Termály Velké Losiny byly vyhlášeny nejlepší turistickou novinkou v ČR


Velké Losiny
17.10.2016 15:17 | redakce

Agentura CzechTourism slavnostně vyhlásila výsledky již čtvrtého ročníku soutěže o nejzajímavější  turistickou destinaci v České republice pod názvem DestinaCZe. Nejlepší novinkou roku 2016 byly vyhlášeny Termály Velké Losiny. Cenu v kategorii Trendy novinky 2016 na slavnostním večeru v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech převzal jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý z rukou jednatelky vydavatelství C.O.T. media Evy Frindtové.

Termály ve Velkých Losinách jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. I díky nim proudí do Jeseníků v poslední době stále více turistů z celé republiky. Návštěvnost losinských termálů je nad očekáváním. Denně navštíví termální park průměrně tisíc lidí, během července a srpna přilákal sedmdesát tisíc návštěvníků.

Velké Losiny

„Návštěvnost losinských termálů je vysoko nad očekáváním. Zatím každý měsíc byla nad plánem. V letních měsících dosahovala denní návštěvnost někdy i téměř dva tisíce lidí,“ sdělili jednatel Lázní Velké Losiny Ing. Martin Plachý.

Kapacita Termálů Losiny dosahuje maximálně tisíc lidí v jeden okamžik. Převažuje domácí klientela. Přijíždí i klientela z Polska, Termály Losiny jsou totiž blízko hranic.

Výstavba termálního parku ve Velkých Losinách si vyžádala přes 180 milionů korun. Vnitřní část losinských termálů byla otevřena veřejnosti loni v průběhu léta, venkovní část letos na konci dubna.

Celý areál zabírá více než 6 tisíc metrů čtverečních. Termální park nabízí celkem devět bazénů různé velikosti a teploty. Pět vnitřních bazénů, jeden z nich s průplavem ven a další čtyři venkovní bazény. Nechybí dětské brouzdaliště, dětský koutek, jeden vnitřní a jeden venkovní tobogán nebo několik saun. Návštěvníci si mohou dopřát i nejrůznější masáže. K dispozici je i zázemí pro rodiče s dětmi, restaurace a rychlé letní občerstvení. Součástí areálu jsou i čtyři denní apartmány. 

Velké Losiny

Všechny bazény, vnitřní i venkovní, stejně jako dětské brouzdaliště jsou naplněny výhradně vyhlášenou sirnou vodou z termálního minerálního pramene Žerotín. Liší se jen teplotou vody a svým zaměřením na klidové nebo aktivní. Sirná termální voda ve Velkých Losinách patří mezi nejkvalitnější v České republice. Přispívá k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci organismu. Účinky podporuje i  teplota vody okolo 36 stupňů Celsia. Losinské termály tak nabízí nejen rodinný zážitek a vodní zábavu, ale zároveň díky příznivým účinkům termální vody s jedinečným složením možnost udělat něco pro své zdraví.

Značně zchátralé lázně Velké Losiny převzala skupina ROYAL SPA v roce 2008. Za poslední roky mohutně investovala do jejich obnovy. Losinské lázně dávají práci více než sto padesáti zaměstnancům.

Velké Losiny

 

Zleva: jednatelka vydavatelství C.O.T. media Eva Frindtová a jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý

 

Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pozor na nezdravé byty! Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy
Pozor na nezdravé byty!  Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy

17.02.2020 | Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu ...


Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.
Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.

23.01.2020 | Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České ...


Bagstage 11/2019
Bagstage 11/2019

13.12.2019 | Backstage fotografie – produkce profesního magazínu Best of realizovaná 29. listopadu 2019 Focené ...


V ČR pracuje jen necelá polovina maminek dětí do 5 let. Co brzdí jejich nástup do zaměstnání?
V ČR pracuje jen necelá polovina maminek dětí do 5 let. Co brzdí jejich nástup do zaměstnání?

06.12.2019 | Možnost umístit děti na část dne do předškolního zařízení je předpokladem pro to, aby se ...


V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...