Tony Bennett vystoupí v září v Praze


Tony Bennett
01.07.2014 17:07 | Michaela Lejsková

Zpěvák, kterému se klaní hudebníci celého světa, interpret a autor mnoha veleúspěšných hitů, držitel sedmnácti cen Grammy, jeden z pilířů světového hudebního nebe,  král jazzu, poslední žijící velikán swingu Tony Bennett vystoupí 20. září 2014 v Kongresovém centru, Praze. Vstupenky jsou již v prodeji. 

Tony Bennett, vlastním jménem Anthony Dominick Bennedetto, se narodil 3. srpna 1926 v New Yorku. Potom, co desetiletému Anthonymu zemřel otec, zůstala na výchovu tří dětí sama matka Anna. Již od dětsví byly patrné Bennettovo vlohy k umění. Po absolvování základní školy tak nastoupil na Střední školu umělecko průmyslovou na Manhattanu. Během studia rozšiřoval a zdokonalovat své schopnosti malování a zpěvu. První hudební inspirace čerpal od Luise Armstronga či Binga Crosbyho, kteří v té době plnili rozhlasová vysílání. Po absolvování střední školy Bennett narukoval do armády a prošel druhou světovou válkou. To pro něj bylo záminkou k vystupování s armádní kapelou.

První Bennettovo oficiální vystoupení v nočním klubu se datuje k roku 1946 kdy vystupoval v podniku Shangri-la. Skutečný přelom v jeho kariéře se ale uskutečnil o tři roky později. Během Bennettovo vystoupení v klubu Green Village v New Yorku, si jeho talentu všiml  slavný komik a moderátor Bob Hope. Vyzval Tonyho ke společnému vystoupení v televizi a velká kariéra mohla začít.

Tony Bennett

 

Tony Bennett, působí ve světě šoubyznysu více než šedesátpět let. Prodal miliony desek, obdržel sedmnáct cen Grammy (včetně ceny za celoživotní dílo), sedm cen Emmy, má hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy, je držitelem nejcennější a nejprestižnější ceny jazzové hudby NEA Jazz Master, která mu byla udělena v roce 2006. Mezi Bennettovy největší hity patří písně I Left My Heart in San Francisco, I Wanna Be Around, The Good Live, Who Can I Turn To a mnoho dalších. Šarmatní zpěvák s neuvěřitelně přirozeným projevem se stal jednou z největších ikon americké kultury a je považován za zlaté dědictví Spojených států.

Bennett se proslavil také díky duetům. Poslední studiově nahraná píseň Amy Winehouse, Body and Soul, patřila právě tomuto newyorskému rodákovi. Na podzim roku 2014 vyjde Bennettovo album duetů s populární Lady Gaga. Za svou kariéru s ním zazpívali jména jako Paul McCartney, Frank Sinatra, Amy Winehouse, Michael Bublé, Aretha Franklin, Sheryl Crow, Norah Jones, Natalie Cole,  Mariah Carey, John Mayer, Elton John, Bono Vox, Barbra Streisand, Stevie Wonder, Christina Aquilera a další. Frank Sinatra o Tony Bennettovi prohlásil, že jde o nejlepšího zpěváka všech dob. Fanoušci v České republice tak mají jednu z posledních možností vidět koncert posledního žijícího velkého amerického zpěváka staré dobré školy swingu a jazzu.

Bennett je také úspěšným malířem. Výstavy jeho obrazů se konají v galeriích po celém světě. Organizace spojených národů dokonce Bennetta pověřila k namalování obrazu k padesátiletému výročí jejího vzniku. Bennetovo portrét Duka Ellingtona je součástí sbírky Národní galerie portétů Spojených států Amerických.

Koncert amerického zpěváka Tonyho Bennetta se uskuteční 20. září 2014 v Praze. Společně se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru. Fanoušci v České republice mají jednu z posledních možností k návštěvě koncertu této světové hudební hvězdy největšího formátu. Vstupenky na koncert jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Poslední nahraná píseň Amy Winehouse:

http://youtu.be/_OFMkCeP6ok

 

Duet Tonyho Bennetta s Lady Gaga:

http://youtu.be/ZPAmDULCVrU

 

Duet Tonyho Bennetta s Paulem McCartneyem:

http://youtu.be/TjfJzM8nHcI

 

Duet Tonyho Bennetta se Steviem Wonderem:

http://youtu.be/5A0CA9uX-s0

 

Jeden z největších hitů Tonyho Bennetta I Left My Heart in San Francisco:

http://youtu.be/tTBsZEZrcOo

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...