Pět koncertů o víkendu v Jazz Docku, přijede také Ondřej Pivec


Jazz Dock
22.11.2016 22:02 | redakce

Pražský klub Jazz Dock připravuje tento víkend jednu z hudebních událostí roku: pět koncertů našlapaných skvělou energií české kapely Ondřej Pivec Organic Quartet. Koncerty Ondřeje Pivce a jeho kapely jsou zárukou nejen kvalitního poslechu, ale také pozitivní energie a zábavy. A také výjimečnosti: Pivec žije od roku 2009 v New Yorku ve Spojených Státech, kde spolupracuje s vynikajícími hudebníky a jako jeden z mála muzikantů pronikl do tajů černošské gospelové hudby.

"V pátek 25.11. a v sobotu 26.11. nás čekají dva koncerty od 19h a 22h, v neděli 27.11. pak jeden od 21h. Ondřej momentálně absolvuje evropské turné s vynikajícím americkým zpěvákem Gregory Porterem a bylo nemožné najít více vhodných dat po sobě, tak jsme se rozhodli ke koncertům přistoupit v americkém duchu - více koncertů rozložených do tří dnů," vysvětluje Pivcova manažerka, Dominika Janigová.

Kapela Ondřej Pivec Organic Quartet má za sebou mnohé - tisíce odehraných koncertů po Evropě i Asii, ceny hudební akademie Anděl za svá alba, i několikaletou pauzu, během níž si jednotliví členové brousili své talenty v různých zemích na různých kontinentech. Naposled vystoupili v Praze v dubnu 2016 a nedávno na festivalu ve Slaném při 50. výročí Slánských jazzových dnů. Čeká je natáčení nového alba k 10. výročí vydavatelství Animal Music - čas tedy rozhodně nemarní. Koncerty v pražském Jazz Docku přinesou mnoho krásných vzpomínek na dosažené úspěchy kapely a zároveň nabídnou pohled do nové tvorby.

Zeptali jsme se jednotlivých členů Organic Quartetu, jak se na pražské koncerty těší, a co pro ně vlastně působení v této kapele znamená.

Libor Šmoldas (kytara): "Organic je pro mě kapela, která nás všechny hudebně, lidsky i profesně odstartovala. V žádném jiném projektu jsem se toho tolik nenaučil a to jak od Ondry jako leadra, který přinesl v té době naprosto pokrokový styl řízení jazzové kapely, tak i hudebně od všech členů kapely. Hodně jsme hráli, trávili spolu spoustu času a to přispělo ke sladění našich energií, které sleduju i dnes kdy se po velkých přestávkách potkáme na pódiu a mám pocit, že vše funguje tak, jako kdybychom pořád hráli denně. To platí i pro repertoár na novou desku, na zkoušce jsem měl od prvního zahrání dojem, jako bych ty nové skladby dobře znal a jako bychom je hráli už dlouho, jsou prostě jen novým projevem naší společné chemie, která se v mých uších a v mém srdci nezměnila." 

Tomáš Hobzek (bicí): " Těším se moc jako vždycky, o to víc, že koncerty s Organikem jsou velmi vzácné! Spolupráce s Ondřejem a potažmo s celou kapelou začala v době, kdy jsem nejvíc nasával okolní hudbu a proto mám tuto kapelu hluboko zakořeněnou. Je pro mě v podstatě formotvorná. Skladby na novou desku jsme dávali dohromady všichi, ale největší podíl má Ondřej a Libor, zejména druhý jmenovaný je velice fertilní (smích). Ondřej je svým hraním mezi hammond'áky unikátní, a protože jsem s ním hrál v dost raném věku, máme spolu vytvořený vlastní hudební jazyk a na to se těším asi nejvíc!"

Jakub Doležal (saxofon): "Na koncerty se těším. Na jaře mi připadalo, že kapela hrála, jako by nikdy neměla tu skoro pětiletou pauzu. Úplně nejvíc se těším na to, že se uvidíme a zahrajeme si spolu. Z nových věcí mám celkově dobrý pocit - baví mě, že v nových skladbách poznávám důvěrně známé autorské rukopisy. Máme před sebou pět koncertů, uvidíme, co se z nových skladeb vyvrbí "na živo". Pokaždé jsem vděčný za příležitost zahrát si s renomovanými muzikanty. Snad v té výzvě obstojím, kluci jsou hrozně dobří!"

Ondřej Pivec (Hammondovy varhany): " Těším se na to, je poznat, že se máme pořád rádi, že nás hudba baví. Máme toho za sebou spoustu - a ještě víc před sebou (smích)! Diváci se určitě můžou těšit na příval super energie."

Proč jít na koncert Ondřeje Pivce a Organic Quartetu sumarizuje i jeden z dlouholetých fanoušků, Jan Brkl, který zažil jejich první krůčky a sleduje je od prvopočátků: " Jít na koncert Ondřejovy kapely je jedinečná příležitost naživo slyšet hráče světové úrovně i Ondřeje jako přirozeného leadera hrajícího s lehkostí a skvělým frázováním. Pro mě osobně to znamená možnost vidět člověka, který bravurně kombinuje několik hudebních žánrů naráz a také prožít okamžik vedle mladíka, který skloubil svůj obrovský talent s příkladnou osobní disciplínou, a který dokazuje, jak smysluplné je jít si za svým snem. Nad to - v době pokleslé české morálky je tento příklad Čecha, co se prosadil ve světě důležitý - jsem na něj moc hrdý!"

Kompletní výpis koncertů: 
pátek 25.11. 19h @ Jazz Dock
pátek 25.11. 22h @ Jazz Dock
sobota 26.11. 19h @ Jazz Dock
sobota 26.11. 22h @ Jazz Dock
neděle 27.11. 21h @ Jazz Dock

Vstupenky na pražské koncerty jsou v prodeji na webových stránkách Jazz Docku nebo přímo na místě v klubu. Cena 300.- Kč stání, 400.- Kč sezení. Kapacita omezena!

Jazz Dock


Klub Jazz Dock (www.jazzdock.cz) sídlí na adrese Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5.

Vystoupí původní sestava Ondřej Pivec Organic Quartetu, tedy:
Libor Šmoldas - kytara
Jakub Doležal - saxofon
Tomáš Hobzek - bicí
Ondřej Pivec - hammondovy varhany

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/518968758227854/

 

Odkazy na hudbu:

Nahrávka z koncertu na Jazz Festu v Brně z dubna 2016:  https://youtu.be/jOpv-UttPlI

S Gregory Porterem:

Don’t Lose Your Steam - https://youtu.be/EEZyB4Bxrxg

His Eye is on the Sparrow - https://youtu.be/EFf496gLovU

Holding on - https://youtu.be/7M_dRBhu2N4

S Gregoire Maretem:

God's Love - https://youtu.be/xOj1SyZtUWQ

Beautiful Memories - https://youtu.be/PoJjENpc50w

The Gospel - https://youtu.be/PoJjENpc50w

Jazz Dock

Komentáře



Kategorie
Příbuzné články
Milan Peroutka vydává nové CD, na jehož vzniku se podílela i skupina NO NAME
Milan Peroutka vydává nové CD, na jehož vzniku se podílela i skupina NO NAME

28.10.2022 | Milan Peroutka vydává se svou kapelou Perutě již druhé studiové album nesoucí název „Abrakadabra‘‘, ...


Cukrář Josef Maršálek pokřtil novou knihu, kmotry mu byli režisér, Princezna ze mlejna, čarodějnice
Cukrář Josef Maršálek pokřtil novou knihu, kmotry mu byli režisér, Princezna ze mlejna, čarodějnice

28.10.2022 | Žádná hezká česká pohádka se neobejde bez poctivých kynutých buchet. A český cukrář Josef ...


Festival otevřených sklepů představí 32 vinařství na Mutěnsku
  	  Festival otevřených sklepů představí 32 vinařství na Mutěnsku

21.10.2022 |   5. a 6. listopadu nabídne 32 vinařů ze 4 vinařských obcí bezmála 450 ...


Vítězové soutěže 7.ročníku INSPIRELI AWARDS vyhlášeni
 Vítězové soutěže 7.ročníku INSPIRELI AWARDS vyhlášeni

30.09.2022 | Architektonická a projekční společnost ARCHINA Design s.r.o. oslavila 30 let své existence galakoncertem ...


Motodlaha je skvělý pomocník, zejména po úrazech kolene
Motodlaha je skvělý pomocník, zejména po úrazech kolene

19.09.2022 | Po úrazu kolene je důležitá pečlivá a pravidelná rehabilitace, která trvá několik měsíců. ...