Tečku za sportovní sezonou udělaly soutěže všestrannosti i závody spřežení


dostihy
02.11.2015 09:19 | redakce

Barevný podzim vytvořil kouzelnou kulisu posledním soutěžím všestrannosti. V nejvyšších soutěžích CNC* a CNC** kralovali Petr Pejřil a Iva Baďurová, kteří si nejlépe poradili s jednotlivými disciplínami. Třeba nových kousků „nábytku“, které na ně čekaly při terénní zkoušce. Rozlučkovou všestrannost v sobotu doplnily i hobby závody spřežení.

Pro víkendovou Rozlučkovou všestrannost bylo vypsáno sedm soutěží, včetně hobby a soutěže týmů. Do nejnáročnější soutěže stupně CNC** nastoupilo šest soutěžních dvojic, dokončila jen trojice. Jaroslav Hatla, který byl s koněm Fernet Af Kreffe po prvním dnu soutěže na první příčce, do závěrečného nedělního krosu nenastoupil a otevřel tím cestu na stupeň nejvyšší Ivě Baďurové s koněm Bounty Amadeus. Reprezentantka Horse-Riding Team Amadeus byla po sobotní drezuře a parkuru „až“ na třetím místě, v dostihové dráze ale předvedla nejlepší výkon a s náskokem dvaatřiceti bodů za sebou nechala Karla Diringera s koněm Burlak (JS pod Hostýnem o.s.) a s téměř padesáti body Romana Faltu s Kokoskou (JPS Borovinka). Ten sice zajel bezchybný parkur, při terénní zkoušce ale „nasbíral“ 51,6 trestných bodů.

dostihy

Naopak k žádným změnám oproti původnímu pořadí nedošlo v soutěži CNC*. Po drezurách a parkurech se v čele průběžné výsledkové listiny seřadili Petr Pejřil s koněm Pastor 1 (Hradecký jezdecký klub) před Miriam Záveskou s koněm Killossery Harvey (JK Železnice) a sebou samým – Petr Pejřil totiž figuroval i na třetí příčce, tentokrát s koněm Fume 1. A přestože Pejřil s Pastorem při nedělní terénní zkoušce dostal trestný bod za čas, náskok z předchozích soutěží mu k vítězství stačil.

V soutěži stupně L si průběžné první místo udržela až do samého závěru reprezentantka JC Rusek Eliška Orctová s koněm Konie 1, pořadí za ní se už ale měnilo. Průběžné druhá Lucie Příhodová terénní zkoušku nedokončila a třetí Miloslav Příhoda nasbíral příliš trestných bodů. V celkovém pořadí se proto na druhé místo z průběžné páté příčky posunula Gabriela Slavíková s koněm Expectancy Lucy z JŠ Valdštejnská obora a třetí skončila Michaela Kvapilová z TJ Hřebčín Kubišta. Ta byla se svým koněm Calimero 4 po prvním dnu soutěží na čtvrtém místě.

Pro stupeň ZL byly vypsány hned dvě soutěže, kromě jednotlivců se mezi sebou utkaly i týmy. Nejlepší výkon předvedlo družstvo ve složení Miloslav Příhoda, Tomáš Němec, Veronika Příhodová a Petr Myška. V jednotlivcích se opět dařilo Miloslavu Příhodovi na koni Eachaun z Jezdeckého klubu Flamenco Sloupno. Druhá nejlepší drezura a bezchybný parkur a terénní zkouška k vítězství stačily. „Do této nejobsazenější soutěže nastoupilo pětačtyřicet účastníků z celkových sto čtyřiceti startujících. Zájem byl opět tak velký, že s drezurami jsme museli začít časně ráno,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. „Opět jsme se snažili připravit nejen pro účastníky soutěží, ale také pro diváky nějaké novinky. K letadlu, které jsme pro terénní zkoušku připravili už v létě, teď například přibyly nové kousky nábytku – třeba prádelníky nebo dokonce postel,“ dodal Skalický.

dostihy

V soutěži stupně Z zvítězila Pavlína Čemusová s koněm Gaya 1 reprezentující Ranč Wikana, v hobby soutěži stupně Z uspěl Petr Myška z Jezdeckého klubu Isabel na koni Lucky´s Chika.

Rozlučková všestrannost byla spojena i s hobby závody spřežení, konkrétně jedno a dvojspřeží a dvojspřeží pony. Nejlépe si vedl Libor Kurka, který zvítězil v jízdách zručnosti jak v kategorii jednospřeží, tak i dvojspřeží. V pony dvojspřeží první místo patří Monice Pospíšilové.

dostihy
dostihy
dostihy
dostihy

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...