Legendární pražské Divadlo METRO otevře s novým provozovatelem, hvězdnými herci i repertoárem


14.12.2021 17:30 | redakce

Legendární Divadlo Metro sídlící v Paláci Metro na pražské Národní třídě se nově otevře v únoru 2022 po generální rekonstrukci veřejnosti i hercům. Pro některé z nich se stane novou stálou scénou. Původní černé divadlo mění provozovatele i své zaměření. Nové Divadlo METRO, které právě prochází významnou rekonstrukcí, otevře stálou činoherní scénu plnou hvězdných jmen!

Na repertoáru divadla najdou diváci zejména komedie jak s českými, tak i světovými premiérami, ale také známé zavedené tituly. Například bláznivou komedii kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho ,,Dva nahatý chlapi“, které se řadí již několik let k nejnavštěvovanějším komediím v ČR.

 „Spolu s otevřením nové scény se diváci mohou těšit hned na několik úžasných inscenací včetně připravovaných premiér osvědčených autorů. Divadlo se poprvé otevře veřejnosti

26. 2. 2022 dnes již fenomenálním představením ,,Dva nahatý chlapi,, (obsazení Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová, nebo Michaela Dittrichová)

a 27. 2. 2022 se uskuteční česká premiéra skvělé komedie ,,Už tě mám dost“ napsané v nejlepší tradici britského humoru v režii Antonína Procházky (obsazení Saša Rašilov, Lída Rašilovová, Miloslav Mejzlík, Martin Písařík nebo Martin Kraus, Denisa Nesvačilová a Milan Peroutka). Od března pak budou následovat další premiéry a pravidelné reprízy několika inscenací plných hvězdných jmen jako například Filip Blažek, Miroslav Etzler, Jiří Štrébl, Ljuba Krbová, Adrian Jastraban, Iva Pazderková a další... Spolu s otevřením divadla budou pro stálé diváky našeho divadla připravené benefity, které získají svým členstvím v divadelním klubu,“ prozradil producent a ředitel Divadla Metro Jiří Turek.

V repertoáru nebudou chybět ani další složky zábavy jako koncerty, recitály, talk show či dětská představení…

Na polovinu února (pokud to současná epidemiologická situace umožní) připravuje nové Divadlo METRO velkou tiskovou konferenci, včetně prohlídky kompletně zrekonstruované scény, kde odhalí další zvučná jména, nové divadelní tituly a také celou řadu zajímavých věcí a detailů s divadlem souvisejících.

„Zástupci médií tak budou mít šanci prohlédnout si nejenom nové foyaer s divadelní kavárnou, jeviště, hlediště, zázemí divadla, ale mohou i vyzpovídat naše herce. Pro některé z nich se scéna nového Divadla Metro stane stálou, domovskou. Mimo jiné představíme i další část repertoáru a plány do budoucna,“ prozradil mluvčí divadla a PR manažer René Kekely.

Spolu s divadlem prochází rekonstrukcí také webové stránky, které budou během několika týdnů kompletně spuštěny. Zatím přes ně funguje rezervační on-line systém na předprodej vstupenek na dva výše uvedené únorové termíny představení a velmi brzo přibudou i další.

Divadlo Metro vzniklo téměř před dvaceti lety. V roce 2002 se díky jeho zakladatelům manželům Urbanovým tehdy černodivadelní soubor Františka Kratochvíla přestěhoval z pražské Reduty do protějších prostor na Národní třídě, kde díky tomu vzniklo jedno z nejoriginálnějších černých divadel ležících v centru Prahy. Kromě toho se zde odehrály desítky činoherních premiér a představení a na dnes legendární scéně se během této doby vystřídaly desítky hereckých jmen od Jiřího Štěpničky, Zdeňka Žáka, Jana Přeučila, Ljuby Skořepová až po Světlanu Nálepkovou či Stellu Zázvorkovou, která zde také odehrála své poslední divadelní představení ve svém uměleckém životě.

Foto: Divadlo Metro, Jaroslav Hauer

 Tagy: divadlo, herec

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela sla uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...


Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO
Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO

20.03.2024 | Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze ...