Aneta Vignerová a David Kraus, modelka a hudebník


Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus, foto: Robert Vano
20.04.2011 16:04 | Dita Brančíková

 

 

 

 

"Bylo to spontánní, najednou to přišlo, neřešili jsme to dlouho. Taková nabídka se neodmítá!" Aneta Vignerová

 

 

 

 

Sešli jsme se v hotelu Alchymist Grand Hotel and Spa, kde mi Aneta a David věnovali chvilku ze svého, toho dne opravdu „drahého“ času. Všechno bylo rozplánováno na minuty. Včetně příjezdu všech důležitých lidí: vizážistky Gabriely Klapkové, stylistky Márie Halahijové a kadeřníka Martina Stejskala, kteří ženicha a nevěstu na tento velký den připravili. Přesto jsme si stihli povyprávět o jejich lásce, rodině, přátelích a dalších plánech do budoucna. Nevěstu i ženicha do svatebního strojili ze salonu Magique Moment, snubní prstýnky i šperky jsou z klenotnictví Bisaku, hodinky zamilovanému páru věnovali ze STORM watches. Krásný den dekorovaly květiny z květinářství Carmen Flora. Na svatební cestu se spolu vydali v obuvi od firmy Salamander.

Aneta Vignerová a David Kraus

Foto: Robert Vano

 

Zavzpomínejte, kde jste se poprvé potkali?

D: Aneta za mnou jednou přišla, že by se se mnou ráda vyfotila. Já že „no jasně“, blik, a každej jsme si šli po svejch. Netušil jsem tehdy, kdo Aneta je.

A: To je pravda, David měl koncert v Havířově, vyfotili jsme se spolu a rozešli se. Později jsme si začali psát na Facebooku, zašli na kafe a od té doby jsme spolu.

 

Jak se dnes cítíte? Oba dva jste momentálně zamilovaní, jak dlouho přetrvává v člověku pocit „naprosté lásky a blaženosti“?

D: Pro mě je to krásný, láska se vším všudy, ale já nemám rád takové to vykřikování do médií o obrovské zamilovanosti. I když to tak zrovna cítím. Protože vím, že máme klasické problémy dvou lidí z showbusinessu. Jsme oba dva dominantní a každý z nás už něco zažil, dokázal, takže teď se poznáváme a vymezujeme si teritoria. Ale musím přiznat, že jsem nevěřil, že ještě někdy něco takového zažiju.

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

No to je opravdu legrační, Davide! Vždyť je vám teprve třicet! Láska, jak říká známé úsloví, kvete v každém věku. A jak to máte vy, Aneto?

A: Je to krásné, souhlasím. Prožívám si svoji pohádku a těším se, jak to bude dál.

 

Jak jste se na dnešní slavnostní příležitost připravovali?

D: Nechali jsme to tak nějak na poslední chvíli. Moc jsme se tím nezbývali. Důležité je, že jsme se dohodli a že jsme to tak chtěli.

A: Bylo to spontánní, najednou to přišlo, neřešili jsme to dlouho. Taková nabídka se neodmítá!

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Byl to pro vás „nejdůležitější den v životě“ ve smyslu přijetí zodpovědnosti? Kolega z práce mi říkal, že pro něj to byl krásný den, ale že zodpovědnost přijal už dávno před tím…

D: Já to cítím stejně jako váš kolega. Jsem rád, že mi tamten nahoře seslal holku, která je mi podobná, rozumíme si, máme stejnej pohled na život. A když se v něčem rozcházíme, tak to řešíme. Aneta je tak trochu moje zrcadlo. Zrcadlo před několika lety. Tehdy, v jejím věku, jsem byl jinej, neměl jsem takovou míru zodpovědnosti, hodně jsem si užíval života. Dnes už jsem v tomhle směru asi dospěl. S tím rozdílem, že Anetka si sice užívá života, ale tu zodpovědnost má už teď.

Aneta Vignerová a David Kraus

Takže teď to berete tak, že jste už dospěl?

D: No, jak říkám, dříve jsem si užíval, hodně jsem rebeloval, často šel do konfliktu. Měl jsem to tak i ve vztazích. Holky, které pro mě byly čitelné, jakási jistota, ty mě za chvíli začaly nudit. U Anety mám pocit, že jsem našel to pravé. Ona je živel, ale cítím z ní to zázemí, které teď, možná po vzoru svých rodičů, chci mít.

A: Já k tomu můžu jen říct, že vzájemné poznávání je celoživotní práce pro oba partnery.

 

Vy máte zdravé sebevědomí, to je myslím pro dnešní dobu velká výhoda!

D: Když se tady u nás rozhlídnu, tak nikoho sobě podobného opravdu nevidím. Konkurence je malá. Jsem si vědom svých kvalit. Proč bych to neřekl! Ale přiznám se, že směrem na jih, Španělsko, Řecko, Itálie, tam už bych byl malinko nervózní. (úsměv)


Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Fotil vás známý fotograf Robert Vano, toho jste si vybrali společně?

D: Na Robertovi jsme se dohodli. Robert mě fotil úplně poprvé, když mi bylo sotva 17 a byl to můj takovej první větší kontakt s fotografem. Za ta léta jsem potom poznal práci mnoha fotografů, ale Roberta řadím mezi mé nejoblíbenější. Je rychlej, má podobnej vkus jako já a hlavně mi sedí jako člověk.

A: Ano, vybrali jsme ho společně.

 

Kde se to všechno odehrálo?

D: Nakonec to celé proběhlo v hotelu Alchymist. Je to krásný hotel, kousek od mého domova, a také se zde nachází americká ambasáda, což je mi sympatické!

A: Já si hotelu všimla, už když jsem tam loni stála frontu na víza. Dnes jsem měla možnost prohlédnout si hotel i uvnitř a je to tady moc pěkné, každý pokoj je jiný, barevný.

Aneta Vignerová a David Kraus

Kdysi se říkalo „svatba v máji, nevěsta na máry“. Ačkoliv doba pokročila, stále patří květen mezi nejméně oblíbené měsíce, co se termínu svateb týká. Jaký je váš názor na tuto pověru?

D: To znám, říkalo se, že, když se mladí vzali v květnu, tak nevěsta často hned otěhotněla… Pěknej měsíc, teplo… No, ale rodila potom v lednu nebo v únoru, v době největších mrazů, a medicína tehdy nebyla nic moc, takže často matka i dítě při porodu umřeli. Smutný. Ale dneska je to jiný, děti se dělají pořád a rodí také pořád a je jedno jestli je léto nebo zima, ne?

A: Já většinou na pověry nevěřím, ale na druhou stranu člověk raději nepokouší osud, takže u důležitých a zásadních věcí jsem opatrná.

Aneta Vignerová
Foto: Robert Vano

 

Vzpomínali jste někdy doma s rodiči na to, jak u nich probíhal svatební den?

D: Jejich svatba byla krásná už proto, že věděli, že čekají mě! (úsměv) Tehdy neměli moc peněz, oba dva hráli, máma si přivydělávala keramikou, táta jí občas pomáhal, ale měli se rádi. Mí rodiče jsou pro mě vzor. Měli holý zadky, ale byli šťastní. Z fotek vím, že máma měla krásné, jednoduché, hladké šaty a že jim to oběma moc slušelo.

A: Tak u našich, podle fotek, které jsem viděla, to zase až tak velká romantika nebyla. Tehdejší svatby mi přišly o ničem. Všechny stejné, jak přes kopírák. Podobné šaty, účes, úřad, výraz, bylo to tou šedou dobou. Teď je to jiné, už jen tím, kolik možností máme.

 

Jak vnímáte „institut manželství“? V poslední době se v médiích roztrhl pytel s prohlášením typu „na lásku nepotřebujeme papír“ atp. Není to ale v některých případech jen póza? Nebo to vidíte také tak?

D: Nejde mi o papír, jde mi o ten společenský význam toho celého. Beru to tak, že se holka uklidní, když vidí, že si ji chlap chce vzít. Je to od chlapa akt důvěry.

Aneta Vignerová a David Kraus

Aneto, co vy na to?

A: Já musím mít u sebe chlapa, který má sebevědomí, dělá věci s nadšením, naplno. A David takový je. Vím, že se ve světě neztratí a já si ho budu vážit. Nicméně institut manželství nevnímám jako David, tedy tak, že se holka uklidní, když si ji chlap vezme. Pro mě to je zpečetění lásky, návrat na začátek toho vztahu. A rovnoprávnost. A mezi námi, chlap může být rád, že si ho vezmu já!

 

To máte naprostou pravdu! Ale vraťme se k dnešnímu dni, koho jste pozvali?

D: Jen pár nejbližších přátel a fotografa.

A: Tak to bylo domluvené.

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

A co rodiče????

A: Těm jsme o tom samozřejmě řekli.

 

Aneto, kolikrát jste se převlékala? Které šaty se vám nejvíce líbily?

A: Měla jsem více šatů, ale nejhezčí byly asi ty krátké lolitky s nádherným, dlouhým závojem. Jsem ráda, že jsem měla možnost více variant, ne jen jedny šaty.

D: Já se nejlépe cítil v šedém obleku, anglickej střih s cylindrem. Byl jsem takovej našňořenej sameček, a tak by to asi mělo při takových událostech vypadat, ne?

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Viděla jsem, jak na vás házeli před hotelem rýži, jak jste se cítili?

D: Já na takové ty různé zvyky a pověry nevěřím, ale beru to tak, že je lepší si tím projít. Aby vám pak nemohl někdo otlouct o hlavu, že teď třeme bídu s nouzí, protože nás pořádně nepoházeli rýží!

A: Pocházím z Moravy, tady se ty tradice drží, takže se jim nebráním. Ale myslím si, že je to všechno spíš kvůli rodině, aby se neřeklo.

 

Chápu, že tato otázka je zatím předčasná, ale spíše by mě zajímala vaše vize. Jak početnou rodinu byste v budoucnu chtěli mít? Davide, vy jste získával své sourozence dokonce „průběžně“ a jednoho i zcela nečekaně, tipla bych si tedy, že budete zastáncem „početné rodiny“.

D: Já jsem zastáncem početné rodiny. Nicméně v naší rodině se rodí samí kluci. Ale my s Anetkou to prolomíme, protože Anetka je tak dominantní, že její geny přebijou ty moje a bude to holčička. Boženka. Po naší babičce. Bude to Boží holčička.

Aneta Vignerová a David Kraus

Foto: Robert Vano

 

No, jeden můj známý říkával „geny jsou sviňa“, takže kdyby vaše předpověď nevyšla a byl to zase kluk?

D: Tak to bude Maxík. Maxmilián. Jméno bych rád vybral podle toho, co znamená, podle toho, kdo je nosil, z nějaké rodové tradice. Nejenom proto, že se mi to jméno líbí. Máme židovské předky, takže by to mohlo být i nějaké židovské jméno.

A: Já chci dům plný dětí! Sama mám dva sourozence, takže si neumím představit, že bych měla jedináčka. I dvojčátka by se hodily. Jméno Boženka se mi také líbí, je to rodové, má to pro Davida význam, ovšem Maxíka v žádném případě! Ale jak říkám, musím si s partnerem sednout a diskutovat, komunikovat, jsem tvrdohlavá, když se zaseknu, je zle. Ale věřím, že na jménech pro naše děti bychom se nakonec dohodli.

 

 

Někteří z vašich přátel už jistě mají děti. Vnímáte u svých kamarádů rozdíl v tom být svobodný a bezdětný, anebo naopak ženatý a se závazky?

D: Určitě je to jiné. Mám kolem sebe hodně kamarádů, kteří už mají děti, nebo je teď čekají. Z holky se stane mamka, z kluka táta. To je asi ten nejpodstatnější rozdíl. Jak se svým životem naloží dále, to je jen na nich. Ale vnímám, že více to asi zasáhne tu ženu. Pro mě by to znamenalo asi ztrátu mé „nekompromisnosti“ v některých věcech a obecně větší toleranci.

A: Nedávno jsem byla na srazu se základkou a koukala jsem, kolik spolužaček je vdaných a mají děti, samotnou mě to překvapilo. Přece jen jsme všechny stejného věku a zdálo se mi, že se věk, kdy se lidé žení a mají děti, výrazně posunul.

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Určitě jste už „prošli“, jako svatební hosté, několika svatebními obřady. Zanechala ve vás svatba nějakého vašeho kamaráda, přítele nebo někoho z rodiny „obzvláště dobrý dojem“?

 D: Vzpomínám na řeckou svatbu mého kamaráda. Probudil jsem ráno s jejich řeckým tatínkem na matračce. (smích) Ale byla to veselice až do rána! Tak to má být.

A: Já byla nedávno na jedné krásné svatbě v kostele, všechno tam bylo moc milé, obřad byl tak akorát dlouhý, potom příjemné posezení s rodinou na Žofíně, pěkně strávený den.

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Na co se nejvíce těšíte?

D: Byl jsem prakticky čtyři roky sám, nepočítám-li nějaké krátkodobé známosti. A teď přišla Aneta. Je to vážné a hodně se z tohoto vztahu učím. Snažím se tolerovat Anetiny zvyky, akceptovat věci, které jsem v dřívějších vztazích akceptovat nemusel. Na druhé straně jsem šťastný a těším se z toho, že mám přítelkyni, krásnou a chytrou holku, že zapadla do naší velké rodiny, že s námi jezdí na rodinné srazy. A také se těším, až k té naší rozvětvené rodině přispěju svojí vlastní rodinou.

A: Já se už těším, až to tady ze sebe všechno svléknu a půjdeme domů, kde si to s Davidem konečně užijeme.

Aneta Vignerová a David Kraus
Foto: Robert Vano

 

Už víte kam teď odcestujete?

D: No, to se zrovna dohadujeme. Oba chceme navštívit New York, ale rozcházíme se v délce pobytu. Aneta chce na tři měsíce, pro mě je to moc dlouho. Takže to musíme nějak vyřešit. A v létě k moři, rád cestuju do Chorvatska, a ještě mě láká Berlín.

A: Tak to bys měl jít už do fronty před tu tvoji oblíbenou americkou ambasádu. Ať to všechno stihneme. Ale jinak bych Davida vzala do Číny. Už jsem tam byla a ráda bych si to zopakovala, pro mladé lidi, kteří spolu chtějí sdílet zážitky, to je opravdu jedno velké dobrodružství.

 

Děkuji za rozhovor.

 

 

Text: Dita Brančíková

Foto: Robert Vano www.robertvano.cz

Asistent fotografa: Tomáš Durňák

Vlasy: Martin Stejskal

Make up: Gabriela Klapková

Stylistka: Mária Halahijová - interview s Máriou Halahijovou najdete zde:

http://www.ibestof.cz/moda-a-umeni/aneta-vignerova-a-david-kraus-modelka-a-hudebnik.html

Produkce: Michaela Lejsková

Publisher: Magazín Best of www.ibestof.cz

 

Video z focení najdete zde: http://www.youtube.com./watch?v=HEDMeb2oD0U 

 

Partneři produkce:

Svatební salon Magique Moment: www.magiquemoment.cz

Hodinky STORM: www.stormwatches.cz

Klenotnicví Bisaku: www.bisaku.cz

Alchymist Grand Hotel and Spa: www.alchymisthotel.com

Obuv Salamander: www.salamander.cz

Květinářství Carmen Flora www.carmen-flora.cz

 

Mediální partneři:

NOVA TV, DOMA.CZ www.doma.cz

Top Tep www.toptep.cz

Magazín Menstyle www.menstyle.cz

Student Agency www.sa.cz

Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus
Aneta Vignerová a David Kraus.
Aneta Vignerová a David Kraus

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Anna Tejklová – módní návrhářka a výtvarnice, majitelka značky Anna Anna
Anna Tejklová – módní návrhářka a výtvarnice, majitelka značky Anna Anna

13.02.2023 | Studovala výtvarné školy, časem se ale přeorientovala na práci módní designérky. V roce 2013 ...


Iva Matyášová – odborná poradkyně a lektorka Feng Shui
Iva Matyášová – odborná poradkyně a lektorka Feng Shui

21.12.2021 | Od roku 2017 předává tzv. Deekshu, která probouzí vnitřní sílu a uzdravuje na psychické, duchovní ...


Alexandra Mynářová - moderátorka, zakladatelka módní značky
Alexandra Mynářová - moderátorka, zakladatelka módní značky

20.03.2021 | Před několika lety musela opustit svůj post moderátorky v České televizi z důvodu možného ...


Blanka Kučerová - majitelka butiku Diverso
Blanka Kučerová - majitelka butiku Diverso

11.09.2019 | To, jak klientka vypadá, je její vizitka, míní majitelka brněnského butiku Blanka Kučerová. Jedním ...


Karolína a Michal Jankivovi - módní návrháři
Karolína a Michal Jankivovi - módní návrháři

20.08.2019 | Sourozenecká designérská dvojice Karolína a Michal Jankivovi patří na Slovensku mezi naprostou ...