Mistr destilace Édouard Cointreau představuje neobyčejný nápoj, který mu přinesl pověst vizionáře


Helas
19.07.2016 13:32 | redakce

Co mají společného Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a francouzský hořkosladký pomerančový likér Cointreau? Oba spojuje elegance, vizionářský duch, zážitek, zajímavý obsah a nekonvenční a sebevědomé ženy.

„V tomto likéru jsem spojil čirost křišťálu a nádhernou jemnost pomocí dokonale harmonické kombinace kůry sladkých a hořkých pomerančů,“ prohlásil v roce 1849 Édouard Cointreau, když spustil výrobu nového likéru, kterým se pokusil změnit zažité představy o tom, jak má vypadat alkoholický nápoj.

Výroba tohoto nejlepšího Triple Sec likéru na světě samozřejmě probíhá podle přísně tajné receptury, ale v podstatě jde o spojení lihu s výluhy z pomerančové kůry a pomerančů. Dvakrát destilovaný nápoj obsahuje 40 % alkoholu a důležitou složku tvoří i kvalitní rafinovaný cukr. Vybraná směs pomerančů se pečlivě kombinuje z plodů, které pocházejí z Haiti, Španělska a Brazílie. Po dokončení výrobního procesu likér vždy nějakou dobu ještě zraje.

Édouard Cointreau byl mistrem destilace a nadšenec s výjimečným citem a vkusem, který své současníky převyšoval kreativitou a neotřelým, ale zároveň elegantním přístupem. Nový nápoj mu zajistil pověst vizionáře, protože zcela naplnil jeho marketingovou strategii: „Vstoupíme tam, kam ještě nikdo nevstoupil!“

Helas

A to se mu také podařilo. Byly to právě ženy, které se v rámci emancipace začaly shánět po kvalitním alkoholu, ale žádaly si rafinovanější a sladší škálu chutí, než jim mohla poskytnout dobová nabídka alkoholických nápojů. Paříž byla místem s jedinečným image, kde se přetavovaly ve skutečnost ty nejoriginálnější vize. Právě pařížská auta dopomohla tomu, že bude likér Cointreau navždy spjat s šarmem a vytříbeným vkusem atmosféry francouzského hlavního města v krásném období druhé poloviny 19. století.  

Helas

Chuť je současně sladká i hořká, se stopou po kardamonu a muškátovém oříšku a vyznačuje se řadou vůní. Likér se může podávat s ledem, kolem něhož nastává díky esenciálním olejům z pomerančů efekt opalizace a likér tak unikátně zbělá. To je důvodem, proč se říká, že je „živý“. Jeho rafinovaná a unikátní chuť jej zároveň předurčuje k tomu, aby se stal součástí světoznámých koktejů, jako jsou Cosmopolitan, Margarita, White Lady či Side Car. V současné době je velmi populární a trendy koktejl Cointreau Fizz, který má nespočet variant zejména díky možnosti kombinovat různé druhy ovoce jakožto hlavní Cointreau Fizz ingredienci.

Chuť likéru předstihla a zároveň i posunula svou dobu. Byla symbolem emancipace a odvahy zkoušet nové věci a provokovat. Toto poslání naplňuje dodnes. Jeho současnou globální velvyslankyní je ostatně mezinárodní královna burlesky Dita von Tesse. Emancipace je vlastní také dámskému klubu, který velmi rád zkouší nové a elegantní věci. Členky dámského klubu jako aktivní ženy naplňují své vize a také posunují svou dobu. Nebylo proto divu, že k sobě letos našli cestu.

„V dámském klubu spojujeme aktivní ženy s fantazií a podporujeme to nejlepší, co může přinést ženský element světu i nám samotným. Je skvělé, jak se ženská duše likéru Cointreau dokázala na dámský klub napojit a rozšířit ve vzájemné synergii naše vize,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 250 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz

Helas
Helas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...


Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce
Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce

16.06.2019 | Skoro každý třetí den se v Česku stane smrtelný pracovní úraz. Denně se v zaměstnání zraní ...


GREEN BRANDS k tématu Udržitelnost pro výrobu a obchod
GREEN BRANDS k tématu Udržitelnost pro výrobu a obchod

16.06.2019 | Zástupci české pobočky mezinárodní, nezávislé a transparentní organizace GREEN BRANDS vystoupili ...


Ondrej Sočuvka: Jsem křesťan a technology optimista
Ondrej Sočuvka: Jsem křesťan a technology optimista

16.06.2019 | Velmi mě zaujalo vyjádření papeže Františka, který řekl, že internet je darem od Boha. Všechny ...


Gordana je autorkou neobyčejných cen pro Svěráka či Kolářovou na Komedy festu
Gordana je autorkou neobyčejných cen pro Svěráka či Kolářovou na Komedy festu

24.05.2019 | Herečka Daniela Kolářová, herec, scénárista Zdeněk Svěrák, scénárista, dramatik a režisér ...