Parkování na Velké pardubické bude pečlivě instruována


dostihy
07.10.2014 19:54 | Michaela Lejsková

Vrchol české dostihové sezony Velkou pardubickou navštěvují desetitisíce diváků. Každoročně to s sebou přináší zvýšené nároky na dopravní situaci ve městě. Dostihový spolek proto připravuje několik tradičních parkovacích ploch v okolí závodiště, posílena bude i městská hromadná doprava. 

Kapacita areálu dostihového závodiště umožňuje jen limitovaný počet parkovacích míst a to na operativně vyhrazených plochách. Sjezd z ulice Pražská k závodišti bude proto omezen. Největší parkovací plocha bude pro návštěvníky dostihů vyhrazena na ploše letiště v těsném sousedství dostihového závodiště. Odstaveno tu může být až 1300 automobilů. Příjezd na parkovací plochu bude po ulici Pražská. Diváky bude z letiště na závodiště převážet kyvadlová doprava. „Autobusy budou jezdit pouze z letiště na závodiště. Zpět musí diváci dojít pěšky. Jsme bohužel limitováni kapacitou příjezdových komunikací a v okamžiku, kdy závodiště opouští desetitisíce diváků, autobusy bezpečně neprojedou,“ vysvětluje ředitel Dostihového spolku Michael Skalický s tím, že se jedná o zavedenou praxi.

Pro parkování bude vyhrazen také prostor na silnici I/37 ve směru na Chrudim, která bude od ranních hodin až do 19:00 hodin pro dopravu uzavřena. Jako parkoviště bude sloužit úsek mezi závodištěm a křižovatkou v Dražkovicích. Příjezd na toto improvizované parkoviště bude veden směrem od centra, výjezd přes Dražkovice a Jesničánky zpět do centra města.

Cena parkovného je 150 korun za den.

Řidičům projíždějícím Pardubice ve směru Hradec Králové – Chrudim je doporučováno zvolit trasu okolo vlakového nádraží a Hlaváčovou ulicí k Anenskému podjezdu a odtud pokračovat ulicí S. K. Neumanna k ulici Chrudimská.

Pořadatelé dostihů doporučují pro dopravu na dostihové závodiště využít posílené spoje městské hromadné dopravy nebo vlaky Českých drah. Za předloženou jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice či Pardubice, Závodiště navíc lze získat slevu 50% na vstupné.

Je důležité si uvědomit, že do areálu, který pojme tak velké množství diváků, vede pouze jedna příjezdová komunikace. Proto je nutné počítat s omezeními nejen pro řidiče automobilů, ale i pro chodce. Prosíme proto návštěvníky závodiště o trpělivost a ohleduplnost k lidem okolo,“ žádá ředitel Skalický.

Dostihový spolek také upozorňuje návštěvníky parkující přímo v areálu závodiště, že vyhrazené plochy nejsou zpevněným parkovištěm a v případě deštivého počasí je třeba se na to připravit. 

 

Informace o spojích městské hromadné dopravy: http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2014-detail/

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pozor na nezdravé byty! Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy
Pozor na nezdravé byty!  Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy

17.02.2020 | Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu ...


Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.
Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.

23.01.2020 | Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České ...


Bagstage 11/2019
Bagstage 11/2019

13.12.2019 | Backstage fotografie – produkce profesního magazínu Best of realizovaná 29. listopadu 2019 Focené ...


V ČR pracuje jen necelá polovina maminek dětí do 5 let. Co brzdí jejich nástup do zaměstnání?
V ČR pracuje jen necelá polovina maminek dětí do 5 let. Co brzdí jejich nástup do zaměstnání?

06.12.2019 | Možnost umístit děti na část dne do předškolního zařízení je předpokladem pro to, aby se ...


V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...