Na Challengi ve Španělsku budou hrát tři Češi


Relmost
21.04.2015 12:24 | redakce

Tento týden se hraje teprve druhý turnaj Challenge Tour nové sezóny. Po odložené Madeiře a zastávce v Keni přichází na řadu Challenge de Madrid. Hraje se na hřišti El Encín Golf Hotel 30 kilometrů od hlavního španělského města. Do turnaje, který začíná mimořádně už ve středu, vstoupí tři Češi. Lukáš Tintěra, Daniel Suchan a Petr Gál. S nimi reprezentují RELMOST ProGolf Team ještě Holanďan Fonhof a Maďar Hahn.

„Mám za sebou tréninkové kolo. Je to delší otevřené hřiště s obrovskými greeny, jeden má na délku okolo 60 metrů, což jsem ještě nezažil. Z odpališť je těžké na něco mířit, nejsou tady téměř žádné záchytné body. Holá placka,“ informoval ze Španělska Lukáš Tintěra.

Relmost

 

Ten má aktuálně výbornou formu. Během čtyř kol na Czech PGA Tour zaznamenal skóre -5, jednou skončil čtvrtý a podruhé třetí. I díky tomu se rozhodl, že svou letošní premiéru na Challenge Tour nebude odkládat až na květen, ale pojede už do Španělska.

Stejně jako Tintěra skončil na nedávném českém turnaji profíků dělený třetí Daniel Suchan. Týden po návratu ze zimní přípravy ve Spojených státech zahrál -4, což je jeho nejlepší turnajový výsledek mezi profíky.

„Výsledek na turnaji v Česku mě povzbudil a ukázal, že by se snad mohla zimní příprava projevit. Ale nechci nic předjímat. Hřiště tady ve Španělsku patří k delším s hodně tvarovanými a rozlehlými greeny,“ prohlásil Dan Suchan.

Relmost

 

Letošní premiéru na evropské scéně bude mít také Petr Gál. Nejzkušenější z českých golfistů současnosti. Odehraje 21. turnaj v rámci European Challenge Tour a pro úplnost, na European Tour posbíral už 11 startů.

„To, že získal RELMOST pět hracích karet na tomto nabitém turnaji, je důkazem toho, že jsme pro promotéry turnajů významným partnerem. Práce uplynulých let přináší čím dál větší efekt,“ doplňuje David Trunda, ředitel Relmostu.

Turnaj Challenge de Madrid se vrátil do kalendáře European Challenge Tour po roční pauze, kdy Španělsko zrušilo kvůli finanční krizi téměř všechny turnaje na úrovni Challenge a European Tour. Před dvěma lety vyhrál na stejném hřišti Francouz Calmels, z Čechů tehdy startoval Martin Příhoda a skončil 147.

Relmost
Relmost
Relmost

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...