securities na vyhlášení Štiky českého byznysu


Pirich .
27.10.2015 11:35 | redakce

Majitelé významných firem, které jsou součástí žebříčku Štiky českého byznysu, hledí na své finanční portfolio z vyššího nadhledu. Jedním z partnerů projektu je proto společnost BS Securities, která poskytuje nástroje pro investování. Na naše otázky odpovídal Jan Pirich, manažer strukturovaných produktů a řešení.

Jaké je poslání BH Securities a jaké služby můžete nabídnout?

Hlavní naší službou poskytovanou ve vztahu ke klientům, je obchodování na vlastní i cizí účet jak v rámci ČR, tak i zahraničí. Pro klienty nabízíme široké portfolio investičních instrumentů z kapitálového trhu, od běžných až po speciální produkty tvořené na základě konkrétních požadavků ze strany našich nejnáročnějších klientů. Např. vlastní emise investičních certifikátů či dluhopisů.

Jak dlouho již v českém prostředí působíte?

Na českém kapitálovém trhu společnost BHS působí od roku 1993 jako součást holdingu PROXY-FINANCE, a.s. Společnost je držitelem široké licence pro poskytování investičních služeb, kterou poskytuje Česká národní banka a.s., je členem Burzy cenných papírů Praha již od roku 1994.

Jak se změnil trh s cennými papíry v posledních letech? Jaký je dominantní trend?

V dnešním tempu, době neustálých ekonomických změn a různých dalších překvapení lze pozorovat změnu v chování našich zákazníku. Lze říci, že stále častěji je pro klienta důležitá serióznost jeho obchodníka a komunikace, poskytování různých forem informačního servisu až po přístup ke speciálním produktům ať na straně investování volných prostředků, tak i zajištění korporátního financování.

Na co kladete v přístupu ke klientům největší důraz?

Jednou z největších priorit kladenou v rámci BHS je vybudování a udržení dlouhodobého korektního vztahu s klienty. Nejde nám pouze o realizaci jednotlivé služby či obchodu, ale o stav, kdy se na nás bude klient obracet s požadavkem komplexního řešení jeho potřeb spojených s kapitálovým trhem.

Kterým charitativním projektům se věnujete? Jak se pojí chladný svět financí s takovou činností?

Firemní dárcovství chápeme jako nedílnou součást společenské odpovědnosti. Podporujeme různá občanská sdružení či nadace a velmi si vážíme úsilí, jež tyto subjekty vynakládají na obecně prospěšné činnosti, které směřují ke zlepšování kvality života. Jsme si dobře vědomi, že projektů, kde bychom mohli být nápomocni je celá řada, a proto se při jejich výběru řídíme myšlenkou získat i něco pro sebe, tedy zpětnou vazbu o tom, jak naše podpora pomáhá a co se díky ní podařilo zrealizovat. Jsou to namátkou Domov Sue Ryder, Občanské sdružení Zdravotní klaun či Nadace pro vzdělání.

Proč jste se rozhodli stát se partnerem žebříčku Štiky českého byznysu?

Považujeme za velice přínosné získávání zkušeností v prostředí těch nejúspěšnějších z oblasti českého byznysu. Dále jsme přesvědčeni, že při těchto „klubových setkání“ se lze přímo seznámit a pohovořit ať již s majiteli úspěšných rodinných firem, tak i jejich manažery. V neposlední řadě věřím, že se z tohoto velice zajímavého projektu se mohou rekrutovat naši někteří budoucí zákazníci, kterým rádi pomůžeme realizovat zhodnocení jejich investic.

ŠTIKY ČESKÉHO BYZNYSU je prestižní ekonomický žebříček, založený mezinárodní společností COFACE CZECH. Projekt již 12 let oceňuje významné podniky v České republice jak v krajích, tak v celorepublikovém měřítku. Štiky se potkávají ve společenském klubu „Helas New Encounters Club“, který dlouhodobě propojuje významné podnikatelské subjekty a pořádá diskuze a společensko-odborná setkání. Dlouhodobá analýza nás přivedla k tomu, že Štiky českého byznysu jsou převážně firmy, které potřebují specifické služby a poradenství, a proto bylo naším cílem zapojit do projektu partnery, kteří patří k lídrům v rámci svých oborů. Hlavním tématem dnešní doby jsou moderní technologie a flexibilita práce, proto se generálním partnerem stala společnost Vodafone. Každá firma, která patří ke Štikám, potřebuje řadu specifických služeb, ať už se týkají daní, auditu, práva nebo růstu firmy, a ty najde prostřednictvím dalšího partnera, kterým je PwC. Mnoho Štik patří také mezi exportní společnosti, které ocení exportní financování a obdobné služby, proto je partnerem i společnost Citibank. Takové firmy ocení i služby významných transportních společností, jako jsou DHL Freight a Gerlach. Majitelé významných firem rovněž hledí na své finanční portfolio z vyššího nadhledu, a proto jsou partnery také Emun Partners a BHS. Firmy expandují díky fúzím a vstupům finančních skupin, což umíme zprostředkovat prostřednictvím Enterprise Investors. Dalšími partnery jsou ti, kteří umí nabídnout konferenční a ubytovací služby, jako je Le Hotel Group a poskytovatel příjemných požitků Dilmah. Záštitu poskytuje AMSP ČR.

www.stiky.cz

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...