Modelky sro se pokoušely rozesmát diváky kina 70


hrnec smíchu
12.06.2015 18:42 | redakce

Ve čtvrtek 11. června byla v kině 70 v Novém Městě nad Metují uvedena komedii Modelky s.r.o. realizovaná pod taktovkou režijního dua Davida Laňky a Tomáše Magnuska.  Součástí projekce bylo i Setkání před oponou – beseda se členy filmařské delegace, kterou vedl režisér David Laňka. Jako nesoutěžní projekce (pro školy) byla ve dvou časech (od 10 a 13 hodin) promítnuta pohádka režiséra Jana Svěráka Tři bratři.  V sále Kina 70 dnes proběhl projekt Rozesmátá kamera, který uvedl amatérské hrané snímky, skeče, videoklipy, animované i experimentální snímky. Soutěžilo se o Cenu Českého rozhlasu Hradec Králové a Českého rozhlasu Pardubice. Oceněný amatérský filmař, Dominik Kalivoda (film Tajemství zimy), dostal kromě stylového radiopřijímače možnost zveřejnit svůj snímek na YouTube kanále Českého rozhlasu.  Od 16 hodin proběhlo zábavné odpoledne s Českým rozhlasem Hradec Králové. V 17 hodin zatančila a zazpívala Škola popového zpěvu Olomouc.  V 18 hodin ji vystřídal koncert kapely Bohadloband.

hrnec smíchu

  

Zpráva od časoměřičů

Snímek Modelky s.r.o. byl soutěžní projekcí. V sále Kina 70 tak byla přítomna i trojice našich časoměřičů, která zaznamenala, že během promítání filmu  se diváci projevovali slyšitelným smíchem po dobu 400 sekund, což je 6,35  procent z celkové stopáže filmu (6300 sekund).

David Laňka – režisér snímku Modelky s.r.o.

V čem byla práce na realizaci snímku Modelky s.r.o. jednoduchá a v čem naopak složitá. Pokuste se najít polarity, se kterými jste se jako režisér potkal?

Jednoduché to bylo v tom, že jsme si našli takové herecké obsazení, které nebylo nutné nijak speciálně korigovat v jeho hereckém projevu. Složité to bylo v tom, že je to komedie. Bylo nutné najít hranici, kde to ještě bude vtipné a kde by to už bylo trapné a moc by se do toho šlapalo…

Jaká byla dělba práce mezi vámi a Tomášem Magnuskem, který je uveden u filmu jako autor námětu a zároveň i jako spolurežisér…

Dostal jsem od něho námět, se kterým jsem pracoval jako scénárista. Rozpracovával jsem spíše mladší figury. Tomáš Magnusek, který dlouhodobě pracuje s hereckými legendami, měl na starosti převážně starší herce.   (s  úsměvem) Měl to asi snazší, protože starší herci mají disciplínu, zatímco moje modelky mi stále sdělovali, že se musí ještě domalovat atd. 

hrnec smíchuTomáš Magnusek je filmařem, který umí připojit k filmům, na kterých se podílí,  číslovky   2,3… Mohou se diváci těšit na Modelky s.r.o. 2?

V legraci jsme to s holkama řešili, když jsme jezdili z natáčení. A vymýšleli jsme to opravdu vtipně, i když si nemyslím, že by náš námět dospěl do stádia natočení. Nicméně,  pokud by někdo chtěl do takového projektu dát peníze,  měl by vědět, že naše Modelky s.r.o 2 budou o tom, že modelky unese mimozemská civilizace. Holky jim ovšem jejich civilizaci úplně rozloží…

hrnec smíchu

Zdroj: Novoměstský hrnec smíchu

 

hrnec smíchu
hrnec smíchu
hrnec smíchu
hrnec smíchu
hrnec smíchu
hrnec smíchu
hrnec smíchu

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nejpodceňovanější profese
Nejpodceňovanější profese

02.11.2023 | Některá povolání vnímají lidé jako přínosná a prestižní, u jiných oceňují jejich nezbytnost, ...


Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM
Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM

02.11.2023 | Své nové funkce ředitele Uměleckoprůmyslového musea se od 1. listopadu ujal PhDr. Radim Vondráček, ...


Listopadový festival Olomouc Design Days
Listopadový festival Olomouc Design Days

02.11.2023 | Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které ...


Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...