Regáči a neznámí hrdinové odboje jsou na světě!


09.06.2022 14:32 | redakce

Herec, muzikant a básník Petr H. Batěk byl kmotrem a čestnými hosty jeho dvě krásné mladé kolegyně – herečka Zuzka Velichová a zpěvačka a herečka Nikola Ďuricová křtu knihy Regáči a neznámí hrdinové odboje... novodobých Rychlých šípů. Jde o další z řady projektů, který je spjatý s nadačním fondem Regi BASE I.

Příběhy z pera autorů Heleny Beránkové a Libory Adama s ilustracemi Jana Vohlídala, zachycují to, co tři chlapci a jedna dívka zažívají v dnešním světě. Například vyrazí s gymplem na rafty, jdou poprvé do tanečních, zažijí i nucení do alkoholu…

„Rozhodně se naši mladí hrdinové nenudí. Kniha je vlastně i edukativní v tom, že ukazuje teenagerům, jak se v různých situacích zachovat,“ říká autorka Helena Beránková.

Příbehy Regáčů mají dvojí cíl: jednak ukázat dnešním dětem a teenagerům jak se v různých situacích zachovat, jak reagovat, tedy edukativní rozměr, a pak i pomoci propojit svět dětí a dospělých. Lépe pochopit jeden druhého.

K tomu se navíc Regáči spojují s nadačním fondem Regi BASE I., který se věnuje pomoci jak novodobým válečným veteránům, tak také hasičům, policistům či záchranářům, kteří utrpěli zranění nebo prodělali nemoc a vyřadilo je to z běžného života.

"Snažíme se pomoci těmto lidem maximálně tak, aby se alespoň z části mohli vrátit do běžného života. U některých se daří pomoci jim i s návratem k jejich profesi, byť třeba jen v administrativní části složek, v nichž působili do osudové chvíle zranění nebo nemoci," dodal předseda správní rady nadace Hynek Čech.

Před rokem spatřil světlo světa první díl REGÁČŮ, který si získal i audioverzi, kterou natočili kromě mladých hlasů i herci Kateřina Brožová, Martin Zounar a Ivan Vyskočil.

Foto: Jaroslav HauerTagy: kniha, vzdělání

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Vítězové soutěže 7.ročníku INSPIRELI AWARDS vyhlášeni
 Vítězové soutěže 7.ročníku INSPIRELI AWARDS vyhlášeni

30.09.2022 | Architektonická a projekční společnost ARCHINA Design s.r.o. oslavila 30 let své existence galakoncertem ...


Motodlaha je skvělý pomocník, zejména po úrazech kolene
Motodlaha je skvělý pomocník, zejména po úrazech kolene

19.09.2022 | Po úrazu kolene je důležitá pečlivá a pravidelná rehabilitace, která trvá několik měsíců. ...


Houslista Pavel Šporcl prokazuje novým albem poctu Janu Kubelíkovi
Houslista Pavel Šporcl prokazuje novým albem poctu Janu Kubelíkovi

13.09.2022 | V těchto dnech vychází nové album předního českého houslisty Pavla Šporcla. To nese název ...


Divadlo Metro startuje novou sezónu se zvučnými jmény
Divadlo Metro startuje novou sezónu se zvučnými jmény

12.09.2022 | Divadlo Metro na pražské Národní tř. 25, které nedávno prošlo kompletní rekonstrukcí, zahajuje ...


Ohlédnutí za 8. folklorním festivalem v Dambořicích
Ohlédnutí za 8. folklorním festivalem v Dambořicích

10.08.2022 | Jihomoravská obec Dambořice uskutečnila v termínu 1.–3. 7. 2022 svůj v pořadí VIII. festival ...