Terapeutické panenky vám mohou pomoci objevit skryté příčiny traumat a nemocí


terapeutické panenky
22.04.2016 08:04 | redakce

Autorkou panenek je Mgr. Ludmila Špačková, DiS., která začala realizovat podnikatelský záměr od 1. srpna 2014. Panenky ji však provází celý život. V dětství měla svého panáčka Fandu, který vypadal hodně podobně, jako současné panenky. Otec ji zneužíval a v tomto období Ludmile byla panenka velkou oporou a podporou….mnohdy jedinou. Toto spojení z dětství vnímá jako hlavní důvod, proč se k panenkám vrátila i v dospělosti, kdy čelila následkům svých traumat z dětství.

Ludmila Špačková

Jak se z panenky stala Terapeutická panenka?

Jednou jsem s sebou vzala panenku na skupinovou terapii. Řešila se četná sexuální zneužívání a traumata z dětství. Panenka sehrála v terapeutickém procesu významnou roli a já si uvědomila, jak velký potenciál naše Terapeutické panenky mají. Poté jsem zveřejnila pár fotek na sociálních sítích. Pozitivní ohlas byl obrovský a nové objednávky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jednou budou panenky v celém světě!

V současné době naše unikátní ručně šité Terapeutické panenky vyrábíme společně s mojí mamkou. Zatím jsme s  podnikáním víceméně na začátku, každopádně máme cíl - dostat panenky „z obýváku do celého světa“. Již v loňském roce jsme s Terapeutickými panenkami vyhrály v T-mobile Rozjezdy roku speciální cenu za projekt, který je zajímavý z hlediska inspirace a možnosti následování veřejností.

terapeutické panenky

Jak s panenkou pracovat?

Ideální jsou na práci s vnitřním dítětem. Vnitřní dítě přestavuje pocity, které jsme nemohli jako děti vyjádřit. Jsou to naše strachy, hněv, stud a zoufalství, ale zároveň i radost, nadšení, štěstí a láska. Pro mnoho lidí uzdravení vnitřního dítěte znamená uzdravení jejich psychických problémů a starostí. Naše panenky poskytují ideální způsob, jak s vnitřním dítětem pracovat. Můžeme s ním lépe navázat hmatatelný vztah, namísto toho, aby to pro nás bylo pouze něčím abstraktním a těžko uchopitelným. Navíc panenky přizpůsobujeme vzhledu daného člověka, což ještě více umocňuje jejich efekt.

terapeutické panenky

V letošním roce chystám novinky. Máme se na co těšit.

Terapeutické panenky jsem dosud používala především v rámci individuálních terapií, kdy člověka vedu do dětství a do vzpomínek s pomocí panenky a pak zpracováváme omezující programy. Poslední dobou mi více lidí řeklo, že by rádi měli podrobný návod, jak s panenkou pracovat. Já to také tak cítím a tak na tom aktuálně intenzivně pracuji. Vytvářím celý online program práce s vnitřním dítětem (videonávody, audio imaginace, cvičení…). Je to poměrně dost obsáhlé téma. Člověk si díky tomu projde celé dětství, porod i prenatální fázi, všechna jednotlivá vývojová období a zpracuje si blokující programy a splní úkoly, které měl v daném vývojovém období naplnit. Vše bude ucelené a srozumitelné, aby se lidé zorientovali a věděli, jaké období je jak ovlivnilo. Společně s panenkami to bude skvělý prostředek na zpracování si omezujících programů a zároveň způsob, jak dosáhnout spokojeného a naplněného života. Už se těším na výsledek.

terapeutické panenky

V mém životě bylo mnoho náročných a bolestivých událostí a překážek. Nicméně i díky tomu jsem nyní tím, kdo jsem a mohu dělat práci, který mi dává smysl a pomáhá ostatním. Mým přáním je, aby moje tvorba byla druhým ku prospěchu a přinášela jim radost. Přeji si, aby i sdílení mého životního příběhu bylo pro mnohé inspirací. Aby lidé věděli, že přes vše zlé, co je v životě potká, se dá dojít ke štěstí a naplnění a aby si zároveň šli za svými sny a dělali to, co je baví a dává jim smysl.

Ludmila Špačková
terapeutické panenky
terapeutické panenky
terapeutické panenky
Ludmila Špačková
Ludmila Špačková

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...