Obnovitelné zdroje a ochrana přírody, krédo značky Frosch, která vás zve také do ZOO


Frosch 2
05.05.2022 14:22 | redakce

Jedním ze základních pilířů značky Frosch je péče o životní prostředí. Nejedná se o pouhou frázi, ale o filozofii zakořeněnou v základech značky, a to již od roku 1996, kdy byla společnost založena. Samozřejmostí jsou udržitelné obaly, z recyklovaných a opakovaně recyklovatelných materiálů, které jsou součástí uzavřeného cyklu – nevzniká tedy žádný nový plastový odpad, který by zatěžoval naši planetu.  Tato recyklační iniciativa zahrnuje jak plastové obaly lahví, tak plně recyklovatelné etikety či netoxický tiskový inkoust. Při zpracování plastů navíc není využívána ropa, dopad na životní prostředí se tedy opět minimalizuje. Ať už se jedná o rostlinné složení z obnovitelných zdrojů evropského původu či recyklované obaly, značka Frosch každoročně usiluje o to, aby svými inovacemi přispěla k udržování životního prostředí. Novou iniciativou pro Českou a Slovenskou republiku tímto rokem počínaje je výsadba mladých stromků. Pro sadbu zvolil Frosch oblast Moravského krasu a blízké okolí, kde je v kontaktu se zkušenými lesníky a zhruba čtyři sta padesáti malými vlastníky, které podpoří při zalesňování nových oblastí. Frosch se dále rozhodl adoptovat žabku v pražské ZOO, na kterou přispívá rovněž ze svých prodejů.

„Nové lesy sázíme pro budoucí generace, než totiž vznikne nový vzrostlý les, trvá to zhruba 100 let. Není tedy pochyb, že výsadbu nových stromků je nutno podpořit. Pro tuto aktivitu jsme si vybrali Moravu, neboť byla a je jedním regionů dlouhodobě nejvíce strádajících vlivem sucha, kůrovce a dalších parazitů,“ uvádí Johana Bursíková, brand manažerka společnosti Melitta ČR s.r.o., distributora značky Frosch pro český a slovenský trh. „Za každé dva produkty zakoupené u vybraných partnerů zasadíme novou sazenici. Výsadbou nové sazeničky však práce nekončí. Nadále je potřeba je chránit, před zvěří, jako jsou jeleni nebo daňci, kteří si obzvláště pochutnají na listnatých sazenicích. Tuto péči svěřujeme do rukou odborníků. A jaké stromky budeme sázet? I toto rozhodnutí necháváme na zkušených lesnících, kteří rozhodnou kde a jaký druh stromku bude vysazen, aby byl co nejlépe podpořen místní ekosystém.  Vybírat se bude mezi 7 – 8 druhy dřevin, od javorů, modřínů, buků až po smrky. První výsadba proběhne na podzim 2022. V každém cyklu může být vysazeno až 30 000 sazenic,“ dodává Johana Bursíková.

Se změnou klimatu ve střední Evropě se mění i skladba našich lesů. Dle zprávy ministerstva životního prostředí bylo v roce 2019 poprvé v historii vysazeno více listnatých než jehličnatých stromů, které pokrývají kůrovcem a suchem zdevastované holiny. Pestrý lesní porost je totiž méně náchylný k hrozbám jako je kůrovec a dokáže se lépe přizpůsobovat klimatickým změnám. Obtíží, kterým čelí české a slovenské lesy je řada. Nechvalně známý kůrovec ničí každý rok tisíce hektarů lesa. Nejvíce zasažené jsou smrkové monokultury, ale také borovice a některé druhy listnatých dřevin.  Lesy ale netrápí jen tento parazit. Škodí jim i sucho, vítr a nedostatek podzemní vody, ze které stromy čerpají vláhu. Stromy poražené například větrem pak napadá druhotný škůdce, lýkožrout, který se velmi rychle množí a ve finále napadá i zdravé stromky. Vlivem houbových onemocnění, jako je dřevokazná houba václavka, ubývají z našich lesů jak jehličnany, tak i jilmy a jasany. Jasany napadá také ničivá nekróza, díky které tyto krásné stromy chřadnou každoročně na tisících hektarů.

 

Frosch děkuje všem svým partnerům i zákazníkům za to, že společně usilují o lepší budoucnost. Více o projektu a seznam partnerů naleznou zájemci na Zasaďte strom se žabkou Frosch | Frosch-eko.cz

Frosch
Frosch

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Firma roku získala ocenění Francouzsko-české obchodní komory
Firma roku získala ocenění Francouzsko-české obchodní komory

27.05.2022 | Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) ocenila na slavnostním galavečeru v Lobkowiczkém paláci ...


Bára Basiková a David Kraus budou hlavními hosty 8. folklorního festivalu v Dambořicích
Bára Basiková a David Kraus budou hlavními hosty 8. folklorního festivalu v Dambořicích

27.05.2022 | Jihomoravská obec Dambořice bude v termínu 1.–3. 7. 2022 pořádat svůj v VIII. festival folklorních ...


Petra Černocká se zapojila do aukce na podporu zraněných ukrajinských vojáků
Petra Černocká se zapojila do aukce na podporu zraněných ukrajinských vojáků

21.05.2022 | Zpěvačka a herečka Petra Černocká, ale i celá řada významných výtvarníků se zapojila do charitativní ...


Na otevření nového showroomu v Nupakách se potkaly dětské herecké hvězdy i břichomluvec
Na otevření nového showroomu v Nupakách se potkaly dětské herecké hvězdy i břichomluvec

07.05.2022 | Dvě bývalé dětské herecké hvězdy Regina Řandová (dříve Zahradníková) a Pavel Mang zářily ...


PAVEL HAAS QUARTET vadává nové album a těší se uznání i ve světě
PAVEL HAAS QUARTET vadává nové album a těší se uznání i ve světě

05.05.2022 | Významný britský hudební časopis BBC Music Magazine zařadil začátkem letošního roku PAVEL HAAS ...