Sexy dorty Josefa Maršálka pokřtily v divadle zpěvačka Lucie Bílá a herečka Simona Stašová


12.11.2021 16:00 | redakce

Výjimečná vizuální podívaná a originální chutě ve smyslném provedení, tak vypadá nová kniha SEXY DORTY od Mistra cukráře JOSEFA MARŠÁLKA. V nakladatelství XYZ vychází luxusní publikace, moderní kuchařka (cukrářka), v níž slavný cukrář prozradí své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. Hosté i zástupci médií měli také šanci některá až umělecká díla na místě i ochutnat…

Kmotrami „Sexy dortů“ byly zpěvačka a principálka Lucie Bílá a herečka Simona Stašová. Křtem v pražském Divadle Lucie Bílé provázela moderátorka Jolana Voldánová.

 Naprosto plné foyer Divadla Lucie Bílé, kde nechyběli kolegové, přátelé, partneři a podporovatelé Josefa Maršálka způsobilo obrovsky příjemnou atmosféru během křtu i po něm.

Přišla také herečka Tereza Bebarová, která s Josefem tvoří přes rok pořad Čas na TEBE, představitelky rolí ze seriálu Slunečná Regina Řandová a Eva Decastelo, ale ani Maršálkův životní partner, vysokoškolský kantor Petr nebo partner a road manager Lucie Bílé Radek Filipi.

Jestli v cukrařině existuje královská disciplína, pak jsou to dorty! A když se do jejich přípravy pustíme společně, upečeme nejedno umělecké dílo. Kouzlo těch nejlepších dortů totiž spočívá v tom, že lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale také oku.

Publikace obsahuje na 250 receptů a je v ní i 30 dortů. Ty musely nejprve dostat fyzickou formu. Tedy v domě cukráře v jižních Čechách se pět dní jen peklo a tvořilo, ale také zdobilo a fotilo.

„A pak se všichni naši přátelé a sousedé měli ohromně dobře, protože se to muselo do nějaké doby sníst. Takže to byl takový sladký týden pro mnoho lidí,“ usmívá se cukrář, který si ale svůj um nechce nechat jen pro sebe. Má rád šikovné a kreativní nadšence, kteří nestojí na místě.

 „Proto vám prozradím své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. A to se hodí vždycky – u příležitosti svátků, narozenin, přátelských setkání i jen tak, pro radost ze života,“ říká Maršálek.

Svěřil se zároveň s tím, že měl s knihou maličko peripetie. Musel totiž přesvědčit vydavatele, že vybraný název Sexy dorty je právě tím pravým!

„Sexy je totiž zakázané slovo a vyhledavače pak takové knihy řadí vedle publikací, jako je třeba Kámásutra, což je pro knihy, jako jsou kuchařky - ´cukrářky´ trochu zvláštní  a zavádějící…. Ale nedal jsem se a řekl jsem, že buď to nebo nic. Zvítězil jsem,“ podotkl s humorem ale hrdostí cukrářský mistr Josef Maršálek.

Jednou z jeho největších specialit jsou právě dorty. Hranaté, kulaté, matné i metalické,        s kytkami, jedlou trávou i čokoládou, české i inspirované zahraničím, jednoduché i plné chutí. Všechny mají každopádně jedno společné: jsou zatraceně sexy a okamžitě ve vás vzbudí touhu ochutnat aspoň malý kousek! „Dorty jsou prostě WOW,“ dodává a má pro všechny jednu skvělou radu nad zlato!

„Pamatujte, že stres a panika do kuchyně nepatří stejně tak, jako negativní emoce. Krémy se potom srážejí, čokoláda šedne a trouba připaluje (ta trouba). Co do toho vložíte (do pečení), to Vám z toho vypadne,“ radí znalec cukrářských fíglů, muž, který prošel profesně i slavným Buckinghamským palácem a slavným londýnským obchodním domem Harrods a jehož předchozí knižní publikace Péct, milovat a žít, Moderní česká cukrařina a Moje sváteční pečení, se staly naprostým bestsellerem.

„Pepa je nejenom úžasný člověk, Mistr nad Mistry ve svém oboru, ale taky kamarád. Já jsem moc ráda, že tu dnes mohu opět být, a že se v našem divadle znovu po roce koná křest další jeho krásné knihy,“ prozradila zpěvačka a principálka Lucie Bílá.

„Josefa jsem neznala, až dnes jsme se viděli poprvé. Musím říct, že mně tento úžasný člověk natolik nadchl, i to, co dělá, jak to dělá, jak krásnou má energii, že budu šťastná, když ho budu moct zase a zase potkávat. Jeho knize přeji, aby se prodávala a dělala všem, ať už pečou nebo nepečou, ale kochají se tím, samou radost. Je to skutečně nádherné dílo,“ podotkla herečka Simona Stašová.

„Před rokem jsme tady ve velmi skromných podmínkách kvůli covidovým opatřením křtili Pepovu knihu „Moje sváteční pečení“, a dnes je to tu jak ve Španělském sále. Mám za Pepíčka velkou radost, on si to neskutečně zaslouží a jsem šťastná, že jsme kamarádi a můžeme spolu i dělat pořad a užívat si u toho i spoustu legrace,“ dodala herečka a dabérka Tereza Bebarová.

V roce 2022 se Josef Maršálek (i Tereza Bebarová) stane opět nedílnou součástí dnes již legendární TV reality show „PEČE CELÁ ZEMĚ 2“ a na ČT Déčko se objeví také jeho nový pořad pro děti „CUKRÁRNA U JOSEFA“.

Zároveň letos, ale hlavně v příštím roce by rád právě spolu s Terezou Bebarovou vyrazili i za diváky do českých a moravských měst s talk show „Jíst, milovat a žít“. Malou premiéru bude mít jevištní pořad o profesi, životě, sladkostech i sladkostech života cukráře i herečky 27. listopadu večer v novém kulturním domě v jihočeském Sepekově na Písecku.

Dobrou chuť!

...

JOSEF MARŠÁLEK, který se v devatenácti letech vydal za svým snem a místo učitelem se stal na sedm let součástí nejlepšího kulinárního týmu Evropy, s nímž pekl dobroty i pro anglickou královnu. Své zkušenosti sbíral po celém světě – procestoval Evropu a působil i v Indii v nejlepší tamní patisserii, aby se nakonec vrátil zpět do Česka, založil vlastní firmu a natočil nejúspěšnější světovou show o pečení. Pořádá kurzy, poskytuje konzultace majitelům cukráren i kaváren a prostřednictvím kuchařek plných svých nejoblíbenějších receptů se rozhodl poděli o všemožná sladká tajemství.

Foto: Jaroslav Hauer a AlbatrosmediaTagy: cukrář, kniha, umění

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...


EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let
EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let

20.09.2023 | Ryze českých výrobců hraček, kteří ustáli všechny ekonomické a společenské turbulence, je ...


Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší
Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší

20.09.2023 | Mezinárodní festival krásných umění v Městském muzeu a galerii v Hořicích představuje v rámci ...


Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla
Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla

20.09.2023 | Dlouho očekávanou novelu zákoníku práce schválila poslanecká sněmovna. Do českého právního ...