Slováčková, Bebarová, Maršálek, Otavová i Jirák už vědí, jak pomoci Dortem proti rakovině


10.04.2022 14:03 | redakce

Dortem proti rakovině, to je název charitativního projektu, který funguje více než rok, ale až nyní se s ním veřejnosti může blíže seznámit. A to i díky prostřednictvím známých osobností, včetně některých, které si vážnou nemocí prošly.

Proto zpěvačka Anna Julie Slováčková, filmový, televizní a divadelní herec z Divadle Na Fidlovačce Karel Jirák (kterému někteří přezdívají ´nový Ondřej Vetchý´) cukrářský mistr Josef Maršálek, cukrářka-specialistka Zlata Otavová a herečka a dabérka Tereza Bebarová přišly podpořit speciální brunch. V prostorách Gourmet Academy by Potten & Pannen - Staněk v pražské Vodičkově ulici si všichni mohli zkusili nazdobit skvělé cupcake, jež pak mohly prodat a výtěžek věnovat na zajímavý projekt.

Za jeho vznikem je Jiří Zahradník, mimo jiného sám onkologický pacient, spoluautor projektu Aleš Števlík a projekt manažer Lukáš Lata.

„Během své vlastní 8leté onkologické léčby s grawitzovým tumorem, jsem v nemocnicích viděl mnoho malých bojovníků, kteří se s rakovinou dlouhodobě perou. Rozhodl jsem se jim alespoň trochu zpříjemnit jejich pobyt a pomoci jejich rodinám v této těžké situaci.

Díky svému zaměstnání v Creperii Café Girafe jsem dostal nápad, proto jsem založil projekt Dortem proti rakovině,“ prozradil Jiří Zahradník během akce.

Díky projektu může pomoci každý, kdo rád pomáhá ostatním a není mu osud jiných lhostejný. Od jednotlivců, kteří si nějaký dort, zákusek koupí, až po cukrárny, kavárny, výrobny, jež se zapojí tím, že věnují buď část výtěžku z tržby, nebo si vyberou konkrétní /i svůj/ výrobek. Peníze z něj pak jdou na pořízení hraček či dalších potřeb pro dětská onkologická oddělení v rámci ČR.

„Když mám tu výsadu, že mohu dělat, jak říkám práci za odměnu, tak se na druhé straně snažím to někde vracet. Proto jsem moc rád, že jsem byl Jiřím osloven spolu s Terezkou Bebarovou a můžeme tuhle smysluplnou pomoc, podpořit. Líbí se mi na tom, že peníze jdou rovnou tam, kde se za ně pořídí hračky nebo další potřeby pro nemocné děti,“ prozradil cukrář Josef Maršálek.

„Vím dobře, o čem ta nemoc je a co je důležité, tím je pomoc a podpora okolí, ať už blízkých, rodiny, tak i přátel, anebo i neznámých lidí. To dodává člověku sílu a odvahu bojovat. Moc ráda podporuji projekt, který je spojený s tak krásnými, a hlavně chuťově dobrými věcmi, jako jsou dortíky, zákusky,“ svěřila se s úsměvem Anna Julie Slováčková.

Tereza Bebarová přiznala, že ji nápad okamžitě oslovil a neváhala ani minutu. „My jsme se s Jirkou Zahradníkem propojili a hned jsme vymysleli s kamarády tuhle akci, aby se prostřednictvím médií o Dortem proti rakovině dozvědělo co nejvíce lidí a provozoven a mohli se zapojit.“

„Já jsem ambasadorem v podstatě od začátku a jsem tomu rád. Dorty zas tak moc nejím, protože se musím trochu hlídat kvůli své postavě, a proto, že cvičím, ale jinak občas taky neodolám. No a ty cupcake, které jsme tu spolu dnes ozdobili, jsou doslova k nakousnutí,“ podotkl herec Karel Jirák, který má zrovna před premiérou dvou filmů, jež půjdou do kin.

„Pomoci tak, jak my z cukrářské branže takto můžeme, je to nejmenší. Ještě je to zábava, když to spojíte s báječnými lidmi a humorem, je to to nejvíc. Když jsem navíc zjistila, co už všechno Jiří s Lukášem a Alešem už v projektu zvládli a komu všemu pomohli, neměla jsem nad čím přemýšlet. Je to krásný, smysluplný a ještě sladký projekt,“ dodala cukrářka Zlata Otavová.

Do projektu Dortem proti rakovině se může zapojit skutečně každý. Jak? Zjistíte na webu: https://www.dortem-proti-rakovine.cz/

Foto: Jaroslav Hauer

 Tagy: cukrář, cukrovinky, herectví, zdraví, zpěvačka

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...