Mistr destilace Édouard Cointreau představuje neobyčejný nápoj, který mu přinesl pověst vizionáře


Helas
19.07.2016 13:32 | redakce

Co mají společného Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a francouzský hořkosladký pomerančový likér Cointreau? Oba spojuje elegance, vizionářský duch, zážitek, zajímavý obsah a nekonvenční a sebevědomé ženy.

„V tomto likéru jsem spojil čirost křišťálu a nádhernou jemnost pomocí dokonale harmonické kombinace kůry sladkých a hořkých pomerančů,“ prohlásil v roce 1849 Édouard Cointreau, když spustil výrobu nového likéru, kterým se pokusil změnit zažité představy o tom, jak má vypadat alkoholický nápoj.

Výroba tohoto nejlepšího Triple Sec likéru na světě samozřejmě probíhá podle přísně tajné receptury, ale v podstatě jde o spojení lihu s výluhy z pomerančové kůry a pomerančů. Dvakrát destilovaný nápoj obsahuje 40 % alkoholu a důležitou složku tvoří i kvalitní rafinovaný cukr. Vybraná směs pomerančů se pečlivě kombinuje z plodů, které pocházejí z Haiti, Španělska a Brazílie. Po dokončení výrobního procesu likér vždy nějakou dobu ještě zraje.

Édouard Cointreau byl mistrem destilace a nadšenec s výjimečným citem a vkusem, který své současníky převyšoval kreativitou a neotřelým, ale zároveň elegantním přístupem. Nový nápoj mu zajistil pověst vizionáře, protože zcela naplnil jeho marketingovou strategii: „Vstoupíme tam, kam ještě nikdo nevstoupil!“

Helas

A to se mu také podařilo. Byly to právě ženy, které se v rámci emancipace začaly shánět po kvalitním alkoholu, ale žádaly si rafinovanější a sladší škálu chutí, než jim mohla poskytnout dobová nabídka alkoholických nápojů. Paříž byla místem s jedinečným image, kde se přetavovaly ve skutečnost ty nejoriginálnější vize. Právě pařížská auta dopomohla tomu, že bude likér Cointreau navždy spjat s šarmem a vytříbeným vkusem atmosféry francouzského hlavního města v krásném období druhé poloviny 19. století.  

Helas

Chuť je současně sladká i hořká, se stopou po kardamonu a muškátovém oříšku a vyznačuje se řadou vůní. Likér se může podávat s ledem, kolem něhož nastává díky esenciálním olejům z pomerančů efekt opalizace a likér tak unikátně zbělá. To je důvodem, proč se říká, že je „živý“. Jeho rafinovaná a unikátní chuť jej zároveň předurčuje k tomu, aby se stal součástí světoznámých koktejů, jako jsou Cosmopolitan, Margarita, White Lady či Side Car. V současné době je velmi populární a trendy koktejl Cointreau Fizz, který má nespočet variant zejména díky možnosti kombinovat různé druhy ovoce jakožto hlavní Cointreau Fizz ingredienci.

Chuť likéru předstihla a zároveň i posunula svou dobu. Byla symbolem emancipace a odvahy zkoušet nové věci a provokovat. Toto poslání naplňuje dodnes. Jeho současnou globální velvyslankyní je ostatně mezinárodní královna burlesky Dita von Tesse. Emancipace je vlastní také dámskému klubu, který velmi rád zkouší nové a elegantní věci. Členky dámského klubu jako aktivní ženy naplňují své vize a také posunují svou dobu. Nebylo proto divu, že k sobě letos našli cestu.

„V dámském klubu spojujeme aktivní ženy s fantazií a podporujeme to nejlepší, co může přinést ženský element světu i nám samotným. Je skvělé, jak se ženská duše likéru Cointreau dokázala na dámský klub napojit a rozšířit ve vzájemné synergii naše vize,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 250 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz

Helas
Helas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nejpodceňovanější profese
Nejpodceňovanější profese

02.11.2023 | Některá povolání vnímají lidé jako přínosná a prestižní, u jiných oceňují jejich nezbytnost, ...


Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM
Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM

02.11.2023 | Své nové funkce ředitele Uměleckoprůmyslového musea se od 1. listopadu ujal PhDr. Radim Vondráček, ...


Listopadový festival Olomouc Design Days
Listopadový festival Olomouc Design Days

02.11.2023 | Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které ...


Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...