Terapeutické panenky vám mohou pomoci objevit skryté příčiny traumat a nemocí


terapeutické panenky
22.04.2016 08:04 | redakce

Autorkou panenek je Mgr. Ludmila Špačková, DiS., která začala realizovat podnikatelský záměr od 1. srpna 2014. Panenky ji však provází celý život. V dětství měla svého panáčka Fandu, který vypadal hodně podobně, jako současné panenky. Otec ji zneužíval a v tomto období Ludmile byla panenka velkou oporou a podporou….mnohdy jedinou. Toto spojení z dětství vnímá jako hlavní důvod, proč se k panenkám vrátila i v dospělosti, kdy čelila následkům svých traumat z dětství.

Ludmila Špačková

Jak se z panenky stala Terapeutická panenka?

Jednou jsem s sebou vzala panenku na skupinovou terapii. Řešila se četná sexuální zneužívání a traumata z dětství. Panenka sehrála v terapeutickém procesu významnou roli a já si uvědomila, jak velký potenciál naše Terapeutické panenky mají. Poté jsem zveřejnila pár fotek na sociálních sítích. Pozitivní ohlas byl obrovský a nové objednávky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jednou budou panenky v celém světě!

V současné době naše unikátní ručně šité Terapeutické panenky vyrábíme společně s mojí mamkou. Zatím jsme s  podnikáním víceméně na začátku, každopádně máme cíl - dostat panenky „z obýváku do celého světa“. Již v loňském roce jsme s Terapeutickými panenkami vyhrály v T-mobile Rozjezdy roku speciální cenu za projekt, který je zajímavý z hlediska inspirace a možnosti následování veřejností.

terapeutické panenky

Jak s panenkou pracovat?

Ideální jsou na práci s vnitřním dítětem. Vnitřní dítě přestavuje pocity, které jsme nemohli jako děti vyjádřit. Jsou to naše strachy, hněv, stud a zoufalství, ale zároveň i radost, nadšení, štěstí a láska. Pro mnoho lidí uzdravení vnitřního dítěte znamená uzdravení jejich psychických problémů a starostí. Naše panenky poskytují ideální způsob, jak s vnitřním dítětem pracovat. Můžeme s ním lépe navázat hmatatelný vztah, namísto toho, aby to pro nás bylo pouze něčím abstraktním a těžko uchopitelným. Navíc panenky přizpůsobujeme vzhledu daného člověka, což ještě více umocňuje jejich efekt.

terapeutické panenky

V letošním roce chystám novinky. Máme se na co těšit.

Terapeutické panenky jsem dosud používala především v rámci individuálních terapií, kdy člověka vedu do dětství a do vzpomínek s pomocí panenky a pak zpracováváme omezující programy. Poslední dobou mi více lidí řeklo, že by rádi měli podrobný návod, jak s panenkou pracovat. Já to také tak cítím a tak na tom aktuálně intenzivně pracuji. Vytvářím celý online program práce s vnitřním dítětem (videonávody, audio imaginace, cvičení…). Je to poměrně dost obsáhlé téma. Člověk si díky tomu projde celé dětství, porod i prenatální fázi, všechna jednotlivá vývojová období a zpracuje si blokující programy a splní úkoly, které měl v daném vývojovém období naplnit. Vše bude ucelené a srozumitelné, aby se lidé zorientovali a věděli, jaké období je jak ovlivnilo. Společně s panenkami to bude skvělý prostředek na zpracování si omezujících programů a zároveň způsob, jak dosáhnout spokojeného a naplněného života. Už se těším na výsledek.

terapeutické panenky

V mém životě bylo mnoho náročných a bolestivých událostí a překážek. Nicméně i díky tomu jsem nyní tím, kdo jsem a mohu dělat práci, který mi dává smysl a pomáhá ostatním. Mým přáním je, aby moje tvorba byla druhým ku prospěchu a přinášela jim radost. Přeji si, aby i sdílení mého životního příběhu bylo pro mnohé inspirací. Aby lidé věděli, že přes vše zlé, co je v životě potká, se dá dojít ke štěstí a naplnění a aby si zároveň šli za svými sny a dělali to, co je baví a dává jim smysl.

Ludmila Špačková
terapeutické panenky
terapeutické panenky
terapeutické panenky
Ludmila Špačková
Ludmila Špačková

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti

21.02.2020 | Program březnového Global Money Week 2020 (GMW) začíná nabírat konkrétnější rysy a organizátoři ...


Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos
Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos

21.02.2020 | Rovněž v letošním roce probíhá celorepubliková anketa o nejoblíbenějšího učitele České ...


Pozor na nezdravé byty! Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy
Pozor na nezdravé byty!  Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy

17.02.2020 | Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu ...


Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.
Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.

23.01.2020 | Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České ...


Bagstage 11/2019
Bagstage 11/2019

13.12.2019 | Backstage fotografie – produkce profesního magazínu Best of realizovaná 29. listopadu 2019 Focené ...