Proč nepodcenit svatební přípravy aneb vychytejte svoji svatbu!


17.09.2018 05:41 | Michaela Lejsková

Jak by měl vypadat ten váš den D? Máte v tom jasno? Než se pustíte do příprav, máme pro vás několik zajímavých tipů, jak to zkusit udělat lépe a efektivněji, zkrátka to vychytat. K jedné z nejprecizněji realizovaných svateb patří ta, kterou pořádali Janina a Peter Robertsonovi, kde jsme čerpali inspiraci pro tento článek. Na místě, kde novomanželé propojili staré s novým, národní s mezinárodním, a přinesli tak inspiraci a odvahu každému, kdo má chuť realizovat svatební den zcela podle svých představ, bez svazování a konvencí.

Janina a Peter Robertson

Určete si datum!

Svoji svatbu snů můžete mít v kterémkoliv ročním období, proto se řiďte svými preferencemi a určitě zvažte okolnosti. Jinými slovy, dostatek času vám dá prostor připravit vše precizně a mít větší šanci získat vysněné místo, fotografa, účast hostů a další podstatné záležitosti. Pamatujte na to, že na termín má vliv mnoho faktorů. Co se týká hotelů, jsou to v první řadě rezervace pro hotelové hosty. Ale i to se dá skloubit. Též myslete na možnosti oddávajícího. My jsme se zeptali starosty městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého. „Praha 1 je místem, kde svatby probíhají nejvíce, protože je to nejkrásnější a nejmagičtější místo na světě. Svatby se pořádají na klasických místech jako je Staroměstská radnice, i na místech méně obvyklých, jako je třeba loď. Ovšem každé místo má své kouzlo. Oblíbené termíny jsou často zamluvené více jak půl roku dopředu. Ne každý den lze oddávat, proto se termíny vyhlašují rok předem. Je zapotřebí se také včas informovat na všechny formality, které je nutné splnit, většinou se jedná o svatby s cizinci, kdy je papírování o trochu komplikovanější. To vše rády vysvětlí naše matrikářky. Doporučuji vše naplánovat včas, aby svatba byla opravdu tou jedinečnou,“ doplňuje starosta Lomecký, který Janinu a Petera oddával v hotelu Hoffmeister, kde spolu s hosty prožili kompletní svatební veselí v prostorách zahrady, restaurace a v pozdních hodinách i v suterénu určenému k taneční zábavě.

Janina a Peter Robertson

Peníze, peníze a zase peníze!

Bez uzardění, od toho se vše odvíjí. Udělejte si rozpočet a to i s rezervou. Je pravděpodobné, že vás to ve finále bude stát spíše víc než míň. „Jakmile jsme začali svatbu plánovat, vyhledala jsem si na sociálních sítích veškeré dostupné informace a diskuzní skupiny. Díky tomu jsem zjistila, že lidé často narážejí na to, že realizaci finančně podcení. Někdy se to dokonce stává i důvodem pro zrušení celé svatby na poslední chvíli. V realizaci svatby se odráží životní styl i úroveň snoubenců. Čím více jsou na sebe náročnější v životě, tím náročnější bývají na věci, které oslavují jejich životní rozhodnutí. Naopak lidé, kteří věci až tak moc neřeší, nebudou řešit ani velkou svatební produkci,“ komentuje Janina Robertson.

Janina a Peter Robertson

Vyberte si téma!

Téma svatby je klíčové a určuje atmosféru a styl. K oblíbeným tématům patří v posledních letech styl boho, ale bez ohledu na trendy zůstává určitě dominantní klasika. Téma svatby, ať už si vyberete jakékoliv, se bude odrážet v pojetí pozvánek, dress codu, výzdobě, projeví se na fotografiích a videu. Důkladně vše promyslete a následně tomu vše přizpůsobte. Dobře proto promyslete místa pro obřad a svatební hostinu, aby zůstala v souladu s duchem celé události. V případě, že se obřad a hostina konají jinde, myslete na pohodlný způsob dopravy a parkování pro všechny zúčastněné. „Jedním z nešvarů je uspořádání obřadu dopoledne. Pozvání tam platí pro všechny, ale oběd je už jen s rodinou a oslava pro všechny ostatní hosty až třeba v odpoledních hodinách či večer. Co mají ti hosté celý den dělat? Tohle se jinde ve světě nevidí. Berte též ohled na to, že se vaši hosté připravují, strojí a vše přizpůsobují vašemu velkému dni, ze kterého jsou pak náhle vytrženi,“ zní z úst Petera Robertsona.

Janina a Peter Robertson

Nepodceňujte dress code!

Zajistíte tím ucelený vzhled svatby. Věci, které nevypadají na fotkách dobře, jsou puntíky, pruhy, velké květy. Tmavé šaty událost tohoto charakteru degradují, bílá patří výhradně nevěstě. Červená upoutává pozornost, která má patřit opět pouze nevěstě. Není vůbec od věci zaslat hostům spolu s pozvánkou také doplňující informace o tom, co se od nich očekává a v jakém duchu si přejete, aby dorazili oblečeni. Vyhnete se vzájemnému rozčarování z nenaplněného očekávání a jiným nedorozuměním. „Na různých diskuzních fórech panují mezi svatebními hosty často názory, že nevěsta tím, že určí dress code pro svoji životní událost, je namyšlená a měla by být ráda, že hosté na svatbu vůbec dorazí. To je ovšem fatální omyl a nešvar! Je povinností nevěsty sjednotit styl. A hosté by to měli respektovat, protože to není den D hostů, ale novomanželů. Sladěným dress codem docílíte toho, aby nedocházelo k rozpačitým situacím. Nejen že všichni do svatební společnosti dokonale zapadnou, ale hlavně na fotkách, celoživotní vzpomínce, bude vše v krásně sladěné,“ upozorňuje Janina Robertson.

Janina a Peter Robertson

Koordinátorka – klíč k vašemu duševnímu klidu!

„Protože jsem profesí produkční, byla jsem zpočátku přesvědčená, že vše zvládnu sama. Jenomže právě proto a ještě z mnoha dalších důvodů jsem se nakonec rozhodla, že NE. A jsem vděčná za to, že se o organizaci a spád programu starala koordinátorka. Ze své pozice si získala i mnohem větší respekt právě díky tomu, že si mohla dovolit jednat s odstupem a nadhledem, který nevěsta nikdy mít nemůže,“ reaguje Janina. Většinou se spoléháme na rodinu a přátele, což se může stát dvojsečnou zbraní například v okamžiku, kdy do scénáře začnou vkládat vlastní nápady a mnohdy zbytečnou iniciativu, nebo na vaše požadavky prostě zapomenou. Kde najít vhodnou koordinátorku? Svatebních agentur nebo samostatně fungujících koordinátorek naleznete na trhu mnoho. Určitě stojí za to dát na doporučení, protože se jedná o velmi osobní záležitost. Svatba představuje v životě snoubenců důležitý milník. „Každý si ji chce se svými nejbližšími užít a neřešit starosti, které den D doprovází. Svatební koordinátorka zajistí, aby vše bylo podle vašich představ. Díky svým zkušenostem vám poradí a ve svatební den se postará, abyste si ho užili a později na něj s radostí vzpomínali,“ líčí svatební koordinátorka Julie Čebišová.

Janina a Peter Robertson

Fotografie předsvatební, svatební a posvatební!

Klíčem k uchování zážitků je nalezení spolehlivého profesionála. Jestli chcete ušetřit tím, že dáte šanci nějakému začátečníkovi či kamarádovi, pak se naděje na kvalitní záběry rovnou vzdejte. Fotografie jsou hned po prstýncích tím, co tento důležitý den uchovává. Není od věci najmout i více než pouze jednoho fotografa. Pokud se cokoliv stane, dává vám to jistotu. A též jde o to, že reportážní a stylizované fotografie jsou dvě rozdílné věci a vyžadují rozdílné technické vybavení. O klidný spánek se vám postarají souhlasy hostů s uveřejněním videa a fotografií, což mějte na paměti. „Určitě doporučuji klientům, aby se před svatbou se mnou sešli a sdělili mi své představy. Pokud jde o něco konkrétního, není od věci přinést i nějaké náhledy z internetu,“ komentuje fotograf Jiří Šubrt, který ještě dodává: „Předsvatební či posvatební focení, to je ve světě naprosto běžná věc! Není nic horšího, než když necháte hosty čekat, než se nafotí profesionální fotografie novomanželů. Další krušné chvilky mohou nastat, když jsou všichni pod časovým či jiným stresem. Za zmínku stojí, že nejkrásnější fotky vznikají při východu či západu slunce, a také máte možnost zvolit si docela jinou, třeba i zajímavější lokaci.“

Janina a Peter Robertson

Jak instruovat kameramana!

Co se týká kameramana, určitě je dobré si uvědomit, že s ohledem na techniku patří k nákladnějším položkám. A že platí totéž, co v případě fotografa: sejít se dopředu, vše detailně probrat, ideálně písemně seznámit najatého profesionála s jednotlivými částmi programu, upřesnit si délku videa a představit důležité účastníky svatby. „Kameraman je vizuální člověk, takže pokud kromě popisu přijde klient i s nějakým videem, které ho inspirovalo, mnohé to usnadní. Co se týká hudby, vybírá se dopředu a podle ní se pak záznam stříhá. Většina lidí má o tvorbě videa nějakou představu, ale ne technické znalosti, proto se neváhejte zeptat opravdu na cokoliv,“ doplňuje kameraman Cary Hubbs. Svatební video naleznete ZDE.

Janina a Peter Robertson

Dort na jiný způsob? Proč ne?!

První, na co byste měli brát zřetel, je sjednocení stylu a barev, držení se jednotného tématu, aby pak všechny věci společně působily sourodě a harmonicky. Pro ty, kteří nejsou fanoušky typických svatebních dortů, je tu ještě varianta, která vás může inspirovat stejně jako Janinu a Petera. „Když si vyhledáte na Youtube největší svatební katastrofy, motají se většinou okolo dortů, nehledě na to, že když se dort rozkrojí, zírá na hosty deformující se torzo. Dále jste omezeni jednou příchutí. Tomu všemu se ale můžete vyhnout, když necháte vyrobit menší symbolický dortík pro rozkrojení a množství různých cupcaků, které lze hezky nadekorovat do stojanu. Takto nám vyhověla děvčata z Winkcake,“ popisuje Janina Robertson.

Janina a Peter Robertson

Šaty – pečlivě vybírejte!

Volba šatů bude vždy otázkou osobního vkusu, každopádně vždy vše zkoušejte dopředu a domluvte se na tom, jak přesně si přejete, aby výsledek vyzněl a vypadal. V každém případě udělejte generálku, ať už se bude jednat o šaty zděděné, ušité, zapůjčené či objednané na internetu, jak razí trend moderní doby. Pamatujte, že je vždy lepší mít pro tento den ještě druhé šaty, určené pro pozdější čas volné zábavy. Ne každé šaty jsou natolik neutrální a pohodlné, abyste v nich vydržela po celý čas oslavy. V případě Janiny šlo o šaty šité na míru od návrhářky Mirky Horké, která zaujala na přehlídkách Shooting Fashion Stars, Dreft Fashion Weeku, Designbloku nebo Prague Fashion Weekendu. Je Top Styl Designérkou roku 2011 a vítězkou soutěže New Fashion Contest 2012. „Obrovskou výhodou šití na zakázku je hlavně to, že se vám šaty ušijí přímo na míru a nikdy nevznikne nic, co byste nechtěla. Klidně si můžete přinést s sebou na schůzku i obrázek šatů, které dle vašich představ a s ohledem na vaši postavu společně upravíme k dokonalosti,“ radí návrhářka Mirka Horká, která se též vyjádřila k svatebním šatům, které ušila pro Janinu: „Tyto šaty byly inspirovány Hollywoodem – byl použit bílý satén, který je nesmrtelnou klasikou. Pod šaty jsme skryly ,neviditelný‘ korzet s podprsenkou, takže přesto, že šaty vypadaly, že jsou ,odlité‘ na holé tělo, rafinovaný korzet a spodnice docílily pěkné postavy. Netradiční byla odepínací saténová vlečka, která měla 2,7 metrů, což je spíše běžné na královských svatbách. Byla použita pouze na obřad a focení. Po obřadu se jednoduše odepnula, aby se nevěsta mohla pohodlně pohybovat.“

Janina a Peter Robertson

Na dekorace můžete jít od lesa!

Jak možná někteří tuší, je titulkem myšleno, že precizní a skvostné květinové výzdoby, která bude mít k dokonalosti krůček, můžete docílit i tím, že sáhnete po umělých květinách. Proč byste to proboha měli udělat zrovna v tak slavnostní den?! Právě proto, že na tom tolik záleží. Neponecháte tak nic náhodě a mnozí alergici vám ještě poděkují. Ujistíte se o tom ve společnosti S.O.S. - DEKORACE, kde najdete řešení pro osvětlení, květiny a opravdu celou řadu dekorací nejen pro tento slavnostní den. Ostatně i florista Ivan Šablatúra dodává: „Mnohdy se používají umělé květiny. Například když je přes poledne 40 stupňů, živé květy takové podmínky nevydrží. Proto by se měly zkombinovat s umělými květy, což následně nelze odhalit. Velmi často se takto dekorují asijské svatby.“

Janina a Peter Robertson

Svatební kytice z umělých květin?!

Janina zvolila umělohmotný pugét i pro nevěstu. Jste v šoku? Pak zkuste zvážit, jaký pro vás může mít tato volba význam. Hlavně vám vydrží za každých okolností, nemusíte mít obavy z pylu, který způsobuje reakce, může pošpinit šaty, nehledě na to, že se neustále hledá nějaká váza s vodou, kam se dá kytice odložit. A pokud se rozhodnete pro předsvatební, či posvatební focení, budete mít stále tentýž pugét a vždy bude v perfektním stavu! „Nejen že jsou umělé květiny vhodné pro alergiky, ale mezi jejich další výhody patří hlavně trvanlivost a celoroční dostupnost všech druhů. Je to trend, který získává na popularitě. Kytice jsou laděny dle přání nevěsty, stylu svatby a každá je originál. Děkuji paní Janine Robertson za možnost podílet se tvorbou kytice na její překrásné svatbě a přeji novomanželům hodně štěstí," komentuje dojatá Veronika Davidová z Wedding Decorations.

Janina a Peter Robertson

Tradice a svatební slib!

Je hezké mít na svatbě tradice, ale na druhou stranu se jich držet nemusíte. Opravdu důkladně zvažte, které pro vás mají smysl a význam a nehrozí od nich žádná nepříjemnost. Například únos nevěsty patří mezi ty nejvíce zapovězené. Nevěsta s nadváhou by určitě neměla trvat na nošení v náručí. Taktéž zapomeňte na rozbíjení talířů, pokud na místě pobíhají psi a hrozí jim pořezání tlapek, nebo se zkrátka jen nechcete krčit ve vypnutých korzetových šatech s plastovým smetákem v ruce. „Janiny rodina pochází z Východu, a proto jsem pro ni na svatbu pekla svatební chléb. Tato tradice symbolizuje přání rodičů, aby manželé nebyli hladoví. Sůl dává manželství chuť. O krajíc se manželé trošku ,poperou‘, kdo si utrhne větší část, ten prý bude v manželství nosit pomyslné kalhoty,“ vysvětluje svědkyně nevěsty Lucie Čermáková. Ne vždy je zvykem pronášet svatební slib. Pokud se tak rozhodnete, získá celý obřad na větší závažnosti a kouzlu. Může být pojat i vtipnou formou.

Janina a Peter Robertson

Prstýnky, které vám budou váš velký den připomínat!

Měly by symbolizovat nejen manželský slib, ale také váš životní styl. Máte v úmyslu je nosit po zbytek života, proto byste je měli dokázat sladit s většinou věcí, které běžně nosíte. Zvažte, kde prstýnky pořídíte a zda se jedná o kvalitní a stabilní zlatnictví, které vám v případě potřeby zaručí dlouholetý servis. „Prstýnky jsme vybírali u Tiffanyho a zcela odpovídají našemu vkusu. Vzhledem k tomu, že žijeme v Austrálii a částečně v Čechách, vítáme celosvětový servis této značky,“ komentuje ženich Peter Robertson.

Janina a Peter Robertson

Svatební účes!

Jak zde již zaznělo: držte se tématu! Je dobré zohlednit, jak moc pohodlně se chcete cítit. A rozhodně si nechte poradit, co vám sluší z hlediska fotogeničnosti. Janina se nechala česat celkem třikrát. Před svatbou, aby měla fotografie vypovídající o tom, jak se konaly přípravy a celou tuto profesionální produkci pustit na obrazovce během svatby, na což navázal příchod nevěsty, která přišla ve svém v pořadí druhém účesu a byl zahájen obřad. Rada zní, nepouštějte se sami do velkých akcí a najměte si profesionála! Pokud vám totiž hrozí časový pres, může se to podepsat na výsledku. Pro svůj velký den zvolila Janina uvolněnější formu účesu složeného z volných vln. Třetí účes zvolila na focení, které na většině svateb obvykle probíhá v době, kdy hosté čekají a nevěsta s ženichem a fotografem se věnují tomu, aby zaznamenali vzpomínku za svoji svatbu. Pokud chcete své hosty takového čekání ušetřit a mít na přípravy dokonalé podmínky, zvažte realizaci profesionálních fotografií v jiném termínu. „Poslední focení jsme si užili nejvíc. Bylo to v klidu, měli jsme všechno za sebou, nikoho jsme nezdržovali. Během svatby stačilo, abychom se s manželem šli jen převléct a jednou si na hotelovém pokoji vyzkoušeli náš tanec, a už se všichni ptali, kde tak dlouho jsme. Neumím si představit nervozitu hostů, kdybychom se odešli někam fotografovat a nechali je, ať se nějak zabaví. Rozhodla jsem se pro složitý účes od Anny Procházkové, která se ho naučila v Moskvě. Vypadá krásně na fotografii, ale trávit v něm svázaná celý den bych osobně nechtěla. S výsledkem jsme spokojení. A to, co nám zůstává na památku na náš vstup do společného života, zcela odpovídá našim představám,“ vysvětluje nevěsta.

Janina a Peter Robertson

Hudba na prvním místě?

Kdybych řešila peníze, oželela bych drahé šaty a boty, na tom se dá ušetřit, ale nikdy bych nešetřila na hudbě, jídle a fotografovi. Hudbu, ať už jako součást programu anebo kulisu, vybírejte v souladu s tím, v jakém duchu celou tuto velkou událost máte. „Naše téma svatby bylo zvolené tak, aby poskytlo hostům pocit hollywoodské atmosféry. Během dne zazněly známé filmové soundtracky, které hosty naladily. Na pozdější program jsme najali DJ Ficu, který má se svatbami bohaté zkušenosti. Nabídl našim hostům směsici hitů, která je držela v té správné svatební náladě,“ doplňuje Peter Robertson. Pokud sníte o tom, že byste přece jenom chtěli živou kapelu, ale koliduje to s realizací, nabízejí se různé možnosti. Novomanželé Robertsonovi si pozvali pianistu Václava Tobrmana a zpěvačku Annu Beránkovou, která celým svatebním dnem provázela také jako moderátorka. Vrcholem svatebního veselí bylo vystoupení zpěvačky Olgy Lounové. „Myslím si, že vhodná hudba na svatbu by měla odrážet nejen preference novomanželů, ale také je dobré mít na paměti, že na každé svatbě bývá přítomno několik generací se smíšeným hudebním vkusem. Takže bych nedoporučoval žádnou vyhraněnost, ale univerzalitu, ať už v podání živé kapely nebo DJ,“ dodává pianista Václav Tobrman.

Janina a Peter Robertson

Program, který se osvědčí!

Mezi svatební klasiku patří tanec novomanželů. Janina a Peter se rozhodli ho pojmout kreativně a prostřednictvím tance vyprávěli svůj příběh. Svědci obvykle vymýšlejí různé svatební hry, neváhejte je v tom podpořit a důvěřovat jim, že se úkolu zhostí zodpovědně. Je to jejich velká úloha. Náš tip: zkuste fotokoutek, který vyplní mezery mezi programem. „Hosté si tak odnesou stálou památku na tento den a novomanželé mohou fotografie použít do knihy hostů, kde se jim přítomní podepíšou pod věnování,“ vysvětlují provozovatelé fotokoutku Veronika Skříčková a Jan Škrabal. Doporučujeme myslet na to, že ne všichni hosté se budou chtít, či budou mít možnost, zapojit do všech aktivit, proto jim ponechejte možnost svobodné volby a nikoho do ničeho nenuťte.

Janina a Peter Robertson

Jídlo v hlavní roli?

Ano, je to tak. Není mrzutějších lidí, než jsou ti s prázdným žaludkem. A vizitkou hostitele je, jak se o své hosty postará. Určitě vám udělá službu, pokud se rozhodnete pro raut a necháte tak konzumaci volně na každém. Pakliže chcete jíst společně, informujte své hosty o přesném času a dohlédněte, aby striktně dodrželi dobu, kdy mají sedět na svých místech. V žádném případě nedovolte, aby byli hosté v jídle nějak omezeni. Vždy mějte v záloze variantu drobného občerstvení, především nápojů, a to od příchodu prvního hosta až po odchod toho posledního.

Svatební dary, nedary…

Jako svatební host vězte, že s novým mixérem do kuchyně či broušeným servisem příliš nepochodíte. V dnešní době si lidé pořizují vybavení dle svých potřeb, životního stylu a vlastního vkusu, proto je mnohem lepší vložit do obálky hotovost dle uvážení, případně se o pořízení konkrétního daru či dárkových poukázek poradit předem se snoubenci. Že je to málo osobní? Zkuste být originální a zabalte peníze do dárkové krabičky, která poslouží také k vyjádření vašeho přání a ponecháte tak novomanželům nezapomenutelný, okouzlující dárek. Tip: krabickarna.eu. „Rozhodli jsme se darované peníze využít na svatební cestu a to jsme dopředu všem oznámili,“ upřesňují novomanželé Robertsonovi.

Janina a Peter Robertson

Výslužka či jiná pozornost pro hosty.

Ano, tak se tomu říká. A tak se to také na velké většině svateb dělá, že hosté dostanou výslužku v podobě koláčů a cukroví. Ale i od tohoto zvyku se již postupně upouští a tento druh prezentu nahrazují jiné, trvanlivější varianty. Většinou se jedná o upomínkové předměty, které zůstanou stálou vzpomínkou na váš vstup do společného života.

Janina a Peter Robertson

Na co nezapomeňte!

Žijeme v moderní době, kdy je většina lidí závislá na telefonech. Můžete je třeba zakázat, anebo naopak podpořit. Pokud zvolíte variantu druhou, vytvořte nabíjecí stanici pro telefony. Vytiskněte heslo pro WI-FI. Pokud jste fandové sociálních sítí, můžete třeba na Instagramu vytvořit hashtag a hosté mohou sdílet váš velký den tímto prostřednictvím. Zajímavým tipem pro vás mohou být svatební noviny, které můžete připravit a věnovat hostům při příchodu. Mnohé to usnadní. Jednak zde můžete představit program, vyprávět váš příběh, jmenovat ty, kterým vděčíte za přípravy a realizaci, zmínit užitečné technické informace, ocitovat svůj svatební slib a nakonec hostům tímto způsobem věnovat jednu z originálních upomínek na vaši svatbu.

 

 

 

Text: Michaela Lejsková

Korektura textu: Vladana Hallová

Foto: Jiří Šubrt, Pavlína G. Holasová, Dalibor Konopáč

Svatební video ZDE

Vytvořeno ve spolupráci:

S.O.S. DEKORACE www.sosdekorace.cz

Mirka Horká www.krejcovskadilna.com

DJ Fica www.djprodukce.cz

Winkcake www.winkcake.cz

Cary Hubbs www.collectiveproduction.cz

Funny Foto www.funnyfoto.cz

Hotel Hoffmeister www.hoffmeister.cz

Veronika Davidová Wedding Decorations

Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson
Janina a Peter Robertson

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...