Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat


Alsa
18.09.2020 10:39 | redakce

Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, kdy jsme nuceni připustit si křehkost svého zdraví. S mimořádně nešťastnou diagnózou se musejí vyrovnávat pacienti s ALS – amyotrofickou laterární sklerózou a jejich nejbližší rodina a přátelé. Spolek Alsa se pacientům s ALS snaží poskytnout potřebné poradenství, zajištění rehabilitací, pomůcek, konzultací a mnoho dalšího. Jedním ze způsobů, jak Alsa vybírá pro pacienty peníze, je skrze prodej charitativního kalendáře. Letos pro něj zapózovali Thom Artway, Linda Bartošová, Simona Kubová, Annamaria D’almeida, Kazma Kazmitch, Berenika Kohoutová, Stanislav Majer, Jana Krausová, David Kraus, Patricie Pagáčová, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Daniela Písařovicová a Jana Plodková.

 

Alsa z.s. jako jediný spolek v ČR pomáhá lidem diagnostikovaným s ALS. Lékaři zatím nenašli lék, proto jsou pacienti postaveni před skutečnost, že jim za nějakou dobu zcela přestane fungovat svalová soustava. Oni i jejich blízcí potřebují každou možnou pomoc. Nezanedbatelnou součástí spolku jsou i dobrovolníci, kteří pomáhají se vším od organizace akcí až po asistenci pacientům. Mezi dobrovolníky se zapojila i herečka a zpěvačka Kateřina Pechová. V době, kdy se kalendář fotil, tedy na jaře tohoto roku během nouzového stavu, byla Kateřina zaměstnaná v prodejně dětské obuvi. Stejně jako většina herců přišla s nástupem nouzového stavu ze dne na den o práci. „Beru život se vším, co mi nabízí a s čím právě přichází, ať už je to prodej dětské obuvi, práce v kavárně, nebo v dětských jeslích. S Alsou spolupracuji už tři roky a mám velkou radost, že jsem se teď mohla stát přímo součástí týmu. Moje práce bude v krásném novém centru Alsy v Americké ulici na Vinohradech. Budu se starat o to, aby se pacienti a jejich blízcí cítili dobře, i přesto jak závažné problémy řeší. Také se budu starat o Instagram Alsy. Spolupráci s nimi beru jako poslání. Tím, že jsme měli ALS přímo v rodině, je to pro mě velmi osobní, a proto jsem ani na chvíli neváhala,“ komentovala svou spolupráci půvabná Kateřina.

Svou fotografii v kalendáři popsala Patrície Pagáčová: „Fotografie zachycuje mojí optimistickou náturu a doufám, že se přenese i na lidi, kteří si kalendář koupí.“

Berenika Kohoutová okomentovala focení takto: „První focení a vůbec větší výlet mezi lidi po porodu!! Byl to šok, ale pěknej. Lola byla během focení skvělá, asi věděla, že jde o dobrou věc.“

David Kraus o společné fotce s maminkou Janou Krausovou sdělil: „Z fotografie by mělo být patrné, jak se s mámou milujeme, ale i že máme oba svou hlavu. Co na mámě kritizuji, často udělám stejně špatně. Každopádně výtvarné cítění a hudbu mám určitě po mámě.  Nejsou si na světě povahou podobnější dvě osoby jako my.

 

Letošní ročník se fotil v ateliéru v Holešovicích a vůbec poprvé se focení ujala známá česká fotografka Alžběta Jungrová. Skrze své zkušenosti s reportážní a dokumentární fotografii se Alžběta Jungrová snažila vytvořit fotografie ohleduplně upozorňující na smrtelnou chorobu. „Celý kalendář jsem chtěla udělat pozitivní. Přeci jen je sympatičtější mít na zdi kalendář, který vám zvedne náladu a budete se na něj koukat rádi než takový, který vás uvede do deprese. Z každého jsem se během focení snažila vymáčknout emoce, které má dotyčný spojené právě s ALS. Někdo je melancholický, někdo veselejší. Fotky jsou černobílé, stejně jako v předchozích ročnících,“ představila koncepci kalendáře jeho autorka Alžběta Jungrová. „I letos se nám podařilo dosáhnout skvělého kvalitního produktu. Kalendář je krásný. Velký dík patří i CEWE FOTOLAB, který nám kalendář každoročně tiskne,“ chválila si výsledek půlročního úsilí produkční Alsy, Monika Kekrtová.

 

Název letošního kalendáře je Pocity. K prodeji bude na www.eshop.zsalsa.cz za 499,- od 8.10.2020. Předobjednat si ho můžete už teď. Kalendář bude možné zakoupit také na křtu spojeném s benefičním koncertem, který proběhne 8.10. v Pražské křižovatce.

https://www.zsalsa.cz/cs

Foto: Alžběta Jungrová a archiv ALSA z.s.

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...