Léa Linster - michelinská šéfkuchařka a vítězka Bocuse d'Or v Trezoru Špork


Lea Linster © Marc Theis
05.03.2024 14:36 | redakce

Seriál gastronomických událostí se světovou špičkou Marek & Friends v Trezoru Špork, který je součástí restaurace Červený Jelen v centru Prahy, pokračuje i v letošním roce. Již tento čtvrtek, 7. března, uvaří společně s Markem Fichtnerem, executive chefem Červeného Jelena, michelinská šéfkuchařka a jediná ženská vítězka Bocuse D'Or, Léa Linster. Podávat se bude výběrové sedmichodové menu s amuse bouche.

Léa Linster, lucemburská šéfkuchařka, strávila dětství v restauračních kuchyních a velmi brzy prokázala svůj kuchařský talent. Je první a dosud jedinou ženou, která získala ocenění "Bocuse d'Or". Její styl, který se vyznačuje vlivy francouzské kuchyně a láskou k prvotřídnímu jídlu, kombinuje tradiční kulinářské umění s moderní rafinovaností a lehkostí. Její restaurace "Léa Linster" v lucemburském Frisange získala již v roce 1987 michelinskou hvězdu, kterou si Léa udržela nepřetržitě více než 30 let. Nyní Léa Linsterová předala michelinskou restauraci svému synovi Louisovi a věnuje se dalším projektům, jako je např. butiková kavárna v Lucemburku, kde se podávají její proslulé madlenky a probíhají zde také kuchařské semináře.

Pásmo Marek & Friends je to nejlepší, co Trezor potažmo Červený Jelen nabízí. Jde pouze o několik dní v roce, při kterých s Markem Fichtnerem vaří michelinští kuchaři, vítězové Bocus d'Or a renomovaní kuchaři. V loňském roce to byl např. švédský šéfkuchař Sebastian Gibrand, vicemistr Bocuse d’Or z roku 2019, Markovi porotcovští kolegové z Masterchefa, Mirek Kalina a Marek Raditsch, držitel dvou michelinských hvězd a majitel michelinské restaurace Horváth v Berlíně Sebastian Frank nebo Patrik Jaroš, nejmladší německý držitel michelinské hvězdy spolu s F. X. Pichlerem, který patří mezi nejlepší rakouské vinaře. 

 

Marek & Friends – kulinářský večer s Léou Linster – 7. března 

Exkluzivní večer začne v 18 hodin welcome drinkem Crémant Rosé von Lea Linster, první chod se začně servírovat v 19 hodin.

 

Amuse Bouche · Foie gras toast|Tartelette | cibulový konfit |parmazán| perigordský černý lanýž · Tuňákový tatarák s foie gras, ponzu omáčkou a ředkví daikon · Humří Ravioli s omáčkou z krevet a šafránem · Candát s omáčkou beurre blanc z Crémant Rosé von Lea Linster · Jehněčí hřbet Bocuse d’Or, fava fazolemi a houbami shitake · Crème Brûlée · Vacherin s malinami a vanilkou

Více na www.trezorspork.cz/marek-and-friends

 

O restauraci Červený Jelen

Restaurace Červený Jelen vznikla v roce 2019 podle projektu architekta Stanislava Fialy v prostorech bývalé Anglicko-československé banky navržené českým architektem Josefem Gočárem. Nachází se v pražské Hybernské ulici v barokním Swéerts-Sporckově paláci, jehož původním majitelem byl hrabě Špork, zakladatel českého myslivectví, řádu sv. Huberta a donátor umění. K jeho zálibě v myslivectví odkazuje nejen název restaurace, ale také sochy létajících červených jelenů z dílny českého sochaře Michala Gabriela.

Restaurace Červený Jelen propojuje krásnou gočárovskou „modernisticko-funkcionalisticko-kubistickou“ achitekturu, vřelý a pohostinný servis, kvalitní výběr nápojů a moderní pojetí gastronomie založené na citlivém mixu kvalitního grilovaného masa, zeleniny a à la carte jídel od týmu pracujícího pod vedením známého šéfkuchaře Marka Fichtnera.

 

 

Kontakty

Červený Jelen & Trezor Špork

Hybernská 1034/5, Praha 1

www.cervenyjelen.cz

www.trezorspork.cz

www.facebook.com/cervenyjelen

www.instagram.com/cerveny_jelen/

www.instagram.com/trezor_spork/

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...


Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO
Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO

20.03.2024 | Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze ...