Tony Bennett vystoupí v září v Praze


Tony Bennett
01.07.2014 17:07 | Michaela Lejsková

Zpěvák, kterému se klaní hudebníci celého světa, interpret a autor mnoha veleúspěšných hitů, držitel sedmnácti cen Grammy, jeden z pilířů světového hudebního nebe,  král jazzu, poslední žijící velikán swingu Tony Bennett vystoupí 20. září 2014 v Kongresovém centru, Praze. Vstupenky jsou již v prodeji. 

Tony Bennett, vlastním jménem Anthony Dominick Bennedetto, se narodil 3. srpna 1926 v New Yorku. Potom, co desetiletému Anthonymu zemřel otec, zůstala na výchovu tří dětí sama matka Anna. Již od dětsví byly patrné Bennettovo vlohy k umění. Po absolvování základní školy tak nastoupil na Střední školu umělecko průmyslovou na Manhattanu. Během studia rozšiřoval a zdokonalovat své schopnosti malování a zpěvu. První hudební inspirace čerpal od Luise Armstronga či Binga Crosbyho, kteří v té době plnili rozhlasová vysílání. Po absolvování střední školy Bennett narukoval do armády a prošel druhou světovou válkou. To pro něj bylo záminkou k vystupování s armádní kapelou.

První Bennettovo oficiální vystoupení v nočním klubu se datuje k roku 1946 kdy vystupoval v podniku Shangri-la. Skutečný přelom v jeho kariéře se ale uskutečnil o tři roky později. Během Bennettovo vystoupení v klubu Green Village v New Yorku, si jeho talentu všiml  slavný komik a moderátor Bob Hope. Vyzval Tonyho ke společnému vystoupení v televizi a velká kariéra mohla začít.

Tony Bennett

 

Tony Bennett, působí ve světě šoubyznysu více než šedesátpět let. Prodal miliony desek, obdržel sedmnáct cen Grammy (včetně ceny za celoživotní dílo), sedm cen Emmy, má hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy, je držitelem nejcennější a nejprestižnější ceny jazzové hudby NEA Jazz Master, která mu byla udělena v roce 2006. Mezi Bennettovy největší hity patří písně I Left My Heart in San Francisco, I Wanna Be Around, The Good Live, Who Can I Turn To a mnoho dalších. Šarmatní zpěvák s neuvěřitelně přirozeným projevem se stal jednou z největších ikon americké kultury a je považován za zlaté dědictví Spojených států.

Bennett se proslavil také díky duetům. Poslední studiově nahraná píseň Amy Winehouse, Body and Soul, patřila právě tomuto newyorskému rodákovi. Na podzim roku 2014 vyjde Bennettovo album duetů s populární Lady Gaga. Za svou kariéru s ním zazpívali jména jako Paul McCartney, Frank Sinatra, Amy Winehouse, Michael Bublé, Aretha Franklin, Sheryl Crow, Norah Jones, Natalie Cole,  Mariah Carey, John Mayer, Elton John, Bono Vox, Barbra Streisand, Stevie Wonder, Christina Aquilera a další. Frank Sinatra o Tony Bennettovi prohlásil, že jde o nejlepšího zpěváka všech dob. Fanoušci v České republice tak mají jednu z posledních možností vidět koncert posledního žijícího velkého amerického zpěváka staré dobré školy swingu a jazzu.

Bennett je také úspěšným malířem. Výstavy jeho obrazů se konají v galeriích po celém světě. Organizace spojených národů dokonce Bennetta pověřila k namalování obrazu k padesátiletému výročí jejího vzniku. Bennetovo portrét Duka Ellingtona je součástí sbírky Národní galerie portétů Spojených států Amerických.

Koncert amerického zpěváka Tonyho Bennetta se uskuteční 20. září 2014 v Praze. Společně se svou kapelou vystoupí v Kongresovém centru. Fanoušci v České republice mají jednu z posledních možností k návštěvě koncertu této světové hudební hvězdy největšího formátu. Vstupenky na koncert jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Poslední nahraná píseň Amy Winehouse:

http://youtu.be/_OFMkCeP6ok

 

Duet Tonyho Bennetta s Lady Gaga:

http://youtu.be/ZPAmDULCVrU

 

Duet Tonyho Bennetta s Paulem McCartneyem:

http://youtu.be/TjfJzM8nHcI

 

Duet Tonyho Bennetta se Steviem Wonderem:

http://youtu.be/5A0CA9uX-s0

 

Jeden z největších hitů Tonyho Bennetta I Left My Heart in San Francisco:

http://youtu.be/tTBsZEZrcOo

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...