Kancelářský sektor by měl v tomto roce na realitním investičním trhu dominovat


CBRE
08.12.2016 11:06 | redakce

CBRE se jako poradce společnosti Mint Investments, středoevropského realitního Investment & Asset managera, účastnila prodeje kancelářské budovy Panorama Business Centre. Kupujícím je společnost REDSIDE, která spravuje realitní investiční fond NOVA Real Estate (SICAV).

Budova Panorama Business Center, která byla postavena v roce 2000, disponuje cca 6 800 m2 pronajímatelné plochy a 91 parkovacími místy. Panorama se nachází naproti Národnímu muzeu a je v docházkové vzdálenosti od horní části Václavského náměstí. Moderní a dobře udržovaná budova má osm nadzemních a tři podzemní podlaží. Panorama je držitelem certifikátu systému hodnocení komplexní udržitelnosti budov BREEAM In Use Good.

Mint získal budovu Panorama v roce 2015, kdy vykazovala 42 % neobsazenost. Během jednoho roku Mint dosáhl plného obsazení budovy, čímž úspěšně dokončil svůj asset management plán. Po úspěšném dokončení strategie dopronájmu dosahuje průměrná doba do vypršení nájmu 5 let. Pro kupujícího, fond NOVA Real Estate řízený společností REDSIDE, tato investice představuje nízké riziko díky stabilnímu příjmu z pronájmu a dobře doplňuje předchozí akvizice fondu v průběhu let 2015 a 2016.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE říká:

"Bylo nám potěšením na této transakci spolupracovat s oběma společnostmi Mint i Redside a jsme rádi, že se tuto off-market transakci podařilo úspěšně uzavřít. Je to výborná ukázka rostoucího významu českého kapitálu, který nachází uplatnění v celé šíři rizikového profilu.

Celkový objem realitních investic v roce 2016 dosáhne rekordní hodnoty 3 mld. EUR, nebo tento objem dokonce překročí. Také komprese výnosů pokračuje. Trhu by měl dominovat sektor kancelářských nemovitostí s 40 % podílem na celkovém objemu investic v roce 2016.

 

CBRE News-  Facebook

CBRE Czech Republic Linkedin, Twitter

CBRE Zasedačka roku! – Facebook

 

 

O REDSIDE

REDSIDE investiční společnost, a.s. byla založena v roce 2012 jako joint venture společností ASB Group a Arca Capital.  Fond zaměřený na reality NOVA Real Estate investuje do prémiových kancelářských a retailových aktiv v České republice. Od svého vzniku v srpnu 2015 získal fond devět nemovitostí ve čtyřech různých transakcích v celkové hodnotě 170 mil. EUR. Kromě realitního fondu portfolio společnosti zahrnuje také řadu kvalifikovaných investorských fondů zaměřených na private equity, obnovitelné zdroje energie a hotelnictví. Více informací na www.redsidefunds.com.

O MINT

Skupina Mint Investments byla založena roce 2002 jako společný podnik hlavních představitelů této skupiny. Mint Investments již pro své klienty investoval více než 250 miliónů eur do nemovitostí ve střední Evropě. Mezi nedávné kancelářské akvizice patří Polygon House, Palác Euro-Astra a Factory Office Center. Mint tvoří tým více než 55 profesionálů a nabízí služby integrované nemovitostní investiční platformy, jeho týmy pokrývají investment management, development, asset management, pronájem a komerční správu nemovitostí, s cílem generovat svým klientům vyšší návratnost s minimálním rizikem. Všichni partneři a vedoucí pracovníci pracovali pro přední anglosaské instituce v jejich domovské zemi nebo v zahraničí. V současnosti Mint Investments spravuje více než 25 aktiv, což představuje přes 1 mil. m2 čisté užitné plochy v segmentu kancelářských a maloobchodních nemovitostí a rezidenčních budovy. Více informací na www.mintgroup.cz.

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2015). S přibližně 70 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 400 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. S téměř 400 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...