Moje bejby Amerika na knižních pultech


Moje bejby Amerika
26.11.2018 22:08 | redakce

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, vychází knižní novinka novinářky Jany LeBlanc s názvem Moje bejby Amerika s podtitulem Co vám nikdo neřekne o životě v cizině.

Jaké to je, zabalit si dvoje boty, slovník, zamknout pražský byt a po třicítce začít nový život v kultuře, která není vaše vlastní? Spisovatelka Jana LeBlanc čtenáři poutavou a zábavnou formou představí, jaké to je, vzít si cizince a založit rodinu za oceánem.

„Před skoro čtyřmi lety jsem pro server Psychologie.cz sepsala článek „Co vám nikdo neřekne o životě v cizině“. Za pouhé dva dny si ho přečetlo přes třicet tisíc lidí a měla jsem e-mailovou schránku plnou poděkování, že konečně někdo popsal život v cizině takový, jaký je, se všemi drobnými i většími těžkostmi, které obnáší,“ říká autorka a dodává: „Proto jsem nechtěla psát žádnou knihu politickou, filozofickou, skandální, ale svůj vlastní příběh o tom, co obnáší všednodenní život, když ho ze dne na den přesunete šest tisíc kilometrů od místa, kterému říkáte domov. A knihu jsem psala také jako poctu Česku, zemi, ve které se žije neuvěřitelně příjemně, ačkoliv často máme pocit, že jinde na světě je to určitě lepší,“ říká autorka Jana LeBlanc.

Osobní, humornou a nostalgickou knihu představí autorka společně se svými hosty 27. listopadu v 17.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtí Martin Řezníček, dlouholetý zpravodaj České televize ve Spojených státech a dnes moderátor Událostí, a jeho manželka, psycholožka Hana Sotáková.

Ukázku z knihy najdete na autorčině blogu: http://www.comiudelaloradost.cz/p/blog-page.html

Řekli o knize:

Jana LeBlanc přináší vtipný a originální pohled na situace, které jsem sama zažila. A přestože jsem je sama zažila, bavila jsem se, jako bych je zažívala poprvé.
Martina Formanová, spisovatelka

Jana LeBlanc nabízí lehké, čtivé vyprávění o všem, co může Čecha či Češku na Americe překvapit, potěšit, poděsit i rozčílit. Vládne záviděníhodným pozorovacím talentem a citem pro detail, o maličkostech píše právě tak poutavě jako o velkých a významných věcech. Když si její knihu pozorně přečtete, budete imunní vůči kulturnímu šoku.
Iva Pekárková, spisovatelka

Mimořádně upřímné a humorně napsané memoáry soustředěné na zkoumání života v cizí zemi. Unikátní pohled na americkou kulturu i českou domovinu zachycený očima nekonvenční české ženy – spisovatelky a matky. Budete se bavit stejně dobře jako u Sexu ve městě!

Bára Jíchová Tyson, česká umělkyně a filmařka žijící v NYC

Jana napsala něco, co jsem vlastně původně chtěla napsat já, jen z opačného pohledu. Já jsem si prožila, jaké to je, když se Američanka přistěhuje do Prahy a pozoruje, jak se pomalu stává Češkou, jak se jí jazykem mění i její vlastní osobnost, a přitom si je ještě stále schopna uvědomit, kde jsou česká a americká kultura rozdílné. Jana naopak zaznamenává, jak se kousek po kousku stává Američankou. Většina z nás nežije ve světě velkých politických rozhodnutí a naše rozhodnutí neovlivňují česko-americké vztahy. Nicméně jsme to právě my, obyčejní lidé, kdo tvoří skutečný obsah toho, co si o sobě a těch druhých Američané a Češi vzájemně myslí. Velké věci nakonec začínají a končí tím, co jíte a co si dáte nebo rozhodně nedáte na poličku. Z tohoto pohledu je Janina knížka průvodcem právě po tom, co v průvodcích chybí.
Indira Gumarová, manželka českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka

 

 

Anotace:

 

Jana LeBlanc

Moje bejby Amerika

Co vám nikdo neřekne o životě v cizině

Když se novinářka Jana LeBlanc přestěhovala do Ameriky, vzala do ruky blok, tužku a sepisovala všechno, co se naučila: jak v cizině hledat přátele, přestat se litovat, porodit, vychovávat dvojjazyčné dítě, jíst velké večeře a nepřibrat u toho, nerozvést se, když se úsměvné kulturní rozdíly promění v nesnesitelné, nebo co odpovídat na otázku, kde se jednou nechá pohřbít. Tam, kde byla kdysi doma, nebo v zemi svého muže? Vtipně, sebeironicky, s okouzlující otevřeností a s nadhledem napsaná kniha potěší každého. Rozesměje vás, pokud jste daleko od domova nebo máte s životem v cizině jakoukoli zkušenost. A pohladí ujištěním, jak dobře se žije v Česku – kdybyste náhodou měli pocit, že jinde ve světě to je určitě lepší.

                                                                               ilustrace: Martina Pavlová

 

 

Jana LeBlanc

Odmalička chtěla psát a dnes je novinářkou na volné noze. Žila pět let ve Spojených státech, od září 2018 žije v turecké Ankaře. Miluje svého muže a syna Benjamina. Kromě psaní má ráda knížky, běh, kavárny, cizí jazyky, New York, nohy v teple, cappuccino, pochvaly a rýžový nákyp od maminky. Píše blog www.comiudelaloradost.cz, který čte 30.000 čtenářů měsíčně.

V Mladé frontě vyšlo: Zápisník radosti (2016), Budu maminka (2017) a Zápisník cestovatelky (2018)

 

Více o divizi Knihy

Divize Knihy vydavatelství Mladá fronta je v současné době nejstarším kontinuálně fungujícím nakladatelem knih v České republice. Na knižním trhu působí od roku 1945. Na trh ročně uvede kolem 200 nových knih a přibližně 50 dotisků. Informace o novinkách i skladové produkci naleznete na stránkách internetového knihkupectví www.kniha.cz

 

Více o vydavatelství Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta je moderní vydavatelství s třiasedmdesátiletou tradicí. Vlajkovou lodí vydavatelství je týdeník Euro a portál Euro.cz. V divizi Euro HUB se pravidelně realizují odborné i společenské akce a projekty. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 18 specializovaných online titulů. Divize Medical Services nabízí kvalitní komplexní servis ve zdravotnictví. Portfolio vydavatelství Mladá fronta se od června 2017 významně rozšířilo o řadu titulů, především v segmentu auto-moto, a také sportovních a hobby magazínů. V divizi Dětské tituly začal vycházet nový časopis pro nejmenší děti Puntík.

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...