Lenka Helena Koenigsmark novou členkou dozorčí rady Y Soft


Lenka Koenigsmark
13.02.2024 21:10 | redakce

Lenka Helena Koenigsmark se od prosince 2023 stává novou nezávislou členkou dozorčí rady předního poskytovatele firemních digital office řešení Y Soft Corporation. Zkušená lektorka a marketingová manažerka s více než dvaceti letou korporátní praxí vstupuje na dosud neprozkoumanou půdu ICT oblasti s novými neotřelými nápady a energií. 

„Y Soft jsme se vždy snažili stavět západním způsobem a k tomu patří i Corporate Governance. I když jsme soukromá firma, přišlo mi správné pro transparentnost vůči externím stakeholderům mít v dozorčí radě nezávislého člena. Lenku jsem si vybral proto, že její životní příběh jí dal nadhled. Navíc disponuje obrovským množstvím energie. Spojuje nás i pohled na to, že podnikání není jen o businesse, ale že podniky mají širší odpovědnost ve svých ekosystémech,“ popisuje volbu Lenky Heleny Koenigsmark
do Y Softu Václav Muchna, spoluzakladatel a CEO Y Soft.

„Vždy mě fascinovalo učit se nové věci. A nejinak tomu je i ve Y Softu, snažím se proniknout do tajů fungování a principů technologické společnosti globálního významu tak, aby moje přítomnost byla opravdu přidanou hodnotou pro všechny zúčastněné. Y Soft je neuvěřitelně dynamická společnost, kde se rozhodují rychle, jsou akční, plní energie a vnímám tam obrovský tah na branku“ naznačuje Lenka Helena Koenigsmark své smýšlení o firmě a nové příležitosti.

Mimo marketing a PR se Lenka dlouhodobě věnuje oblastem jako je Diverzita a inkluze a také CSR. Lenka se výrazně angažuje ve veřejně prospěšných projektech a pomoci menšinám či znevýhodněným lidem. „Jsem spoluzakladatelkou spolku CZEWIS, který se zasazuje o zvýšení počtu žen ve vedoucích funkcích ve sportu. A také jsem zakladatelkou Dobrodějny, což je místo, kde nabízíme humanitární pomoc uprchlíkům, samoživitelkám a seniorům. Fungujeme třikrát týdně a obsloužíme zhruba 500 lidí za týden,“ popisuje Lenka Helena Koenigsmark.

„Lenka mezi nás Y Softery svým otevřeným přístupem a pozitivní energií ihned zapadla. Dobrovolně se nad rámec svých povinností v dozorčí radě zapojila do interního mentoringu kolegyně v rámci našeho HR oddělení, čehož si velmi cením. Krom toho je samo o sobě osvěžující, když se novým členem řídících orgánů firmy stává žena, zkušená manažerka a velmi empatický člověk s dalším pohledem na svět okolo nás a out of the box myšlením,“ uvedl k angažování nové členky ysoftí rodiny Jaroslav Bělehrad, Head of HR Y Soft.

Lenka Helena Koenigsmark posledních deset let pracovala jako marketingová ředitelka společnosti MATTEL pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. V rámci své pozice vedla mezinárodní týmy specialistů na poli marketingu, PR a ESG. Přechodně vedla i lokální pobočku i v oblasti obchodu. Dříve Lenka působila i ve společnostech LEGO a KPMG.


O Y Soft


Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft

SafeQ
pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. Od roku 2022 Y Soft pokračuje v misi stát se předním poskytovatelem kancelářských cloud řešení pro globální organizace. Y Soft získal předního dánského hráče na poli cloud technologií pro tisk EveryonePrint. Na trh bylo uvedeno řešení YSoft AIVA, robotické řešení pro automatizaci testování zařízení, konfiguraci a zlepšování pracovních postupů. Y Soft byl v listopadu 2022 oceněn titulem "Best MPS Innovation" od globálně uznávané asociace MPSA.

Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.

Ochranné známky: Y Soft, YSoft SafeQ, YSoft AIVA, YSoft Clerbo jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...


Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO
Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO

20.03.2024 | Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze ...