Karlín se stal kancelářským srdcem Prahy


Karlín CBRE
28.04.2016 11:11 | redakce

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zaznamenala nový trend v oblasti pražských kancelářských realit. Oblíbenou lokalitou pronájmu kancelářských prostor se v posledních pěti letech stává Karlín, který v objemu transakcí na pronájem kancelářských prostor třídy A dokonce předčil lokalitu centra Prahy. V reakci na poptávku trhu vzniká v Karlíně také řada nových developerských projektů. Společnost CBRE získala exkluzivní smlouvu na zprostředkování pronájmu prostor kancelářské budovy BUTTERFLY.

Zájem o kancelářské prostory v České republice stále roste. Řada českých firem v současné době hledá, z důvodu výhodných tržních a ekonomických podmínek a vysoké nabídky kvalitních kancelářských prostor, převážně v Praze. Taktéž je zaznamenán růst podílu zahraničních firem expandujících na lokální trh, respektive trh střední Evropy, kdy je Česká republika oblíbenou vstupní destinací. Již dříve, s ohledem na omezenou kapacitu centra hlavního města Prahy, vznikaly kancelářské huby, například na Praze 4, okolí Pankráce a Budějovické nebo v Butovicích.

 

Helena Hurábová, Associate Director Office Agency společnosti CBRE, říká:

Společnosti rostou, zvyšují počet svých zaměstnanců a také konsolidují své pobočky a stěhují se do společných prostor. Ekonomice se v současné době daří a to se odráží i na poptávce. Navíc díky nové výstavbě a silnému trhu nájemců v minulém roce se mnoho společnostem podařilo uzavřít výhodné nájemní smlouvy s výraznými incentivami.

Z výsledků studie společnosti CBRE je patrné, že z celkového počtu uzavřených transakcí na pronájem kancelářských budov třídy A v Praze v roce 2015, v loňském roce převládal zájem o centrum města a v těsném závěsu pak o Karlín, kdy tato lokalita, v počtu transakcí nových pronájmů kanceláří, v posledních pěti letech zcela vede. Minulý rok bylo v Karlíně uzavřeno 49 nových nájemních smluv na kancelářské prostory třídy A (v centru Prahy to bylo 51 transakcí) a od roku 2011 do 2015 si Karlín za sídlo se své společnosti a nové kancelářské prostory vybralo 201 společností (viz tabulka níže). Karlín, který svým klientům nabízí výbornou polohu na rozmezí moderní rezidenční čtvrti a rozvíjející se obchodní zóny, komplexní občanskou vybavenost i širokou nabídku korporátních služeb, se, také s ohledem na velmi malou vzdálenost od centra města v řádu pár minut, stal kancelářským srdcem Prahy.
 

Nové pronájmy kanceláří třídy A v Praze v letech 2011 až 2015

 

Hub

Počet transakcí

Karlin

201

Pankrác - Budějovická

189

City Center

185

Butovice - Stodůlky

111

Holešovice

82

Smíchov - Anděl

69

Vysočany-Prosek-Letňany

58

Chodov - Opatov

36

Dejvice - Evropská

23

Celkem v hubech

954

 

Zdroj: CBRE Research, PRF

V reakci na poptávku trhu vzniká v Karlíně také řada nových developerských projektů. Společnost CBRE získala exkluzivní smlouvu na zprostředkování pronájmu prostor kancelářské budovy BUTTERFLY. Výstavba této reality, umístěné v Praze 8 – Karlíně, na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova, se dle developera společnosti AFI EUROPE, nachází ve fázi přípravných zemních prací a probíhá dle plánu a její dokončení je plánováno na poslední čtvrtletí roku 2017.

Šestipodlažní budova BUTTERFLY bude disponovat cca 23 tis. m2 pronajímatelné plochy, z čehož více než 18 tis. m2 budou tvořit právě kancelářské prostory. Nájemci BUTTERFLY budou moci využívat také obchodní prostory, vstupní loby na obou křídlech budovy, 303 parkovacích stání nebo místní kantýnu, kavárnu a restauraci. Kromě vysoké kvality kancelářských prostor, zajištěného držením certifikátu BREEAM Excellent a řady nadstandardních služeb, nabízí BUTTERFLY flexibilní, promyšlené a velkorysé pracovní prostředí.

Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o., doplňuje: „Podle požadavku klientů je možné vytvořit kancelářské prostory ve velikostech od 300 m2 do 4 260 m2. Je jen na nich, zda si zvolí cestu open space anebo uzavřených kanceláří.

 

 

 

KONTAKT:

Ivona Novotná

Tel: +420 731 889 963

Email: ivona.novotna@cbre.com

 

CBRE News-  Facebook

CBRE Czech Republic Linkedin, Twitter

CBRE Zasedačka roku! – Facebook

 

 

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2015). S přibližně 70 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 400 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. S téměř 400 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...