Rodina může být pro zaměstnavatele přínosnou prioritou


Daniel Mareš, magazín Best of
09.04.2014 07:56 | Michaela Lejsková

Společnost DPD, přední evropský poskytovatel zásilkových služeb, získala plný certifikát projektu Audit rodina & zaměstnání. Tento společný projekt Ministerstva práce a sociálních věcí a Národního centra pro rodinu odměnil společnost za realizaci personální politiky vstřícné k rodině a za sladění rodinného a pracovního života svých zaměstnanců. Slavnostní vyhlášení a předání certifikátů se uskutečnilo 24. února 2014 za účasti náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzany Jentschke Stöcklové.

 

Projekt optimalizace personální politiky v souladu s MSPV ČR běží ve společnosti DPD od začátku roku 2012. Prvotním krokem bylo propůjčení základního certifikátu, jehož součástí byl akční plán konkrétních opatření. Díky pečlivému naplnění všech bodů se DPD v letošním roce podařilo získat plný certifikát dokládající výrazně prorodinnou personální orientaci. Certifikát deklaruje cestu společenské odpovědnosti s cílem co nejlépe sladit pracovní a osobní životy všech zaměstnanců. Neznamená to však, že jeho získáním aktivity  firmy v této oblasti končí. I nadále se bude tímto segmentem zabývat, monitorovat a vyhodnocovat potřeby a představy  zaměstnanců a dále je rozvíjet.

 

Nezávislý audit v rámci tohoto projektu vyzdvihnul zejména pozitivní přístup v oblasti pružných forem práce a kladný vztah k čerpání neplaceného volna v době mimořádných osobních událostí. Ocenil i spolupráci se zaměstnanci, kteří aktuálně čerpají mateřskou či rodičovskou dovolenou. Díky cíleným aktivitám v oblasti interní komunikace se zvýšila i informovanost o dění ve všech oblastech činnosti firmy, posílila se vzájemná komunikace napříč firmou i směrem k zaměstnancům-rodičům na mateřské a rodičovské dovolené.

 

„Propojujeme běžné aktivity pro naše zaměstnance s aspekty společenské odpovědnosti. Při organizaci dětského dne nám například pomáhají neziskové organizace, které dlouhodobě podporujeme. Nezapomínáme ani na programy zdraví pro naše  zaměstnance  a jejich rodinné příslušníky či aktivity na poli ekologie. Naší snahou je vytvářet zaměstnancům příjemné pracovní prostředí a zároveň posílit jejich odpovědné chování v profesním i osobním životě. Máme radost, že tento přístup u našich zaměstnanců funguje a že jej navíc oceňují i nezávislí odborníci“, říká Soňa Štroufová, HR ředitelka DPD CZ.

 

Aktivit vyvinutých v této oblasti využila společnost DPD i při zapojení do soutěže Společnost přátelská rodině vyhlášenou Sítí mateřských center o.s. Hodnoceny v ní byly zaměstnavatelské podmínky umožňující propojení rodinného a pracovního života a další aspekty související s rovnými příležitostmi, prorodinné aktivity a prostředí firmy i společenská odpovědnost. „Díky naší personální politice jsme na konci loňského roku získali ocenění v této soutěži a věříme, že obě kladná ohodnocení nám pomohou v budování značky DPD jako preferovaného zaměstnavatele v lokalitách, kde působíme”, uzavírá generální ředitel společnosti DPD CZ pan Daniel Mareš.

Foto: DPD


KomentářeKategorie
Příbuzné články
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...


Ve kterých oborech a profesích nemají lidé perspektivní vyhlídky?
Ve kterých oborech a profesích nemají lidé perspektivní vyhlídky?

12.01.2021 | Koronavirová krize řádně zacvičila pracovním trhem. Některé obory na ni doplatily více než ...


Cukrářskému mágovi pokřtili knížku Bílá, Kopta, Bebarová, Křížková i Konvalinková
Cukrářskému mágovi pokřtili knížku Bílá, Kopta, Bebarová, Křížková i Konvalinková

10.12.2020 | Cukrářský mág Josef Maršálek, který pracoval i pro Buckinghamský palác nebo nejslavnější ...