Vánoční strom pro lesní zvířátka představí na zámku Loučeň Krajanka ZOO


Loučeň, Krajanka ZOO
20.11.2018 23:59 | redakce

Český výrobce dětských krémů Krajanka ZOO představí dětem jeden z 22 vánočních stromů speciálního vánočního programu na zámku Loučeň. Příběh vánočního stromečku bude po celý adventní čas seznamovat návštěvníky s tajemnou symbolikou Vánoc. Příchozí budou mít příležitost vžít se všemi smysly do kouzelné vánoční atmosféry ve svátečně vyzdobených komnatách a nadýchat se čerstvého vzduchu při procházce zámeckým parkem s největším adventním věncem v Čechách. Letos poprvé s Příběhem vánočního stromečku v zámecké expozici. Právě vánoční stromeček se stane hlavním tématem adventních prohlídek na Zámku Loučeň. V jednotlivých komnatách budou ozdobeny vánoční stromečky, a to pokaždé v jiném duchu. K vidění bude stromeček čokoládový, voňavý, zpívající, neviditelný, ale i stromeček skleněný, virtuální a stromeček určený zvířátkům. Právě ten, v prohlídkové řadě poslední, ozdobí Krajanka ZOO, a to jak dřevěnými ozdobami zvířecích hrdinů, které v rámci svého projektu podporuje, tak ale i nejrůznějšími dobrotami. Podobně jako zdobívali naši předkové venkovní stromečky v lesích. Děti se tak zajímavým způsobem seznámí s důležitou tradicí krmení zvířátek v lese v zimním období, a péčí o ně.  Celý program na zámku představí zvyky a tradice, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst. Proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku, a kde najdeme její původ. Nebo jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě. Návštěvníci se dozvědí, kdo naděluje dárky v cizině nebo co to byl Strom Republiky. Vánoční prohlídky na zámku Loučeň proběhnou v adventním čase od 27. listopadu tohoto roku a potrvají do 6. ledna roku příštího.

Loučeň, Krajanka ZOO

 

„Se zámkem Loučeň spolupracujeme již po několikáté. Nyní máme nový produkt Krajanka ZOO pro děti, proto se nám velice líbila možnost zapojit se do projektu Příběh vánočního stromečku, zaměřeného právě na děti,“ říká Martin Kincl, marketingový manažer značky Krajanka. „Také my ozdobíme jeden z vánočních stromů na zámku Loučeň. A to ten pro zvířátka. Ozdoben bude nejenom dřevěnými ozdobami, ale i jablky, mrkví a jinými dobrotami, na kterých si lesní zvěř ráda pochutná,” dodává Martin Kincl.

 

Zámek Loučeň hledal inspiraci k projektu Příběh vánočního stromečku v historických pramenech, u výrobců tradičních českých skleněných ozdob, ale i v zahraničí. Adventními prohlídkami zahájí Zámek Loučeň předvánoční sezonu. Jedná se vždy o první adventní víkend, který je provázen křtem největšího adventního věnce v Čechách. Prohlídkami provedou návštěvníky kostýmovaní zámečtí průvodci, představující členy knížecí domácnosti, kníže či kněžna, pan nadlesní, komorník, zámecká kuchařka Aninka, nebo také Bílá paní. Prohlídky představí a přiblíží život rodiny Thurn - Taxisů na loučeňském zámku na počátku 20. století. Hlavním tématem prohlídek budou samozřejmě Vánoce. V každé zámecké komnatě návštěvníci uvidí vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem: staročeský lidový, knížecí secesní, skleněný, světelný, zpívající, čokoládový, peříčkový, květinový, ale i neviditelný a virtuální. A protože Loučeň patřila rodině Thurn - Taxisů, kteří provozovali po téměř tři staletí poštovnictví, nebude tu chybět ani stromeček pošťácký. K vidění bude i stromeček prezidentský k výročí 100 let republiky. Návštěvníci si prohlídku užijí všemi smysly. Budou se nejen dívat a poslouchat, ale také vnímat chutě a vůně Vánoc. Na každý den zámecká kuchařka napeče jiný druh vánočního cukroví, děti ochutnají „plody“ čokoládového stromu a zámecké komnaty provoní cizokrajné koření, františky a adventní svíce. Na závěr prohlídky bude stromeček pro lesní zvířátka. Umístěn bude venku a děti se seznámí s tradicí krmení a péčí o lesní i domácí zvířátka v zimním období.

ALIMPEX FOOD a.s. je společností zabývající se zejména velkoobchodem a distribucí čerstvých, mražených a nechlazených potravin. Od roku 2000 zahrnula firmy do svých aktivit logistické a distribuční služby. Tyto aktivity prošly rychlým vývojem jak z hlediska sortimentu, tak i obratu. Katalogová nabídka obsahuje více než 6500 položek výrobků. Společnost dodává na trh výrobky českých mlékáren, ale i vlastní značky: Balsýr, Blaník, Dr. Halíř, Krajanka, Krajanka mléčné, Krajánek, Milkin, Pâté du Chef a Polárka. Dále pak značky, které na trhu výhradně zastupuje, jako například EISKAFEE, Elinas nebo Philadelphia.

Společnost ALIMPEX FOOD a.s. uvedla v březnu 2018 na trh smetanové krémy Krajanka ZOO, které nedávno získaly hned několik ocenění ve dvou spotřebitelských soutěžích. Ve Volbě spotřebitelů  - Nejlepší novinka roku 2018 se Krajanka ZOO stala vítězem v kategorii mléčných dezertů se všemi svými příchutěmi – kakao, vanilka i smetana. Navíc v této soutěži obdržela čestné uznání poroty, která tyto krémy shledala nejvíce inovativním projektem. V doprovodné soutěži fanoušků na facebooku pak výrobek vyhrál. Výrobce Krajanku ZOO také přihlásil do soutěže Mlékárenský výrobek roku 2018, kde se smetanovým krémem vyhrál kategorii Mléčné dezerty, tvarohové a smetanové krémy. Krajanka ZOO chutná nejenom odborníkům, ale i dětem, a to přestože obsahuje méně cukru oproti většině ostatních smetanových dezertů. Výrobek navíc podporuje unikátní projekt „Pomáháme jim přežít“. Z každého zakoupeného kelímku smetanového krému putuje finanční obnos na ochranu přirozeného životního prostředí gorily nížinné, gaviála indického nebo koně Převalského. Zákazníci naleznou Krajanku ZOO ve většině obchodních řetězců, a také na nezávislém trhu ve dvou velikostech balení. Lahodný smetanový krém Krajanka ZOO je vyráběn ve smetanové, a kakaové a vanilkové příchuti. Jedná se o kombinaci tvarohu a smetany.

 

Zámek Loučeň je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Zámek, postavený na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Loučeň a.s. a od 7. 7. 2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyrintnů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný. http://www.zamekloucen.cz/. 12. královský labyrint, který na Loučeni vznikl při příležitosti 700 let od narození Karla IV., má velikost, tvar i symboliku inspirovanou labyrintem katedrály v Chartres.  Loučeňský labyrint je doplněn kruhem o průměru 10m na půdoryse české kotliny. Stezka kruhového labyrintu je nejenom geometrickým symbolem a připomínkou  historie, ale především geo-energetickou spirálou nabitou pozitivní energií.

Loučeň, Krajanka ZOO

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...