Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE v prosinci v Pardubicích


taxis
16.11.2017 22:47 | redakce

Premiérový TAXIS GLADIATOR RACE se blíží. Jedinečný závod na trati legendární Velké pardubické odstartuje 1. a 2. prosince. Do této chvíle se do něj už registrovalo přes 1400 závodníků všech věkových kategorií, kteří zažijí Velkou pardubickou zpestřenou „gladiátorskými“ překážkami na vlastní kůži. A vůbec poprvé v historii závodiště se poběží noční závod.

Seriál Gladiator Race je v České republice známý už od roku 2014, letos poprvé se ale spojí s unikátním prostředím dostihového závodiště v Pardubicích. Vzniká nová legenda, ve které svůj start plánují nejen stovky hobby běžců, ale také běžecká špička v čele s mistry České republiky v těchto závodech. Svými záštitami závod podpořili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubic Martin Charvát. „Na vlastní kůži tu každý může sdílet místo plné příběhů lidí a koní a bude záležet na každém z nich, jak si s tratí a překážkami poradí,“ říká hejtman Martin Netolický.

taxis

Náročná trať hlavního dostihu bude kopírovat kurz Velké pardubické v délce 6900 metrů, na které budou závodníci v těžkém terénu překonávat na třicet překážek. Způsob zdolání Taxisova příkopu pořadatelé nechávají pro běžce jako překvapení. Jedno je ale jisté, TAXIS GLADIATOR RACE bude skutečně extrémním závodem. „Gratuluji k odhodlání pokořit sama sebe, prověřit svoje síly a vytrvalost do morku kostí,“ vyjadřuje svůj obdiv k závodníkům primátor města Martin Charvát, který už před časem vyslovil přání, aby se závod v Pardubicích uchytil a závodiště se natrvalo zapsalo do kalendáře seriálu Gladiator Race.

Kromě hlavního dostihu, do kterého je k dnešnímu dni zaregistrováno přes 1000 závodníků, je připraven také závod pro děti na trati dlouhé jeden kilometr se sedmi překážkami. Do tohoto závodu se prozatím registrovalo 175 dětí. Poběží se ale také v noci. Noční závod na tři a půl kilometru zatím láká téměř 250 běžců. Bude to vůbec poprvé, kdy trať Velké pardubické zažije noční závod. „Registrace na TAXIS GLADIATOR RACE běží až do 26. listopadu, pak se bude možné registrovat online už jen na místě závodu,“ připomíná ředitel závodu Pavel Cibulka. „TAXIS GLADIATOR RACE rozhodně bude jedinečný, prostředí dostihového závodiště dává nové možnosti. Unikátní bude už například start závodu. Závodníci budou po dvanácti běžcích vybíhat ze startovacích dostihových boxů.

Závodu se účastní také firemní týmy, pro které to může být zajímavá forma teambuildingu či firemní prezentace. Mezi prvními týmy, které se na trať vydají, budou třeba i chrudimští výsadkáři.

 

 

 

Na vítěze všech tří závodů čekají zajímavé ceny – od originálních gladiátorských medailí přes boty či hodinky až po pronájmy automobilů. To vše je možné díky partnerům závodu. Těmi generálními jsou Nissan a Foxconn. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

O hladký průběh závodu se bude starat stovka dobrovolníků. A pro fanoušky, kteří se závodu aktivně nezúčastní, je připraven také celodenní stream sobotního závodu.

„TAXIS GLADIATOR RACE vzbudil velký zájem nejen mezi běžci, ale i mezi dostihovými fanoušky. Závod se stává jednou z největších akcí na pardubickém závodišti a věřím, že svou originalitou a jedinečností zaujme. Takže využijte příležitost, zaregistrujte se a přijďte si zažít Velkou pardubickou na vlastní kůži,“ zve na první prosincové dny místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Závod TAXIS GLADIATOR RACE je společným projektem Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio, z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Více informací a registrace na www.taxisGR.cz

taxis
taxis

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...