Teribear hýbe Prahou je zahájen a otevřen široké veřejnosti


tereza maxová
04.09.2015 15:51 | redakce

Je to už bezmála sedm let, co si Nadace Terezy Maxové dětem zvolila červeného medvídka Teribeara jako svůj symbol dobré vůle a pomoci. Pod heslem „Hrdinou může být každý“ oslovuje Teribear malé i velké. Nyní v Praze na Letné odstartoval unikátní desetidenní nonstop akci, na které může být hrdinou opravdu každý – stačí se zapojit a ujít či uběhnout na vyznačeném okruhu o délce 1,3 km vzdálenost dle libosti a každým započítaným metrem podpořit opuštěné a znevýhodněné děti. Za každý zdolaný kilometr totiž partneři věnují 10 Kč na charitativní účely nadace. Podpořte dobrou věc také. Desetidenní charitativně-sportovní nonstop happening TERIBEAR HÝBE PRAHOU anebPrima DEN S MEDVĚDEM právě začíná!

Charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem, jejíž tváří je nadační hrdina TERIBEAR je určená všem, kteří chtějí pomoci znevýhodněným dětem. Nonstop po dobu deseti dnů od 3. do 12. září má každý příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném – důležitá je ochota pomoci. „TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM je určena nejširší veřejnosti bez omezení věku, délky strávené na trati či fyzické kondice. Účastnici budou mít non-stop příležitost díky pohybu udělat něco dobrého pro sebe i pro ty, co to opravdu potřebují. Společně dopíšeme smutným příběhům šťastnější konce. Těším se na vás,“ uvedla patronka nadace Tereza Maxová.

Účast na akci je možné provázat s konkrétním příběhem, kterému může návštěvník dopomoci k lepšímu konci. Před vydáním se na trať, která začíná poblíž Metronomu, si totiž každý může zvolit, za který okruh pomoci chce svou fyzickou aktivitu vyvíjet. Těch je celkem jedenáct - deset z nich reprezentuje pestrou škálu nadační pomoci a jedenáctý s názvem Bez preference je určen pro ty, kteří se chtějí zúčastnit, ale nechtějí své kilometry provázat s konkrétním příběhem.

Seznam okruhů je přístupný nejen na samotné akci, ale také na webových stránkách, které k akci vznikly. Na adrese www.teribear.czse můžete seznámit s konkrétními osudy lidí, kterým nadace pomáhá. Zároveň je zde také možnost online zakoupení čipu, který je pro účast na okruhu nutný k počítání dosažených kilometrů. Jeho cena je 100 Kč a platí po celou dobu akce.

Akci se rozhodla podpořit řada známých tváří. Kromě samotné patronky nadace Terezy Maxové se události zúčastní sportovní, umělecké a jiné osobnosti. Účast na akci přislíbila patronka projektu TERIBEAR, modelka Renata Langmannová. Z řad umělců to jsou to například zpěvák a kytarista Albert Černý, výtvarník Jan Kaláb, zpěváci Dara Rollins, Anna K., Tereza Černochová a Matěj Ruppert, herečka Jitka Schneiderová a Iva Pazderková, z řad modelek např. Kiera Chaplin a vítězka světového finále prestižní soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2014 Barbora Podzimková. Jelikož  je akce charitativně-sportovní, nebudou chybět ani sportovní osobnosti, které fotbalisté Jan Koller, Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovski. Účast přislíbili také ultramaratonec Miloš Škorpil, vítěz nejtěžšího závodu extrémních štafet na světě, Dolomitenmann, Ondřej Fejfar, a triatlonista Petr Soukup. Ti pod záštitou běžeckého portálu RUNGO.cz povedou každý všední den mezi sedmou a osmou hodinou večerní běžecké tréninky pro veřejnost s kapacitou 50 míst. Více informací o těchto trénincích (rozpis trenérů, registrace aj.) je dostupných na www.rungo.cz

Součástí akce je doprovodný program pro malé i velké. Sobota 5. září bude patřit dětem a karnevalovému reji, který podpoří vystoupení dua Myš a Maš, Václava Tobrmana a skupin 5 Angels, Czech It a Latino kapely LOS CLAVES. Dorazí také i živá Barbie a Ken. Navíc každé dítě, které tento den přijde v masce, získá medaili. Neděle 6. září pod názvem Den talentů ukrývá představení bojového umění Capoeira, jojování, zpěvu a tance.  Páteční Sunset party, která se uskuteční 11. září večer představí skupinu April se speciálními hosty Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou. Finálový den 12. září zpříjemní kapela Lake Malawi a Ohm Square Dj set společně se skupinou Portless.

Akce by se neuskutečnila bez pomoci partnerů. Generálním partnerem se stala společnost Škoda Auto a.s., hlavním partnerem je GALILEO C.E.E. service ČR s.r.o. Mezi partnery se řadí ING Bank N. V., Actavis CZ a.s., ORIFLAME CZECH REPUBLIC spol. s r.o., PRESCO GROUP, a.s a RENOMIA, a. s. Mediální podporu zajišťuje Mafra a.s. pomocí  DNES, iDNES.cz, Alik.cz, eMimino.cz, Óčko TV, Playtvak.cz, RUNGO.cz a dále FTV Prima a Radio Impuls.

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM

Kdy: 3. – 12. 9. 2015. Akce začíná 3. 9. 2015 ve 14 hodin a poběží nepřetržitě! Můžete přijít kdykoliv a podle libosti se vracet.


Kde: V parku na Letné. Start bude poblíž Metronomu. Stanovený okruh měří 1,3 km.

Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Čip za 100 Kč koupíte buď on-line na stránkách www.teribear.cz nebo na startu. 

 

Okruhy pomoci:

 1. Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám
 2. Chci pomoci rodinám v tíživé situaci
 3. Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu
 4. Chci pomoci návratu dětí z ústavů zpět do rodiny
 5. Chci podpořit pěstounskou péči a adopci
 6. Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla
 7. Chci pomoci dětem z kojeneckých ústavů mít vlastní tetu
 8. Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat
 9. Chci pomoci zahojit bolavou dušičku dětí z dětského domova
 10. Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohách
 11. Bez preference

 

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...