Trávníček, Svěcený, Saudek, Machálková i hlasatelská legenda slavili Silvestra


05.09.2021 16:00 | redakce

Vánoce v létě? Nakonec, proč ne, zvláště, když druhá část letošního srpna připomínala spíš podzim. Proč by si někteří umělci nemohli udělat vánoční čas a oslavit třeba Silvestra. Proto se v legendárním secesním sále hotelu Grand Bohemia v centru Prahy, kde se za první republiky pod názvem Bar Boccaccio setkávala smetánka a politiku tu dělali i T.G. Masaryk nebo Alois Rašín, sešli třeba Marián Vojtko, Jan Saudek, Jaroslav Svěcený, Pavel Trávníček, Vlastimil Harapes, Bohuš Matuš, Leona Machálková, Magda Malá nebo bývalá televizní hlasatelka, dnes moderátorka a příležitostná herečka Marie Tomsová. Několikahodinovým programem provázel moderátor Petr Šiška.

A nechyběl ani Kaiser. Nešlo však o slavného herce, ale režiséra Artura Kaisera, jenž zde natáčel televizního Silvestra.  

„S Oldou Kaiserem jsme jen jmenovci, ale nedávno jsme se zrovna bavili o tom, zda náhodou nemáme společné příbuzné. Zatím jsme to nezjistili, ale to chce čas,“ usmíval se bodrý muž, připomínající slavného italského herce Dannyho DeVita.

„Když jsem obvolával s produkcí některé umělce, tak se ozvalo i: Ježiši Kriste, Kaiser se zbláznil, Silevstra a v létě?...,“ podotkl s úsměvem prozradil režisér, který momentálně dotáčí životopisný dokument o Janu Přeučilovi, má za sebou náročné natáčení unikátního dokumentu o nanotechnologiích a za dva týdny začne točit velkofilm z cirkusového prostředí, který bude plný zajímavých jmen.

„Já jsem si to užila moc, a tak trochu jsem zavzpomínala na léta, kdy jsem televizní Silvestry na obrazovce uváděla. Dneska tu bylo veselo a milá společnost, a tu přijmu vždy moc ráda,“ svěřila se Marie Tomsová.

„Bezvadný skvělý, úžasný to bylo a jsem rád, že od různých venkovních open air akcí, které teď díky bohu jsou, jsem si mohl odskočit zazpívat hezké písně sem do krásného sálu, a že jsme tak trochu přeskočili čas,“ podotkl zpěvák Bohuš Matuš.

„Atmosféra byla skvělá, vyprávěli jsme i různé fórky a vtipy. Některé se objeví na obrazovce, jiné nelze prezentovat ani po 22 hodině,“ usmíval se herec Pavel Trávníček, který přišel s manželkou Monikou. V rámci programu zahrál i houslista Jaroslav Svěcený a zazpívali i Leona Machálková, Magda Malá nebo Marián Vojtko.

Na jaké z privátních televizí se tento rozhodně povedený „Silvestr“ objeví, režisér Artur Kaiser zatím neprozradil. „Uvidíme, nechte se překvapit,“ dodal.

 Foto: Jaroslav Hauer

 Tagy: média, zpěvačka, zpěvák

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...


Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO
Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO

20.03.2024 | Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze ...