Představujeme vítěze grantového programu Nastartujte se


Nastartujte se
16.11.2015 16:39 | redakce

Grantový program Komerční banky pro mladé a začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošního vítěze. Odborná porota vybrala z 53 přihlášených podnikatelských projektů společnost Skinners, která vyrábí nový unikátní druh obuvi. Jedná se o kombinaci antibakteriálního elastického úpletu a dvouvrstvé podrážky s vysokým stupněm ochrany proti oděru.

Třetí ročník grantového programu „NASTARTUJTE SE“ zná své vítěze. Odborná porota vyhodnotila z 53 přihlášených podnikatelských plánů jako nejlepší projekt Skinners. Na realizaci svého podnikatelského záměru získá od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč. Na druhém místě se umístil projekt DataFromSky, zabývající se analýzou dopravy z leteckých videí a predikcí dopravních nehod a jako třetí skončil projekt Spindo, s.r.o., pomáhající s reklamou a propagací malým regionálním obchodníkům.

Grantovým programem „NASTARTUJTE SE“ chce Komerční banka spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) usnadnit rozjezd podnikání mladým. Projekt navazuje na dlouhodobou spolupráci obou partnerů na projektu Svou cestou – Young Business, jehož cílem je podpořit a inspirovat mladé lidi k podnikání.

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli porovnat síly se zajímavými českými projekty. Vítězství v soutěži nám pomůže povýšit celý projekt na další úroveň, ať se bude jednat o rozšíření výrobních technologií, přidání nové modelové řady nebo vstup na zahraniční trhy“, za projekt SKINNERS uvedl Petr. Procházka.

Cenu veřejnosti a finanční grant 50 tisíc Kč za nejvíce hlasů od veřejnosti, která hodnotila zpracovaná videa s představením projektu na stránkách www.nastartujtese.cz, získal s takřka 3,5 tisíci hlasy projekt „ZDRAVIJEZIVOT.cz“ Martina Karbusického. Jde o projekt zaměřený na možnosti financování zrakové a dentální péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění a veterinárních zákroků pro majitele domácích zvířat.

Naší snahou je pomoci začínajícím podnikatelům v realizaci jejich nápadů a stát se pro ně silným a dlouhodobým partnerem. A to se nám díky programu realizovanému společně s AMSP daří plnit. Navíc projekt „Nastartujte se“ nekončí vyhlášením vítězů. Začínající podnikatelé mohou i nadále pracovat s webovou stránkou www.nastartujtese.cz, kde najdou zajímavé informace a výhodné nabídky, které jim v jejich úsilí pomohou,“ uvádí Radek Basár, zástupce výkonného ředitele pro Marketing a komunikaci v Komerční bance.

Nastartujte se

„Je třeba si uvědomit, že nám expiruje první generace porevolučních podnikatelů, kteří začínali z nuly a obvykle bez koruny v kapse. Nadšení z 90. let se asi už opakovat nebude, ale nezačneme-li se zajímat o další generaci, která bude připravena budovat si vlastní firmy, denně podstupovat rizika a hrát o svůj podnikatelský dvorek, potom se nám to vymstí. Každá zdravá společnost potřebuje silný podnikatelský sektor a každý velký byl kdysi malý. Cílem projektu Svou cestou je mobilizovat schopné jedince k vlastnímu podnikání. Nastartujtese.cz je jedním z nástrojů, jak jim vlastní cestu přiblížit,“ shrnuje předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček.

 „Nastartujte se“ je program Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu inspirativních příběhů a videí, start-up market, ve kterém své výrobky nabízejí účastnící projektu a zajímavý blog s rozhovory se začínajícími podnikateli. Registrací na portálu pak získají možnost využít zvýhodněné nabídky partnerů programu.

Nastartujte se
Nastartujte se

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...