Jméno Dostihového spolku letí do Dubaje na dresech handicapovaných sportovců


27.02.2017 00:08 | redakce

Dostihový spolek v letošním roce navázal spolupráci se spolkem Atletika Bez Bariér Pardubice. Hned tři handicapovaní sportovci odlétají na jedno z kol světových závodů Grand Prix v atletice v Dubaji a na svých dresech ponesou i logo pardubického pořadatele dostihů. Touto „maličkostí“ začíná dlouhodobá spolupráce obou organizací a podpora Dostihového spolku handicapovaným sportovcům.

Spolek Atletika Bez Bariér Pardubice vznikl odloučením oddílu Tělesně postižených sportovců Hvězdy Pardubice od sportovního klubu. Navazuje na přibližně patnáctiletou tradici. Má na 150 členů, z toho více jak stovku handicapovaných dětí. Jak název napovídá, specializuje se především na atletiku. Ve svých řadách má i vrcholové sportovce, medailisty ze světových soutěží a paralympiád. „V letošním roce se mimo jiné chceme zaměřit v rámci doprovodných aktivit jako správná společensky odpovědná společnost, které je majoritní akcionář město Pardubice, i na podporu několika charitativních projektů. Už v loňském roce jsme například začali spolupracovat na projektu Itibo. Navázání spolupráce s handicapovanými atlety je první vlaštovkou jak přímo podpořit tyto úžasné sportovce. Ještě dolaďujeme detaily, ale společné projekty s neziskovkami už začínají nabírat konkrétní obrysy,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba.
Na Grand Prix v Dubaji odlétají už v druhé polovině března tři handicapovaní atleti, diskař Jaroslav Petrouš a kuželkáři Martin Zach a Michal Enge. „Cílem je nejen přivézt medaile – vloni jsme vybojovali dvě, ale také splnit náročné nominační limity pro nadcházející Mistrovství světa v atletice v Londýně,“ prozrazuje ambice předsedkyně spolku Atletika Bez Bariér Pardubice Eva Hrdinová.
Podpora účasti atletů v Dubaji ale není jedinou formou vzájemné spolupráce. Připravuje se také společný program s dalšími neziskovými organizacemi v průběhu sezony 2017 na pardubickém závodišti. Dostihový spolek obnovuje kontakty i s Lejlou Abbasovou, nebo Mužem roku a dnes mimo jiné reprezentantem spolku pardubických atletů Martinem Zachem. Konkrétní obrysy již také má spolupráce s pardubickou školou Svítání na „Sportiádě“ konané v polovině prázdnin. 


Přidej komentář

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Devatenáctiletá Noemi z dětského domova vyzývá k podpisové akci
Devatenáctiletá Noemi z dětského domova vyzývá k podpisové akci

22.03.2017 | Symbolicky dnes, na Mezinárodní den žen, vyzívá nezisková organizace Mimo domov ve spolupráci ...


Jak správně naučit děti číst
Jak správně naučit děti číst

22.03.2017 | Rozvoj umění číst ve skutečnosti začíná, v rozporu s obecně rozšířeným přesvědčením, ...


Světový den vody již 22. 3. – co možná o vodě nevíte?
Světový den vody již 22. 3. – co možná o vodě nevíte?

20.03.2017 | Voda je pro většinu z nás něčím naprosto samozřejmým – otočíme kohoutkem a teče čistá ...


MOTOSALON zahajuje sezonu už ve čtvrtek
MOTOSALON zahajuje sezonu už ve čtvrtek

27.02.2017 | MOTOSALON patří již tradičně k největším motorkářským událostem roku. Všichni fanoušci ...


MOTOSALON 2017 – nepřehlédněte to nejzajímavější
MOTOSALON 2017 – nepřehlédněte to nejzajímavější

27.02.2017 | Na co se těšit u BMW? Jednou z mnoha ozdob expozice bude sportovní motocykl HP4 Race. Na stánku ...Komentáře na Facebooku