Ředitelka a majitelka B-English bojuje o titul Žena roku 2021


28.07.2021 15:04 | redakce

Každá žena je výjimečná a zaslouží si obdiv. Přesto jsou mezi námi i takové, které ve svém oboru dokázaly téměř zázraky, obětují se pro ostatní nebo zvítězily nad osudem. Právě takové hledají pořadatelé soutěže Žena roku a letos o tuto pozici soutěží mj. i Barbora Novotná, zakladatelka a ředitelka MŠ a ZŠ B-English.

Letos oslavila své 32 narozeniny a v tomto krásném mladém věku dokázala to, co se mnohým nepovede za celý dlouhý život! Před deseti lety se rozhodla založit si svou soukromou mateřskou školku, která bude jiná než všechny ostatní. Bude se v ní mluvit anglicky a dětem tak usnadní v budoucnu vstup do celého světa. Školku, kde se budou děti podporovat ve všem, co je zajímá, co je baví a do které ráno děti s úsměvem přijdou a odpoledne se jim nebude chtít domů.

A tak se tu v provozu, kdy nás neomezují koronavirová opatření, každý týden mimo klasický program tancuje, cvičí jóga, hraje tenis, chodí plavat, máme keramickou dílnu, a hlavně celou školkou a školou zní angličtina a děti bez obav komunikují s "teachers".

„Snažila jsem se s kolegy a kolegyněmi to povýšit na jiný level a věřím, že se nám to povedlo,“ říká Barbora Novotná.  „Tím, že jsme kromě školky vybudovali také základní školu, jsme umožnili všem našim svěřencům dále pokračovat s kamarády, se kterými se znají třeba už od dvou let a mezi kterými je jim dobře,“ podotkla podnikatelka a žena, která se ničeho nebojí a vše bere jako výzvu.

Přestože, už je z ní maminka krásné, skoro čtyřleté dcerky, svým snem žije dál. Nadále se snaží, aby bylo dětem v B-English dobře. Stále vymýšlí nové projekty, hledá zajímavé inspirace a snaží se školku se školou vést tak, aby do ní chodily rády nejen děti a zaměstnanci, ale i rodiče.

Dokázala skloubit roli milující a pečující maminky a ředitelky školy, která se stále rozrůstá. A protože děti rostou, právě jsme ukončili první školní rok, kdy v B-English už funguje i druhý stupeň základní školy, pro který postavila již druhou krásnou a moderní novou budovu. Ve chvíli, kdy vládní nařízení uzavřelo školy a bylo důležité se rozhodnout, v jakém režimu bude výuka probíhat, naslouchala rodičům a distanční výuka téměř kopírovala klasický rozvrh, aby děti nebyly o nic ochuzeny.

„V té době jsem se maximálně snažila v rámci možností bojovat za návrat dětí do škol.  Natočila video „Není nám to jedno“, do kterého, aby oslovilo co nejvíce lidí, jsem zapojila i známé osobnosti a snažila jsem se ukázat, že děti jsou doma zbytečně a návrat mezi kamarády je pro ně to nejlepší,“ prozradila Barbora Novotná.

V roce 2019 byla nominována na EY podnikatel roku, spolupracuje s Kalokagathia aliancí, s Tomas Arsov Academy na rekvalifikačních kurzech a je členkou ČMAPM.                                                                                                    V letošním roce se Bářin život na pár hodin zastavil, a to ve chvíli, kdy její dcera Mia utrpěla velmi vážnou nehodu, po které jí zůstala velká jizva přes celou tvář. Život jí ukázal svou odvrácenou stranu a dokázal, že se každému z nás může ve vteřině obrátit život naruby. Po operaci obličeje Mianky a začátku dlouhé léčby se rozhodla, že nic se neděje náhodou a že se její život nasměruje další novou cestou.  Začala s velkým odhodláním, jí vlastním, pracovat na projektu, který bude pomáhat dívkám, které trpí různými problémy estetického charakteru právě v obličeji, jako je například akné, anebo jizvy po nehodách, jakou utrpěla právě její dcera.

„Bára je neuvěřitelně silná, cílevědomá, energická žena, která jde za svými sny, snaží se každého vyslechnout, vyjít mu vstříc a podpořit ho. To vše vždy s úsměvem na tváři,“ říkají ti, kteří ji znají, podporují ji a hlasují pro ni v soutěži Žena roku 2021. To ostatně můžete i vy! https://zenaroku2021.jenprozeny.cz/hlasovani/Tagy: školství

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Galerie moderního umění v Hradci Králové vybírá nejlepší obraz
Galerie moderního umění v Hradci Králové vybírá nejlepší obraz

14.02.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) zveřejnila průběžné výsledky hlasování z výstavy ...


Lenka Helena Koenigsmark novou členkou dozorčí rady Y Soft
Lenka Helena Koenigsmark novou členkou dozorčí rady Y Soft

13.02.2024 | Lenka Helena Koenigsmark se od prosince 2023 stává novou nezávislou členkou dozorčí rady předního ...


Češi spolupracují na modulárním datovém centru pro první evropský exascale superpočítač
Češi spolupracují na modulárním datovém centru pro první evropský exascale superpočítač

24.01.2024 | Společnost Eviden získala od Superpočítačového centra v německém Jülichu zakázku na vybudování ...


Poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství býčí skály“
Poklady Moravského krasu v nové společenské hře „Tajemství býčí skály“

24.01.2024 | Český výrobce her a hraček, společnost EFKO-karton, s. r. o. z Nového Veselí uvádí na trh novou ...


Varhan Orchestrovič Bauer slaví 55. narozeniny
Varhan Orchestrovič Bauer slaví 55. narozeniny

19.01.2024 | Česky hudebník, skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer spolupracoval s Milošem Formanem na ...