Sobotní Petit Fashion Market představí recyklované produkty českých designérů


recyklace
22.02.2016 17:49 | redakce

V sobotu 27. února se v prostorách Haly 13 Pražské tržnice v Holešovicích uskuteční premiéra Petit Fashion Marketu, výběrového sezónního trhu toho nejlepšího z české nezávislé módy. Speciálním tématem trhu je „recyklace“ a představeni budou také autoři, kteří při tvorbě produktů využívají druhotné materiály, ve znamení recyklace se ponese také několik workshopů, určených dospělým i dětem.

Recyklace zabaví

Recy dílna Kudlanka například s účastníky vytvoří brože z odstřižků látek, s rePETe se budou recyklovat PETky stylově na ekologické a lehoučké šperky, které nezatěžují životní prostředí ani ruku či krk.

Intellectus a Recyklujeme naplno ukáží, jak snadné a přirozené je nevyhazovat do odpadu věci, které se dají ještě využít a udělat z nich krásné předměty. Opravdový originál představí Atelier Klíner, se kterým si náštěvníci budou moci vyrobit šperk, který když omrzí, může být zasazen a dělat radost v podobě květiny.

recyklace

Recy designéři překvapí

Jednou ze značek využívající recyklované suroviny a druhotné materiály je IMH, která představí šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí. Také Reforma Jewellery přiveze originální šperky a doplňky vznikající kombinací odpadních materiálů se znovupoužitými částmi rozbitých šperků nebo ve své původní podobě nepoužitelných módních doplňků.

Uměleci i1art se věnuje tvorbě z vinylových desek: "Motivem k tvorbě se mi stala otázka hodnot a hodnota samotná - věcí, lidských osudů a myšlenek... vinylu, který se jako materiál ocitl až na pokraji odpadu.“

recyklace

 

Na marketu nemůže chybět vintage platforma Kuzmarkt, která vtáhne do vzpomínek na dětství svou sbírkou šperků, kabelek, modních doplňků, hrnečků, konviček, lampiček, aj.

Recyklované produkty představí i někteří autoři, kteří s druhotnými materiály obvykle nepracují. Trhu se účastní bezmála 70 módních značek a jeho součástí bude také originální nabídka občerstvení. Market se navíc koná v atraktivním prostředí zrekonstruované haly 13 Holešovické tržnice, a tak ti, kteří hledají inspirativní prostředí a způsob jak ideálně strávit poslední únorovou sobotu, by určitě neměli Petit Fashion Market minout.

Nové trhy zamíří také do Pragovky a na KVIFF

Petit Fashion Market je součástí projektu Nové trhy, jehož cílem je sdružovat módní výběrové trhy s originálními výrobky, podpořit lokální tvůrce a vytvořit alternativu k současnému anonymnímu stylu velkoobchodů. V roce 2016 se kromě již dobře známých trhů uskuteční také několik premiérových.

recyklace
recyklace
recyklace
recyklace

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...