Kancelářský sektor by měl v tomto roce na realitním investičním trhu dominovat


CBRE
08.12.2016 11:06 | redakce

CBRE se jako poradce společnosti Mint Investments, středoevropského realitního Investment & Asset managera, účastnila prodeje kancelářské budovy Panorama Business Centre. Kupujícím je společnost REDSIDE, která spravuje realitní investiční fond NOVA Real Estate (SICAV).

Budova Panorama Business Center, která byla postavena v roce 2000, disponuje cca 6 800 m2 pronajímatelné plochy a 91 parkovacími místy. Panorama se nachází naproti Národnímu muzeu a je v docházkové vzdálenosti od horní části Václavského náměstí. Moderní a dobře udržovaná budova má osm nadzemních a tři podzemní podlaží. Panorama je držitelem certifikátu systému hodnocení komplexní udržitelnosti budov BREEAM In Use Good.

Mint získal budovu Panorama v roce 2015, kdy vykazovala 42 % neobsazenost. Během jednoho roku Mint dosáhl plného obsazení budovy, čímž úspěšně dokončil svůj asset management plán. Po úspěšném dokončení strategie dopronájmu dosahuje průměrná doba do vypršení nájmu 5 let. Pro kupujícího, fond NOVA Real Estate řízený společností REDSIDE, tato investice představuje nízké riziko díky stabilnímu příjmu z pronájmu a dobře doplňuje předchozí akvizice fondu v průběhu let 2015 a 2016.

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE říká:

"Bylo nám potěšením na této transakci spolupracovat s oběma společnostmi Mint i Redside a jsme rádi, že se tuto off-market transakci podařilo úspěšně uzavřít. Je to výborná ukázka rostoucího významu českého kapitálu, který nachází uplatnění v celé šíři rizikového profilu.

Celkový objem realitních investic v roce 2016 dosáhne rekordní hodnoty 3 mld. EUR, nebo tento objem dokonce překročí. Také komprese výnosů pokračuje. Trhu by měl dominovat sektor kancelářských nemovitostí s 40 % podílem na celkovém objemu investic v roce 2016.

 

CBRE News-  Facebook

CBRE Czech Republic Linkedin, Twitter

CBRE Zasedačka roku! – Facebook

 

 

O REDSIDE

REDSIDE investiční společnost, a.s. byla založena v roce 2012 jako joint venture společností ASB Group a Arca Capital.  Fond zaměřený na reality NOVA Real Estate investuje do prémiových kancelářských a retailových aktiv v České republice. Od svého vzniku v srpnu 2015 získal fond devět nemovitostí ve čtyřech různých transakcích v celkové hodnotě 170 mil. EUR. Kromě realitního fondu portfolio společnosti zahrnuje také řadu kvalifikovaných investorských fondů zaměřených na private equity, obnovitelné zdroje energie a hotelnictví. Více informací na www.redsidefunds.com.

O MINT

Skupina Mint Investments byla založena roce 2002 jako společný podnik hlavních představitelů této skupiny. Mint Investments již pro své klienty investoval více než 250 miliónů eur do nemovitostí ve střední Evropě. Mezi nedávné kancelářské akvizice patří Polygon House, Palác Euro-Astra a Factory Office Center. Mint tvoří tým více než 55 profesionálů a nabízí služby integrované nemovitostní investiční platformy, jeho týmy pokrývají investment management, development, asset management, pronájem a komerční správu nemovitostí, s cílem generovat svým klientům vyšší návratnost s minimálním rizikem. Všichni partneři a vedoucí pracovníci pracovali pro přední anglosaské instituce v jejich domovské zemi nebo v zahraničí. V současnosti Mint Investments spravuje více než 25 aktiv, což představuje přes 1 mil. m2 čisté užitné plochy v segmentu kancelářských a maloobchodních nemovitostí a rezidenčních budovy. Více informací na www.mintgroup.cz.

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2015). S přibližně 70 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 400 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. S téměř 400 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát

18.09.2020 | V srpnu evidovaly úřady práce 279 078 uchazečů o zaměstnání. V meziročním srovnání jejich ...


Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa
Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa

18.09.2020 | Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu ...


Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat
Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat

18.09.2020 | Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, ...


72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly
72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly

27.07.2020 | Společnost Kärcher realizovala v polovině července průzkum mezi 2000 zaměstnanci různých typů ...


Asociace předních vzdělávacích firem (LLPA) získala významné ocenění
Asociace předních vzdělávacích firem (LLPA) získala významné ocenění

27.07.2020 | Asociace LLPA (Leading Learning Partners Association), která sdružuje 32 významných školicích středisek ...