Parkování na Velké pardubické bude pečlivě instruována


dostihy
07.10.2014 19:54 | Michaela Lejsková

Vrchol české dostihové sezony Velkou pardubickou navštěvují desetitisíce diváků. Každoročně to s sebou přináší zvýšené nároky na dopravní situaci ve městě. Dostihový spolek proto připravuje několik tradičních parkovacích ploch v okolí závodiště, posílena bude i městská hromadná doprava. 

Kapacita areálu dostihového závodiště umožňuje jen limitovaný počet parkovacích míst a to na operativně vyhrazených plochách. Sjezd z ulice Pražská k závodišti bude proto omezen. Největší parkovací plocha bude pro návštěvníky dostihů vyhrazena na ploše letiště v těsném sousedství dostihového závodiště. Odstaveno tu může být až 1300 automobilů. Příjezd na parkovací plochu bude po ulici Pražská. Diváky bude z letiště na závodiště převážet kyvadlová doprava. „Autobusy budou jezdit pouze z letiště na závodiště. Zpět musí diváci dojít pěšky. Jsme bohužel limitováni kapacitou příjezdových komunikací a v okamžiku, kdy závodiště opouští desetitisíce diváků, autobusy bezpečně neprojedou,“ vysvětluje ředitel Dostihového spolku Michael Skalický s tím, že se jedná o zavedenou praxi.

Pro parkování bude vyhrazen také prostor na silnici I/37 ve směru na Chrudim, která bude od ranních hodin až do 19:00 hodin pro dopravu uzavřena. Jako parkoviště bude sloužit úsek mezi závodištěm a křižovatkou v Dražkovicích. Příjezd na toto improvizované parkoviště bude veden směrem od centra, výjezd přes Dražkovice a Jesničánky zpět do centra města.

Cena parkovného je 150 korun za den.

Řidičům projíždějícím Pardubice ve směru Hradec Králové – Chrudim je doporučováno zvolit trasu okolo vlakového nádraží a Hlaváčovou ulicí k Anenskému podjezdu a odtud pokračovat ulicí S. K. Neumanna k ulici Chrudimská.

Pořadatelé dostihů doporučují pro dopravu na dostihové závodiště využít posílené spoje městské hromadné dopravy nebo vlaky Českých drah. Za předloženou jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice či Pardubice, Závodiště navíc lze získat slevu 50% na vstupné.

Je důležité si uvědomit, že do areálu, který pojme tak velké množství diváků, vede pouze jedna příjezdová komunikace. Proto je nutné počítat s omezeními nejen pro řidiče automobilů, ale i pro chodce. Prosíme proto návštěvníky závodiště o trpělivost a ohleduplnost k lidem okolo,“ žádá ředitel Skalický.

Dostihový spolek také upozorňuje návštěvníky parkující přímo v areálu závodiště, že vyhrazené plochy nejsou zpevněným parkovištěm a v případě deštivého počasí je třeba se na to připravit. 

 

Informace o spojích městské hromadné dopravy: http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2014-detail/

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...