Oslavit narozeniny s Belmondem v Praze je možná v Grévinu


Grévin
14.04.2015 21:34 | redakce

Tomu se říká narozeninová party! Legendární muzeum voskových figurín Grévin Praha přivítalo 100 000. návštěvníka a hostem s magickou vstupenkou se stala Veronika z Říčan, která si právě včera užívala šesté narozeniny! Parťákem při slavení jí byl francouzský frajer Jean-Paul Belmondo, který se narodil jako ona 9. dubna. A Veronika prozradila, že chce být herečkou minimálně stejně slavnou jako on!

Grévin

 

Spolu maminkou a devítiletou sestrou Kristýnou si z Muzea Grévin odnesla dárky v hodnotě sedmi tisíc korun. Ale také zážitek z toho, jaké to je být slavnou herečkou: nechyběly konfety, blesky fotoaparátů a ani červený koberec.  „Je to úžasný zážitek. Návštěvu jsem si vybrala jako dárek. Byla jsem zvědavá na všechny herecké hvězdy, které tady jsou,“ svítily Veronice oči.

Grévin

 

Ve výtahu se svezly se známým vzteklounem Louisem de Funes, ale ten pravý na ně čekal v prvním patře. Veronika se s Belmondem nejen vyfotila, ale také mu vlepila pořádnou pusu. Stranou její pozornosti však nezůstaly ani další slavné osobnosti: moderátorka Jolana Voldánová, Albert Einstein a panovník Karel IV. Anebo nový přírůstek do hvězdné rodiny Karel Roden, jehož figurína byla slavnostně odhalena minulý týden.

Grévin

 

Magických sto tisíc návštěvníků přilákalo Muzeum Grévin za necelý rok své existence v Praze, čímž se řadí mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v hlavním městě. A na včerejší party nezapomenou ani hosté se vstupenkami číslo 99 999 a 100 001. Mladý pár z Německa a rodina ze Skotska si odnesly láhev výběrového francouzského sektu!

Grévin

 

Muzeum Grévin v Praze

Nejzábavnější interaktivní muzeum voskových figurín Muzeum Grévin bylo otevřeno v květnu 2014 v pražské Celetné ulici. Je pobočkou slavného pařížského muzea voskových figurín Musée Grévin a nabízí unikátní kolekci více než 80 voskových figurín nejvýznamnějších českých i světových osobností.

Ve třech patrech v okouzlující atmosféře na ploše 3000 metrů čtverečních na návštěvníky čekají například Karel Gott, Lucie Bílá, Karel IV., Václav Havel, Marylin Monroe, Brad Pitt, Barack Obama, ale také Krteček nebo Spejbl a Hurvínek. Interiér úchvatného muzea, který navrhl francouzský designér Julien Bertevas, nabízí kromě voskových figurín i skvělou zábavu, interaktivní hry a multimediální prezentace. O vytvoření působivé atmosféry se zde stará čtyři sta světel. Všechny figuríny jsou vyrobeny ve špičkové kvalitě a hosté mají možnost si na ně sáhnout nebo se s nimi vyfotit. Kvalitě odpovídá také cena celého projektu, která dosáhla částky 10 milionů eur (asi 280 milionů korun). Muzeum Grévin si Prahu vybralo ke své světové expanzi jako první město po Paříži a Montrealu. Od května 2014 do dubna 2015 jej navštívilo již 100.000 lidí.

Grévin

 

Musée Grévin

Do původně soukromého muzea založeného v roce 1882 investoval na počátku velké prostředky podnikatel Thomas Gabriel, který mimo jiné financoval rovněž stavbu Eifellovy věže a divadla Theâtre des Champs-Elysées. V muzeu se za více než 130 let jeho existence vyměnila řada majitelů. V současné době je součástí společnosti Compagnie des Alpes (CDA), která je významným evropským hráčem v oblasti zábavy. Do jejího portfolia patří 15 zábavních parků ve Francii, Nizozemsku, Belgii a Německu a také jedenáct hlavních francouzských lyžařských středisek (mimo jiné Tignes, Val d'Isere, Les Arcs, La Plagne, Les Menuires, Les 2 Alpes, Méribel, Chamonix), kromě nichž má společnost také podíly v lyžařských střediscích ve Švýcarsku, Belgii a Anglii.

 

Zdroj: René Kekely

Grévin
Grévin
Grévin
Grévin
Grévin
Grévin
Grévin
Grévin

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...