o lidech vynikajících ve svých profesích

Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE v prosinci v Pardubicích


taxis
16.11.2017 22:47 | redakce

Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE se blíží. Jedinečný závod na trati legendární Velké pardubické odstartuje 1. a 2. prosince. Do této chvíle se do něj už registrovalo přes 1400 závodníků všech věkových kategorií, kteří zažijí Velkou pardubickou zpestřenou „gladiátorskými“ překážkami na vlastní kůži. A vůbec poprvé v historii závodiště se poběží noční závod.

Seriál Gladiator Race je v České republice známý už od roku 2014, letos poprvé se ale spojí s unikátním prostředím dostihového závodiště v Pardubicích. Vzniká nová legenda, ve které svůj start plánují nejen stovky hobby běžců, ale také běžecká špička v čele s mistry České republiky v těchto závodech. Svými záštitami závod podpořili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubic Martin Charvát. „Na vlastní kůži tu každý může sdílet místo plné příběhů lidí a koní a bude záležet na každém z nich, jak si s tratí a překážkami poradí,“ říká hejtman Martin Netolický.

taxis

Náročná trať hlavního dostihu bude kopírovat kurz Velké pardubické v délce 6900 metrů, na které budou závodníci v těžkém terénu překonávat na třicet překážek. Způsob zdolání Taxisova příkopu pořadatelé nechávají pro běžce jako překvapení. Jedno je ale jisté, TAXIS GLADIATOR RACE bude skutečně extrémním závodem. „Gratuluji k odhodlání pokořit sama sebe, prověřit svoje síly a vytrvalost do morku kostí,“ vyjadřuje svůj obdiv k závodníkům primátor města Martin Charvát, který už před časem vyslovil přání, aby se závod v Pardubicích uchytil a závodiště se natrvalo zapsalo do kalendáře seriálu Gladiator Race.

Kromě hlavního dostihu, do kterého je k dnešnímu dni zaregistrováno přes 1000 závodníků, je připraven také závod pro děti na trati dlouhé jeden kilometr se sedmi překážkami. Do tohoto závodu se prozatím registrovalo 175 dětí. Poběží se ale také v noci. Noční závod na tři a půl kilometru zatím láká téměř 250 běžců. Bude to vůbec poprvé, kdy trať Velké pardubické zažije noční závod. „Registrace na TAXIS GLADIATOR RACE běží až do 26. listopadu, pak se bude možné registrovat online už jen na místě závodu,“ připomíná ředitel závodu Pavel Cibulka. „TAXIS GLADIATOR RACE rozhodně bude jedinečný, prostředí dostihového závodiště dává nové možnosti. Unikátní bude už například start závodu. Závodníci budou po dvanácti běžcích vybíhat ze startovacích dostihových boxů.

Závodu se účastní také firemní týmy, pro které to může být zajímavá forma teambuildingu či firemní prezentace. Mezi prvními týmy, které se na trať vydají, budou třeba i chrudimští výsadkáři.

 

 

 

Na vítěze všech tří závodů čekají zajímavé ceny – od originálních gladiátorských medailí přes boty či hodinky až po pronájmy automobilů. To vše je možné díky partnerům závodu. Těmi generálními jsou Nissan a Foxconn. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

O hladký průběh závodu se bude starat stovka dobrovolníků. A pro fanoušky, kteří se závodu aktivně nezúčastní, je připraven také celodenní stream sobotního závodu.

„TAXIS GLADIATOR RACE vzbudil velký zájem nejen mezi běžci, ale i mezi dostihovými fanoušky. Závod se stává jednou z největších akcí na pardubickém závodišti a věřím, že svou originalitou a jedinečností zaujme. Takže využijte příležitost, zaregistrujte se a přijďte si zažít Velkou pardubickou na vlastní kůži,“ zve na první prosincové dny místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Závod TAXIS GLADIATOR RACE je společným projektem Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio, z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Více informací a registrace na www.taxisGR.cz

taxis
taxis

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lepší služby, o těch se nám už nemusí jen zdát, najdete na konferenci Lovebrand
Lepší služby, o těch se nám už nemusí jen zdát, najdete na konferenci Lovebrand

18.10.2018 | O kvalitě služeb u nás se hodně mluví negativně. Jsme zvyklí dělat si legraci z Českých drah ...


Byznys a vztahová problematika, téma k zamyšlení
Byznys a vztahová problematika, téma k zamyšlení

17.10.2018 | Na 90 lidí, nejen podnikatelů, ale i jejich partnerů a dětí, se minulý víkend (11. až 14. Října) ...


16. ročník Franchising fora 2018 proběhl úspěšně
16. ročník Franchising fora 2018 proběhl úspěšně

16.10.2018 | Ve čtvrtek 11. 10. 2018 proběhl v prostorech OKsystem na pražském Pankráci 7. ročník Master franchisové ...


Republikové finále Sazka Olympijského víceboje
Republikové finále Sazka Olympijského víceboje

15.10.2018 | Český výrobce smetanových krémů Krajanka ZOO, určených především dětem, se zapojil do podpory ...


Den podnikatelů 2018
Den podnikatelů 2018

15.10.2018 | Pětistovka malých podnikatelů, představitelé většiny cechů, svazů a asociací, předseda vlády, ...


120x600-1-1534769835.png
120x600-1-1534769558.png