Pět koncertů o víkendu v Jazz Docku, přijede také Ondřej Pivec


Jazz Dock
22.11.2016 22:02 | redakce

Pražský klub Jazz Dock připravuje tento víkend jednu z hudebních událostí roku: pět koncertů našlapaných skvělou energií české kapely Ondřej Pivec Organic Quartet. Koncerty Ondřeje Pivce a jeho kapely jsou zárukou nejen kvalitního poslechu, ale také pozitivní energie a zábavy. A také výjimečnosti: Pivec žije od roku 2009 v New Yorku ve Spojených Státech, kde spolupracuje s vynikajícími hudebníky a jako jeden z mála muzikantů pronikl do tajů černošské gospelové hudby.

"V pátek 25.11. a v sobotu 26.11. nás čekají dva koncerty od 19h a 22h, v neděli 27.11. pak jeden od 21h. Ondřej momentálně absolvuje evropské turné s vynikajícím americkým zpěvákem Gregory Porterem a bylo nemožné najít více vhodných dat po sobě, tak jsme se rozhodli ke koncertům přistoupit v americkém duchu - více koncertů rozložených do tří dnů," vysvětluje Pivcova manažerka, Dominika Janigová.

Kapela Ondřej Pivec Organic Quartet má za sebou mnohé - tisíce odehraných koncertů po Evropě i Asii, ceny hudební akademie Anděl za svá alba, i několikaletou pauzu, během níž si jednotliví členové brousili své talenty v různých zemích na různých kontinentech. Naposled vystoupili v Praze v dubnu 2016 a nedávno na festivalu ve Slaném při 50. výročí Slánských jazzových dnů. Čeká je natáčení nového alba k 10. výročí vydavatelství Animal Music - čas tedy rozhodně nemarní. Koncerty v pražském Jazz Docku přinesou mnoho krásných vzpomínek na dosažené úspěchy kapely a zároveň nabídnou pohled do nové tvorby.

Zeptali jsme se jednotlivých členů Organic Quartetu, jak se na pražské koncerty těší, a co pro ně vlastně působení v této kapele znamená.

Libor Šmoldas (kytara): "Organic je pro mě kapela, která nás všechny hudebně, lidsky i profesně odstartovala. V žádném jiném projektu jsem se toho tolik nenaučil a to jak od Ondry jako leadra, který přinesl v té době naprosto pokrokový styl řízení jazzové kapely, tak i hudebně od všech členů kapely. Hodně jsme hráli, trávili spolu spoustu času a to přispělo ke sladění našich energií, které sleduju i dnes kdy se po velkých přestávkách potkáme na pódiu a mám pocit, že vše funguje tak, jako kdybychom pořád hráli denně. To platí i pro repertoár na novou desku, na zkoušce jsem měl od prvního zahrání dojem, jako bych ty nové skladby dobře znal a jako bychom je hráli už dlouho, jsou prostě jen novým projevem naší společné chemie, která se v mých uších a v mém srdci nezměnila." 

Tomáš Hobzek (bicí): " Těším se moc jako vždycky, o to víc, že koncerty s Organikem jsou velmi vzácné! Spolupráce s Ondřejem a potažmo s celou kapelou začala v době, kdy jsem nejvíc nasával okolní hudbu a proto mám tuto kapelu hluboko zakořeněnou. Je pro mě v podstatě formotvorná. Skladby na novou desku jsme dávali dohromady všichi, ale největší podíl má Ondřej a Libor, zejména druhý jmenovaný je velice fertilní (smích). Ondřej je svým hraním mezi hammond'áky unikátní, a protože jsem s ním hrál v dost raném věku, máme spolu vytvořený vlastní hudební jazyk a na to se těším asi nejvíc!"

Jakub Doležal (saxofon): "Na koncerty se těším. Na jaře mi připadalo, že kapela hrála, jako by nikdy neměla tu skoro pětiletou pauzu. Úplně nejvíc se těším na to, že se uvidíme a zahrajeme si spolu. Z nových věcí mám celkově dobrý pocit - baví mě, že v nových skladbách poznávám důvěrně známé autorské rukopisy. Máme před sebou pět koncertů, uvidíme, co se z nových skladeb vyvrbí "na živo". Pokaždé jsem vděčný za příležitost zahrát si s renomovanými muzikanty. Snad v té výzvě obstojím, kluci jsou hrozně dobří!"

Ondřej Pivec (Hammondovy varhany): " Těším se na to, je poznat, že se máme pořád rádi, že nás hudba baví. Máme toho za sebou spoustu - a ještě víc před sebou (smích)! Diváci se určitě můžou těšit na příval super energie."

Proč jít na koncert Ondřeje Pivce a Organic Quartetu sumarizuje i jeden z dlouholetých fanoušků, Jan Brkl, který zažil jejich první krůčky a sleduje je od prvopočátků: " Jít na koncert Ondřejovy kapely je jedinečná příležitost naživo slyšet hráče světové úrovně i Ondřeje jako přirozeného leadera hrajícího s lehkostí a skvělým frázováním. Pro mě osobně to znamená možnost vidět člověka, který bravurně kombinuje několik hudebních žánrů naráz a také prožít okamžik vedle mladíka, který skloubil svůj obrovský talent s příkladnou osobní disciplínou, a který dokazuje, jak smysluplné je jít si za svým snem. Nad to - v době pokleslé české morálky je tento příklad Čecha, co se prosadil ve světě důležitý - jsem na něj moc hrdý!"

Kompletní výpis koncertů: 
pátek 25.11. 19h @ Jazz Dock
pátek 25.11. 22h @ Jazz Dock
sobota 26.11. 19h @ Jazz Dock
sobota 26.11. 22h @ Jazz Dock
neděle 27.11. 21h @ Jazz Dock

Vstupenky na pražské koncerty jsou v prodeji na webových stránkách Jazz Docku nebo přímo na místě v klubu. Cena 300.- Kč stání, 400.- Kč sezení. Kapacita omezena!

Jazz Dock


Klub Jazz Dock (www.jazzdock.cz) sídlí na adrese Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5.

Vystoupí původní sestava Ondřej Pivec Organic Quartetu, tedy:
Libor Šmoldas - kytara
Jakub Doležal - saxofon
Tomáš Hobzek - bicí
Ondřej Pivec - hammondovy varhany

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/518968758227854/

 

Odkazy na hudbu:

Nahrávka z koncertu na Jazz Festu v Brně z dubna 2016:  https://youtu.be/jOpv-UttPlI

S Gregory Porterem:

Don’t Lose Your Steam - https://youtu.be/EEZyB4Bxrxg

His Eye is on the Sparrow - https://youtu.be/EFf496gLovU

Holding on - https://youtu.be/7M_dRBhu2N4

S Gregoire Maretem:

God's Love - https://youtu.be/xOj1SyZtUWQ

Beautiful Memories - https://youtu.be/PoJjENpc50w

The Gospel - https://youtu.be/PoJjENpc50w

Jazz Dock

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Janů má vlastní rybník a převzala prestižní ocenění
Petra Janů má vlastní rybník a převzala prestižní ocenění

09.09.2021 | Petra Janů si splnila sen, má vlastní rybník. Ten nechala vybudovat u své chalupy nedaleko jihočeské ...


Trávníček, Svěcený, Saudek, Machálková i hlasatelská legenda slavili Silvestra
Trávníček, Svěcený, Saudek, Machálková i hlasatelská legenda slavili Silvestra

05.09.2021 | Vánoce v létě? Nakonec, proč ne, zvláště, když druhá část letošního srpna připomínala ...


ČR zná svého letošního Muže roku
ČR zná svého letošního Muže roku

04.09.2021 | Už po dvaadvacáté zažilo Divadlo v Náchodě pořádnou porci mužské krásy a sympatií. Na finálovém ...


Ředitelka a majitelka B-English bojuje o titul Žena roku 2021
Ředitelka a majitelka B-English bojuje o titul Žena roku 2021

28.07.2021 | Každá žena je výjimečná a zaslouží si obdiv. Přesto jsou mezi námi i takové, které ve svém ...


Slavná Bonnie Tyler konečně míří do Česka
Slavná Bonnie Tyler konečně míří do Česka

19.07.2021 | Slavná velšská zpěvačka Bonnie Tyler se po roční pauze vrací na koncertní pódia a těšit se ...