Jet Book je první kompletní průvodce světem business jetů a helikoptér


JetBook
03.12.2015 22:43 | redakce

Společnost MEDIA Tribune vydala Jet Book, nezávislý kompletní průvodce netradičním světem business jetů a helikoptér, který většinou známe jen z filmů. Pro milovníky letectví, zájemce o koupi soukromého letadla či poskytovatele služeb v oblasti business aviation přináší autorka knihy Antónia Lukačínová přehled o business jetech, ve kterých létají nejen světové celebrity. Publikace putuje na ambasády, do luxusních hotelů, ale i k jednotlivcům jako speciální vánoční dárek pro jejich blízké. 

Rozsáhlá publikace v luxusní pevné vazbě obsahuje množství nejnovějších statistik, ověřených dat i autentických fotografií interiérů a exteriérů letadel přímo od jednotlivých výrobců. Na 232 stranách čtenáři najdou 55 jetů a 27 helikoptér od téměř 20 firem, medailonky výrobních společností a popisy jednotlivých modelů včetně maximálního doletu, rychlosti, váhy zavazadel, aktuální ceny a dalších parametrů, jako i rozhovory s předními představiteli a zástupci leteckých společností v ČR a na Slovensku.

Publikace Jet Book vznikla i díky podpoře partnerů z leteckého průmyslu. Generálním partnerem projektu je pražský operátor business jetů ABS Jets a společnost Gulfstream, partnery Jet Booku jsou také Bombardier, Société Générale a Bell Helicopters. „Mým cílem je nabídnout komplexní a ucelený přehled o aktuálních business jetech a helikoptérách pro potenciální majitele a uživatele, zkušené profesionály i fanoušky letectví.  A těm, kteří do této skvělé branže teprve vstupují, pokud možno co nejvíce usnadnit orientaci v široké nabídce soukromých letadel a helikoptér,“ vyjadřuje se k nové knize její autorka Antónia Lukačínová.

Všechny aktuální na trhu dostupná letadla a helikoptéry mají v knize své místo. AS2 od Aerion Corporation, korporátní letouny rodiny Airbus, modely největší letecké společnosti Boeingu a mnohých dalších výrobců, od Cessny, Embraeru přes Gulfstream a Bombardier až po Hondajet a Sikorsky Aircraft Company. Kompletní průvodce obchodními letadly a helikoptérami vychází v české i anglické verzi. Náhled knihy i další informace jsou k dispozici na webových stránkách www. jetbook.org. Kniha má přidělené ISBN (978-80-260-9092-2) a bude tedy možné si ji prohlédnout také v Národní knihovně ČR.

Jedná se zřejmě o úplně první takto komplexní a nezávislou publikaci na dané téma. Pevně věřím, že bude sloužit jako užitečná pomůcka pro profesionály i fanoušky letectví a díky množství krásných a autentických fotografií bude znamenat příjemně strávený čas pro všechny čtenáře,“ podotýká autorka. Antónia Lukačínová se pohybuje v oblasti business aviation více než 11 let. Mimo jiné vydává noviny AVIATION TIMES zaměřené na region střední a východní Evropy, je výkonnou ředitelkou ve společnosti MEDIA Tribune a spoluzakládala profesní asociaci CEPA a CEPA Expo – letecká konference.

Jet Book odkryje zajímavé informace o strojích, které proslavili známí majitelé a pasažéři, jako například:

-          Bombardier Challenger 605: za 20 milionů dolarů si jej koupil také Lewis Hamilton

-          LearJet: ambasadorem tohoto letadla je nejlepší tenista světa Novak Djokovic.

-          Syberjet SJ30: majitelem je Morgan Freeman, který vlastní pilotní licenci.

-          Legacy 600: s tímto strojem opakovaně přiletěl do Čech a na Slovensko Dalajláma; k 1. 11. 2015 je v České republice registrováno 5 těchto strojů.

-          Legacy 650: nejznámějším ambasadorem je Jackie Chan, který létá v letadle pomalovaném zlatou a červenou barvou; v Čechách jsou registrované 2 majitelé tohoto typu letadla.

-          Airbus 319: je českým vládním speciálem, bázovaným v pražských Kbelích.

-          Eclipse: zpěvák kapely Iron Maiden s tímto letadlem v roce 2014 absolvoval jako pilot jednodenní charitativní tour.

-          Gulfstream G650: tento typ letadla, které bude s rychlostí 704 mil za hodinu nejrychlejším letadlem na světě, si už koupili Warren Buffet, Ralph Lauren, Oprah Winfrey či zakladatel e-Bay Pierre Omidyar.

-          Helikoptéra EC 135 od Airbus Helicopters – helikoptéra s interiérem navrženým luxusní značkou Hermés stojí 6 milionů dolarů.

-          AugustaWestland AW109 Grand: helikoptéra se superluxusním interiérem od Versace a cenovkou 6,3 milionů dolarů.  

Zdroj: Diana Media

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...