Tomáš Pavlíček poukazuje svým filmem Parádně pokecal na pomyslné potřísnění životem


Hrnec smíchu
10.06.2015 10:52 | redakce

V úterý 9.  června byl v Kině 70 promítnut jako nesoutěžní projekce (školní představení) snímek Vybíjená režiséra Petra Nikolaeva. Stejný snímek byl prezentován i jako soutěžní v hlavním projekčním čase od 19.30 hodin. Druhou soutěžní projekcí v průběhu festivalového úterý byla komedie Parádně pokecal režiséra Tomáše Pavlíčka (sál Kina 70 v 17 hodin).  Naší nejmladší divácké generaci představované dětmi z mateřských a základních škol jsme promítli – od 8.30 hodin pásmo pohádek pod společným názvem: Večerníček slaví 50 let. Součástí projekce byly drobné soutěže o ceny. U příležitosti uvedení snímků Parádně pokecal a Vybíjená navštívily náš festival filmařské delegace, které v moderaci Michala Jančaříka besedovaly s diváky pod stříbrným plátnem Kina 70. Za komedii Parádně pokecal   byl přítomen osobně její režisér Tomáš Pavlíček. Projekci snímku Vybíjená přijeli do Nového Města nad Metují doprovodit mladí herci: Jakub Burýšek, Johana Vašková a Roberta Pracná. Samostatným hostem festivalového úterý byl herec Igor Bareš.

 Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Zpráva od časoměřičů

Snímky Vybíjená a Parádně pokecal byly soutěžními projekcemi. V sále Kina 70 tak byla přítomna  i trojice našich časoměřičů, která zaznamenala, že během promítání filmu Vybíjená se diváci projevovali slyšitelným smíchem po dobu 370 sekund, což je 6,56  procent z celkové stopáže filmu (5640 sekund) Komedie Parádně pokecal iniciovala měřitelný smích v délce 172 sekund, což je 3,7 procent celkové stopáže snímku (4620 sekund)

 Hrnec smíchu

Tomáš Pavlíček, Hrnec smíchu

Tomáš Pavlíček – režisér snímku Parádně pokecal, nám odpověděl na několik otázek.

Pane režisére, festivalová kronika nám říká, že nejste na Novoměstském hrnci smíchu poprvé…?

Máte pravdu. Každopádně je to velmi příjemná věc vrátit se do Nového Města nad Metují na váš festival. My jsme tady před několika lety vyhráli v soutěži Studentský smích a už tehdy porota říkala: Až natočíte další film a bude to zase komedie, tak se vraťte sem. (s úsměvem) Tak jsme se vrátili.  Můj celovečerní debut Parádně pokecal je komedií a v tomto žánru se hodlám udržet a točit stále komedie. Je to potřeba, točit komedie!

Co se týká komedie Parádně pokecal, nejste jen režisérem filmu…

Jsem režisér i scénárista. Vždycky jsem chtěl, aby moje věci byly nějakým způsobem autorské a osobní.  Tak jsem si to ze sebe vydoloval sám. Teď píšu do budoucna další scénář. Uvidím, kdy mě to přestane bavit…  Být současně režisérem i scénáristou mi přináší vítaný díl osobní umělecké svobody. A také, když si scénář píšu, tak si film osobně v hlavě už trochu natáčím. Už při psaní scénáře tak mohu pracovat již s nějakým zamýšleným režijním stylem. Někdy se scénář od výsledného filmu hodně liší. U mě to neplatí, protože už předem vím, jak to budu konkrétně záběrovat, vést herce, jak budu řešit střih.

O čem je váš nový připravovaný scénář?

Je to o rodině. Jedná se o    trojgenerační výpověď o jednom společném rodinném výletě, a víc bych zatím neprozrazoval…

Název vašeho debutu Parádně pokecal, zní velmi originálně…

Přibližně v polovině scénáře měním pracovní název na finální, protože v průběhu psaní scénáře se název filmu konkretizuje a významově posouvá. Původní pracovní název byl  Štěpán si pokecal, dílčí název byl i Utržené sluchátko, potom vznikl název Parádně pokecal. Je to film o komunikaci, o pomyslném potřísnění životem. Film míchá i více stylů. A samozřejmě i ten název je trochu provokativní, s tím jsme samozřejmě počítali. 

   

Jste čerstvým absolventem režie. Na jakou profesní dráhu se vydáte?

To je věc, kterou od příštího týdne začínám řešit. Dokud jsem byl na škole, tak jsem se staral jen o školní věci.  Asi to bude náročné, ale nebojím se toho, co přijde. I v mém filmovém debutu se hrdina musí vydat přes překážky a těšit se na ně. Zatím svoji jasnou cestu definovanou nemám. Uvidíme, jak to dopadne. Čím blíže budu v profesním životě kameře a herci, tím pro mě lépe. 

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Zdroj: www.hrnecsmichu.cz

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu

Hrnec smíchu
Hrnec smíchu
Hrnec smíchu
Hrnec smíchu
Hrnec smíchu

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nejpodceňovanější profese
Nejpodceňovanější profese

02.11.2023 | Některá povolání vnímají lidé jako přínosná a prestižní, u jiných oceňují jejich nezbytnost, ...


Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM
Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM

02.11.2023 | Své nové funkce ředitele Uměleckoprůmyslového musea se od 1. listopadu ujal PhDr. Radim Vondráček, ...


Listopadový festival Olomouc Design Days
Listopadový festival Olomouc Design Days

02.11.2023 | Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které ...


Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...