Termály Velké Losiny byly vyhlášeny nejlepší turistickou novinkou v ČR


Velké Losiny
17.10.2016 15:17 | redakce

Agentura CzechTourism slavnostně vyhlásila výsledky již čtvrtého ročníku soutěže o nejzajímavější  turistickou destinaci v České republice pod názvem DestinaCZe. Nejlepší novinkou roku 2016 byly vyhlášeny Termály Velké Losiny. Cenu v kategorii Trendy novinky 2016 na slavnostním večeru v rámci festivalu Tourfilm v Karlových Varech převzal jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý z rukou jednatelky vydavatelství C.O.T. media Evy Frindtové.

Termály ve Velkých Losinách jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. I díky nim proudí do Jeseníků v poslední době stále více turistů z celé republiky. Návštěvnost losinských termálů je nad očekáváním. Denně navštíví termální park průměrně tisíc lidí, během července a srpna přilákal sedmdesát tisíc návštěvníků.

Velké Losiny

„Návštěvnost losinských termálů je vysoko nad očekáváním. Zatím každý měsíc byla nad plánem. V letních měsících dosahovala denní návštěvnost někdy i téměř dva tisíce lidí,“ sdělili jednatel Lázní Velké Losiny Ing. Martin Plachý.

Kapacita Termálů Losiny dosahuje maximálně tisíc lidí v jeden okamžik. Převažuje domácí klientela. Přijíždí i klientela z Polska, Termály Losiny jsou totiž blízko hranic.

Výstavba termálního parku ve Velkých Losinách si vyžádala přes 180 milionů korun. Vnitřní část losinských termálů byla otevřena veřejnosti loni v průběhu léta, venkovní část letos na konci dubna.

Celý areál zabírá více než 6 tisíc metrů čtverečních. Termální park nabízí celkem devět bazénů různé velikosti a teploty. Pět vnitřních bazénů, jeden z nich s průplavem ven a další čtyři venkovní bazény. Nechybí dětské brouzdaliště, dětský koutek, jeden vnitřní a jeden venkovní tobogán nebo několik saun. Návštěvníci si mohou dopřát i nejrůznější masáže. K dispozici je i zázemí pro rodiče s dětmi, restaurace a rychlé letní občerstvení. Součástí areálu jsou i čtyři denní apartmány. 

Velké Losiny

Všechny bazény, vnitřní i venkovní, stejně jako dětské brouzdaliště jsou naplněny výhradně vyhlášenou sirnou vodou z termálního minerálního pramene Žerotín. Liší se jen teplotou vody a svým zaměřením na klidové nebo aktivní. Sirná termální voda ve Velkých Losinách patří mezi nejkvalitnější v České republice. Přispívá k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci organismu. Účinky podporuje i  teplota vody okolo 36 stupňů Celsia. Losinské termály tak nabízí nejen rodinný zážitek a vodní zábavu, ale zároveň díky příznivým účinkům termální vody s jedinečným složením možnost udělat něco pro své zdraví.

Značně zchátralé lázně Velké Losiny převzala skupina ROYAL SPA v roce 2008. Za poslední roky mohutně investovala do jejich obnovy. Losinské lázně dávají práci více než sto padesáti zaměstnancům.

Velké Losiny

 

Zleva: jednatelka vydavatelství C.O.T. media Eva Frindtová a jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý

 

Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny
Velké Losiny

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...