Regionální školicí středisko REACH a jeho rok!


reach
22.11.2016 11:04 | redakce

Regionální školicí středisko REACH se nachází v samém středu České Republiky v malébném městě Hlinsko. Jedná se o projekt společnosti SAVE CZ s.r.o. jež je stálicí na trhu od roku 1995. I když hlavní činnosti společnosti zahrnují průmyslové stavby, výroba z plastů a likvidace odpadů pustila se do programu školení. Školení zaměstnanců je nedílnou součástí každé společnosti, tudíž se v hlavách jednatelů zrodil plán na vybudování školicího střediska a ne malého.


Kapacita školicího střediska je přes 450 osob a za rok své existence se může pochlubit významnými hosty z řad odborné veřejnosti. Jako patroni školicího střediska a zároveň řečníci na jeho otevření se představili pan Ing. Viktor Mejstřík Csc., zastupitel a odborník na problematiku REACH (registration, evaluation, authorisation and restriction of chemicals – registrace, hodnocení, povolování a omezování chemických látek), paní Mgr. Miluše Horské, místopředsedkyně senátu ČR, nestranické senátorky pro Pardubicko a Chlumecko a ředitelky základní a praktické školy Svítání a jednatel společnosti SAVE CZ s.r.o. pan Pavel Adámek.

reach


Slavnostního otevření se zůčastnilo na 200 osob z různých odvětví průmyslu a veřejné správy. Školicí středisko se dostalo do popředí díky jednání Krajského sdružení MAS Pardubického kraje a zároveň společnému setkání na téma OPZ 2014-2020 na území Pardubického kraje ve vazbě na CLLD. Zde bylo zastoupeno též Ministerstvo práce a socálních věcí, Úřad vlády ČR, Úřad práce Pardubického kraje a Krajský úřad Pardubického kraje.


Mezi dalšími významnými hosty byl Svaz průmyslu a dopravu, jež tu pořádal setkání personalistů s důrazem na školení zaměstnanců a problematiku legislativy EU. Diskutovanými otázkami bylo hlavně zavádění nařízení do praxe s cíleným plánem na seznamování zaměstnanců s informacemi. V rámci aktivit Celostání sítě pro venkov zde pořádalo Ministerstvo zemědělství a Státní zemědělský intervenční fond workshop “Jak efektivně vykonávat CLLD“ s návštěvností přes 60 osob. A nyní je tomu rok od otevření a my se máme stále na co těšit. Těšte se s námi a přijeďte nás navštívit.

reach
reach
reach

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...