Silvest na zámku může být to pravé, když hledáte vyjmečné zážitky


Loučeň
06.12.2016 22:11 | redakce

Silvestr na zámku Loučeň mohou jeho návštěvníci oslavit hned několikrát. Silvestr v jednu začnou převážně rodiny s dětmi, ale i všichni ostatní slavit na zámeckém nádvoří rovných jedenáct hodin před českou půlnocí. Proč tak brzy? Ve třináct hodin středoevropského času totiž přichází Nový rok na první místa na planetě, tentokrát se přesuneme na pobřeží Beringova průlivu na nejzápadnější část USA, tedy na Aleutské ostrovy a do tropického horského deštného pralesa mezi lidojedy. Ve dvě hodiny oslava dostane ráz Nové Kaledonie, kde se skutečně v reálném čase odehrává. O další hodinu později zažijí všichni Silvestra na Papui.  Poslední rok v roce, jako téměř každý den, mohou přijít na zámek Loučeň všichni ti, kdo touží zažít netradiční sváteční odpoledne. Za tři hodiny poznají tři málo známá místa světa. Také v letošním roce mohou ochutnat kuchařské experimenty zámecké kuchařky Aninky, kterými se tato dobrá duše od léta intenzivně zabývá na podkladě exotických kuchařek z různých končin světa. Celým programem provedou zástupci všech uvedených zemí. Nikdo se ale nemusí obávat, budou mluvit česky. Zámek slaví Silvestr 31.prosince v této podobě proto, aby ani ti nejmenší o oslavu nepřišli. Večer pak už mohou spokojeně spát a rodiče se připojit k oslavám v České republice o půlnoci. Rodinami je tento svátek na Loučeni velice oblíbený.

„Program spouštíme pár minut před jednou hodinou odpolední, proto jsme mu také dali jméno Silvestr v jednu. Úderem jedné hodiny odpolední, kterou na Silvestra poprvé ohlásí věžní hodiny zámeckého kostela, vezmeme účastníky oslav na sever k domorodým Inuitům na jedno z nejodlehlejších míst naší planety. První půlnoc společně přivítáme na západě Aleutských ostrovů. Na místě obklopené mořem, plném větrů a deště,“ uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán zámku. „O hodinu později přesídlíme ze zimy do příjemného, věčně tropického jara na ostrově Nová Kaledonie. Třetí Silvestrovskou hodinu prožijeme pak Na Papui mezi lidožrouty,“ dodává Vratislav Zákoutský.

Zámek Loučeň nezavírá svoje brány ani v zimě. Již tradiční je Adventní loučení s Loučení. První adventní sobotu pokřtí návštěvníci největší adventní věnec v Česku, o týden později přiletí na zámek čert a Mikuláš. Třetí adventní sobota patří dětským přáním a paní kněžně.  17.12. jsou všichni zváni do zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie na Rybovu českou mši vánoční v podání sboru a orchestru Gymnázia Jiřího z Poděbrad.

Letošní sezonu pak zámek Loučeň zakončí v poslední den v roce akcí Silvestr v jednu.

Zámek i park s labyrinty jsou otevřeny po celé vánoční prázdniny denně od 10:00 do 17:00. V zámku je připravena vánoční výzdoba, pro malé zdobení perníčků a malý dárek. Pro ty větší zámecký punč od Bílé Paní Loučeňské.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...


Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!
Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!

04.11.2020 | Představte si, že vám osud dovolí prožít za jediný rok všechna nesplněná přání. Stát se ...


Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0
Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0

30.10.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s podporou ...


Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny
Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny

30.10.2020 | I přes velmi těžké podmínky, které doléhají také na celý kulturní svět, se Lenka Nová rozhodla ...