Šéfredaktorka Tanečního magazínu křtila svůj hudební debut


Eva Smolíková
04.02.2019 15:44 | redakce

28. ledna  se uskutečnil v hotelu  Pyramida, konkrétně v prostorách kina Dlabačov, křest CD Evy S.  pod  názvem „Bouří, tmou“. Křtu se účastnili známé osobnosti Alena Klenot (vizážistka a stylistka světových celebrit  Celine Dion, Lady Gaga, Cher, Janet Jackson a dalších),  šéfredaktorka magazínu ‚Best of‘ Michaela Lejsková, zpěvák Martin France,  artista Ludvík Berousek, tanečník Martin Šimek a prezidentka mezinárodní sout ěže ml adých talentů „Talent Awards“ a současně ředitelka taneční a jazykové školy“ Muna Al Muchantafová.

Eva Smolíková

foto: Felix Pašek


Eva S. je na hudební scéně nováčkem. Hudební konzervatoř sice nevystudovala a nepochází z muzikantské rodiny, i když většina rodinných příslušníků se uměním zabývá (krasobruslení, malování, veršování).  Její velkou vášní byl odjakživa tanec, nějakou dobu působila jako lektorka tance  a vystupovala, ale brzy se vrátily urputné bolesti páteře a hlavy, způsobené dřívějším těžkým úrazem, kdy jí hrozilo úplné ochrnutí. Musela tedy svou taneční dráhu ukončit, přesto ne docela a více než deset let je šéfredaktorkou Tanečního magazínu.

Náhoda způsobila, že se Eva setkala s hudebním skladatelem a textařem Eduardem Parmou, který si vyslechl její CD (pouze převzaté skladby) a složil pro ni originální hudbu.   O texty se postarala Eva sama, protože psaní jí není cizí. Eva vycházela především ze svých pestrých  životních zkušeností.  Žila  vždy dosti dobrodružný život (nějakou dobu pobývala také v Sýrii, kde její otec pracoval coby špion v AČR).

Skladba „Bouří, tmou“  byla znalci hudby přijata velmi dobře, je označena jako zajímavá a nová,  ať už jde o hudbu  nebo text,  je  „jaksi trojrozměrná“, ať už si za slovy písně představíte pouze dobrodružnou plavbu psance, či  životní útrapy  jako takové nebo lásku a vztah, všechno odpovídá.

Eva Smolíková

foto: Mirek Malec

Ve zkratce – dobrodruh na moři se pere s nepřízní osudu - bouře, vzpoura, zrada, střelba…. to všechno překonává,  pluje vítězně dál, ale uvědomuje si, že totéž může  každým okamžikem  zasáhnout  znovu. A co dál?? „Bouří, tmou“  vypráví o věčném souboji člověka s živlem či s vlastním osudem.  A my všichni se pokoušíme přežít.

Oproti tomu  ‚Úspěch‘ je velmi jednoduchá skladba, dá se říci  snad i na úrovni dětského popěvku ‚Prší, prší‘. Je humorná, vypráví o úsilí člověka dosáhnout svého pomyslného vrcholu, jenže poté přichází rozčarování. Ačkoliv mu bylo jeho okolím vždy vštěpováno „pracuj a přetrhni se, abys něčeho  v životě    dosáhl“, když se to konečně povede, výsledek není takový, jak si dotyčný myslí. Ve &n bsp;společnosti existuje závist, nepřejícnost, zlomyslnost. Co teď?? Můžeme mluvit o skutečném  úspěchu?  Skladba byla znalci hudby  značně kritizována, jako velmi jednoduchá a hloupá. Jenže mezi běžnými posluchači si našla své stoupence a zase naopak „Bouří, tmou“ nebyla přijata příliš pozitivně.  ‚Úspěch‘ je  radostná skladba, plná humoru a roztomilých  životních kotrmelců, kterou si  neodborník   r&aac ute;d notuje, coby prostinký popěvek z pouhopouhé touhy zazpívat si.  ‚Bouří, tmou‘ je  mnohem komplikovanější, temnější  a ne každý rád slyší o životních útrapách.  Člověk by stokrát raději utekl. Eduard Parma a Eva S. předkládají posluchačům jak humorný popěvek, tak i  zamyšlení nad hlubinami života.

Eva Smolíková

foto: Mirek Malec

Eva Smolíková
Eva Smolíková
Eva Smolíková
Eva Smolíková

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Investice do startupu za desítky milionů se začíná vyplácet
Investice do startupu za desítky milionů se začíná vyplácet

19.02.2019 | Slovenská společnost Luigi's Box, do které vloni vstoupil český fond Leverage Technology, skokově ...


Komunitní centrum Jahoda pořádá karneval, připojte se s vašimi dětmi
Komunitní centrum Jahoda pořádá karneval, připojte se s vašimi dětmi

19.02.2019 | V JAHODĚ máme rádi děti a děti mají rády KARNEVAL. Přijďte s dětmi do Komunitního rodinného ...


Jaroslav Svědcený je po složitém období znovu ve hře a ve svém živlu
Jaroslav Svědcený je po složitém období znovu ve hře a ve svém živlu

18.02.2019 | Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený hlásí návrat! Na čtvrt roku se ztratil z dohledu veřejnosti. ...


Kapitán Korkorán má novou podobu, Igráčky můžete vidět opět v Praze
Kapitán Korkorán má novou podobu, Igráčky můžete vidět opět v Praze

08.02.2019 | IGRÁČEK námořník s lodičkou hraje hlavní roli v rámci Putovní výstavy Fenomén IGRÁČEK, ...


Ledeckého muzikál Galileo slaví velkolepý návrat na scénu
Ledeckého muzikál Galileo slaví velkolepý návrat na scénu

08.02.2019 | Nejočekávanější muzikál roku 2019 má za sebou svou premiéru. Jeviště Divadla Hybernia ovládl ...