Trávníček, Svěcený, Saudek, Machálková i hlasatelská legenda slavili Silvestra


05.09.2021 16:00 | redakce

Vánoce v létě? Nakonec, proč ne, zvláště, když druhá část letošního srpna připomínala spíš podzim. Proč by si někteří umělci nemohli udělat vánoční čas a oslavit třeba Silvestra. Proto se v legendárním secesním sále hotelu Grand Bohemia v centru Prahy, kde se za první republiky pod názvem Bar Boccaccio setkávala smetánka a politiku tu dělali i T.G. Masaryk nebo Alois Rašín, sešli třeba Marián Vojtko, Jan Saudek, Jaroslav Svěcený, Pavel Trávníček, Vlastimil Harapes, Bohuš Matuš, Leona Machálková, Magda Malá nebo bývalá televizní hlasatelka, dnes moderátorka a příležitostná herečka Marie Tomsová. Několikahodinovým programem provázel moderátor Petr Šiška.

A nechyběl ani Kaiser. Nešlo však o slavného herce, ale režiséra Artura Kaisera, jenž zde natáčel televizního Silvestra.  

„S Oldou Kaiserem jsme jen jmenovci, ale nedávno jsme se zrovna bavili o tom, zda náhodou nemáme společné příbuzné. Zatím jsme to nezjistili, ale to chce čas,“ usmíval se bodrý muž, připomínající slavného italského herce Dannyho DeVita.

„Když jsem obvolával s produkcí některé umělce, tak se ozvalo i: Ježiši Kriste, Kaiser se zbláznil, Silevstra a v létě?...,“ podotkl s úsměvem prozradil režisér, který momentálně dotáčí životopisný dokument o Janu Přeučilovi, má za sebou náročné natáčení unikátního dokumentu o nanotechnologiích a za dva týdny začne točit velkofilm z cirkusového prostředí, který bude plný zajímavých jmen.

„Já jsem si to užila moc, a tak trochu jsem zavzpomínala na léta, kdy jsem televizní Silvestry na obrazovce uváděla. Dneska tu bylo veselo a milá společnost, a tu přijmu vždy moc ráda,“ svěřila se Marie Tomsová.

„Bezvadný skvělý, úžasný to bylo a jsem rád, že od různých venkovních open air akcí, které teď díky bohu jsou, jsem si mohl odskočit zazpívat hezké písně sem do krásného sálu, a že jsme tak trochu přeskočili čas,“ podotkl zpěvák Bohuš Matuš.

„Atmosféra byla skvělá, vyprávěli jsme i různé fórky a vtipy. Některé se objeví na obrazovce, jiné nelze prezentovat ani po 22 hodině,“ usmíval se herec Pavel Trávníček, který přišel s manželkou Monikou. V rámci programu zahrál i houslista Jaroslav Svěcený a zazpívali i Leona Machálková, Magda Malá nebo Marián Vojtko.

Na jaké z privátních televizí se tento rozhodně povedený „Silvestr“ objeví, režisér Artur Kaiser zatím neprozradil. „Uvidíme, nechte se překvapit,“ dodal.

 Foto: Jaroslav Hauer

 Tagy: média, zpěvačka, zpěvák

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...


EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let
EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let

20.09.2023 | Ryze českých výrobců hraček, kteří ustáli všechny ekonomické a společenské turbulence, je ...


Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší
Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší

20.09.2023 | Mezinárodní festival krásných umění v Městském muzeu a galerii v Hořicích představuje v rámci ...


Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla
Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla

20.09.2023 | Dlouho očekávanou novelu zákoníku práce schválila poslanecká sněmovna. Do českého právního ...