Proč mít doma stolní hru zvanou Konečně doma


Konečně doma
12.11.2014 23:03 | redakce

Poučení, které může ušetřit tisíce korun, a zábavu hned pro několik hráčů najednou přináší nová stolní hra Konečně doma. Dvaadvacetiletou autorku Michaelu Novákovou, studentku Pedagogické fakulty UJEP v Ústí nad Labem, inspiroval dokument Šmejdi a rozhodla se hravou formou pomoci hlavně seniorům otevřít oči, neboť právě oni jsou nejčastěji terčem podivných „obchodníků“ na předváděcích akcí nebo při podomním prodeji.

Téma předváděcích akcí se u nás v rodině řešilo v průběhu let několikrát. Moji prarodiče se nechali opakovaně podvést. Samozřejmě to, že se stali oběťmi šmejdů, nikomu neřekli. Proto jsem se snažila pro ně vymyslet něco, co by tomu mohlo zabránit. Nejprve jsem jim k Vánocům vytvořila kalendář, kde byly vtipně podané podvody, tak aby je měli celý rok na očích. Poté jsem se snažila vymyslet, co bych pro ně mohla udělat dál a tak mě napadla společenská hra, která by je socializovala, zároveň poučila, dovedla je k tomu, aby se nebáli podělit o své zkušenosti a zjistili, že v tom nejsou jediní,“ vysvětluje Michaela Nováková, jak vznikla hra Konečně doma.

Konečně doma

Hru jsem vytvářela jako bakalářskou práci, ve škole jsem si vybrala vedoucího práce, u kterého jsem si byla jistá, že mě dovede k nejlepším výsledkům. Nabádal mě, abych konzultovala s co nejvíce lidmi z různých oborů, a proto jsem chodila pro rady k psychologovi, designérovi, samotným seniorům, ale důležité pro mě bylo navštívit Silvu Dymákovou, která byla první, kdo tento problém začal řešit. Ta mi poté pomohla dotáhnout hru do finále tím, že ji předala Taťáně Kuchařové a tak se hra dostala do Nadace,“ dodává autorka. Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci se rozhodla najít výrobce – společnost Bonaparte a hru společně uvést na trh.

Stolní hra Konečně doma je určena pro 2 – 5 hráčů. Cílem je projít celý okruh a ve spolupráci s ostatními hráči se dostat z předváděcí akce bez újmy zpět domů. Před tím je ovšem nezbytné zdolat nástrahy ve formě označených políček, kde čekají karty událostí (příběhů) s otázkou, kterou je nutné zodpovědět. Hráči se tak postupně seznamují s reálnými situacemi, do kterých se mohou na předváděcích akcích dostat, a společně se zamýšlejí nad možnými následky.

Doporučená maloobchodní cena stolní hry Konečně doma je 449 Kč, část z prodejní ceny získá Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci, která se od svého založení v roce 2008 soustředí na projekty pomáhající seniorům žít doma a zamezující jejich vyloučení ze společnosti. „Jsem ráda, že jsme se stali součástí a byli jsme při uvedení hry Konečně doma na trh. Věřím, že i díky ní se nám společně podaří odradit seniory od návštěv předváděcích akcí a nákupů od podomních prodejců. Přeji všem hráčům spoustu krásných, společně strávených chvil,“ vzkazuje Taťána Kuchařová.

Konečně doma je na trhu od začátku listopadu, v prodeji je v e-shopu společnosti Bonaparte, http://bonaparte.cz/eshop/, prostřednictvím vánočního katalogu Knižního klubu, v prodejnách KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR a od 1. 12. bude k dostání v hypermarketech Albert.

Konečně doma
 

 Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci 

Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci se soustředí na projekty pro seniory, které jim pomáhají žít doma a zamezují jejich vyloučení ze společnosti. Nadace podporuje služby osobní asistence, terénní pečovatelské služby, dobrovolnictví v domácnostech seniorů a ústavech sociální péče a kvalitní aktivizační programy. Podporované projekty jsou vyhledávány zejména s ohledem na jejich kvalitu, regionální potřebnost, dlouhodobost a udržitelnost. Nadace je členem Asociace veřejně prospěšných organizací a Asociace nadací Fóra dárců, řídí se Principy etického chování vydaných Asociací nadací Fóra dárců. Je zapojena v projektech Fóra dárců – DMS a darujspravne.cz.

Podpořit činnost Nadace Taťány KuchařovéKrása pomoci je možné odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS FONDSENIORU, pro finanční dary v libovolné výši je k dispozici sbírkový účet Fondu seniorů: 1414141414/0100. Veškeré příspěvky ze sbírkového účtu a DMS jdou v plné výši na pomoc potřebným, projekty pro seniory

Více informací na: www.krasapomoci.cz

Konečně doma
Konečně doma

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...